Работа, CV-та, HR-и, съвети - 40-та тема

  • 69 000
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 6 219
1000 кандидатствания са несериозни за мен. Това значи, човек няма самопреценка. Физически не е възможно да си подходящ за 1000 работни места, колкото и всестранно да си развит. Дори ако приемем, че длъжностите се повтарят.

Например - ако видиш в обява, че местоработата е в Дружба, а ти живеш в Обеля и нямаш кола как да стане? Естествено е, ако някой е упоменал в СВто, че живее в Дружба да повикат него на интервю. В София, разбира се, хората пътуват - няма начин, но има точки, между които връзката е два автобуса и метро. Трябва заплатата и длъжността много да си заслужават.

# 751
  • Мнения: 6 998
Мен малко ме дразнят струпванията на определени компании на определени места.
Всичките интервюта на ММ са за Младост или Цариградско шосе. Е как да стане от старата Овча купел, тва е час и половина в едната посока  Confused
А в САП пусто не пускат подходяща позиция  Laughing

# 752
  • Мнения: 4 199
За протокола - в Люлин съм и досега веднъж не са ми се обадили, а не е като да няма обяви, идентични на търсените от мен.

# 753
  • Мнения: 6 998
Ама всъщност адреса пишете ли си го в Св-то?
Аз не съм го писала, и в на ММ не го пише. newsm78

# 754
  • Мнения: 3 342
Може би съм голяма късметлийка, щом си намерих работа след 4 кандидатствания в джобс в град с изключително малко свободни позиции за квалифицирани хора. Извикаха ме и на 4-те места за интервю. На едното аз отказах заплата в размер на 380 лв бруто. На другото ми казаха, че съм прекалено квалифицирана за позицията, от третото още чакам, от четвъртото ме наеха. На всяко едно от интервютата ме попитаха дали кандидатствам или чакам отговор от друг потенциален работодател. Отговорът ми беше един и същ - Не кандидатствам навсякъде, на всяка цена. Искам да започна работа, която наистина би ми харесала, а не просто, за да ходя някъде и да получавам заплата.

# 755
  • София
  • Мнения: 6 219
Дадох само пример.
За адреса - не, но в обявите често има упоменат район. Ако знам, че няма как да стигна до там не кандидатствам.

# 756
  • Мнения: 4 199
Пиша го като коментар в края на СВ-то, да се вземе под внимание че съм от Люлин, понеже не на всички фирми им пише адресите и имат сайт. Не че някой го чете - звъняли са ми от къде ли не Rolling Eyes
beba2 браво, просто си добър и търсен професионалист, такива, ако трябва да бъдем искрени, бързо и лесно си намират работа в доста от случаите.

# 757
  • Мнения: 9 684
Приемам поздрави!  Blush
Започвам работаааа! Идеалната, перфектната работа, с желаната заплата и раб. време. Като в сън съм.  Crazy
Довечера ще се похваля подробно, защото сега пиша от телефона и ме мързи да описвам.

# 758
  • Мнения: 9 790
Приемам поздрави!  Blush
Започвам работаааа! Идеалната, перфектната работа, с желаната заплата и раб. време. Като в сън съм.  Crazy
Довечера ще се похваля подробно, защото сега пиша от телефона и ме мързи да описвам.
Поздравления!

# 759
  • София
  • Мнения: 6 219
Супер!
Лека ти желая и са се окаже наистина това, което търсиш.

# 760
  • Мнения: 3 342
Приемам поздрави!  Blush
Започвам работаааа! Идеалната, перфектната работа, с желаната заплата и раб. време. Като в сън съм.  Crazy
Довечера ще се похваля подробно, защото сега пиша от телефона и ме мързи да описвам.
Успех и все така да си ентусиазирана!

# 761
  • Мнения: 9 790
https://www.jobtiger.bg/obiavi-za-rabota/upravitel-magazin-149192-2

Имате ли идея коя е фирмата, търсеща щангист за управител?

# 762
  • Мнения: 387
Ice Queen, дай Боже всеки му. Поздравления и успехи на новата работа!  Peace

# 763
  • Бургас
  • Мнения: 6 956
Как кое?
Какво първо да прави тази една жена? - да гледа бебето на 2м + голямото на 2,5? Да подрежда и чисти, пере, глади или да пазарува? И как? Да се клонира освен, друг начин не виждам... Mr. Green

Ами факт е, че повечето майки правят точно това за без пари.

# 764
  • Мнения: 11
Благодаря за отговора, Red Velvet  bouquet
Сега проучвам курсовете по английски за ниво А2. Но и това едва ли е достатъчно.
Но.....все пак ще бъде някакъв напредък, макар и минимален Embarassed
Срам ме е, че на 40 г. ще ми се смеят, че се записвам да уча....но по-добре късно, отколкото никога!

Общи условия

Активация на акаунт