Брекети - къде, какви, за колко? - тема 5

  • 133 600
  • 811
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 27
А иначе кажи  ми повече подробности за Гайдарова, защо се отказа, на мен ми се струва много мила (това разбира се не е критерии), но гледа на промблема сериозно и анализира.....абе струва ми се, че е съвестна жена и лекар..... А моля те сподели сега при кой ортодонт си и кави са брекетите ти Simple Smile

Да, Гайдарова е много добър специалист, но аз не бях готова да платя за "марката". Плюс това беше много претоварено при нея,закъсняваха с часовете. Което не ме устройва в пазарната икономика, в която живеем. Шулева е от най-добрите. Винаги с месец напред са й часовете. Никога не съм чакала повече от 3 минути при записан час. Страхотна организация, въпреки препълнения график. Сега съм при Моллова, писала съм, доволна съм. С естетични брекети съм.

Благодаря ти....сега вече знам, че съм избрала правилния ортодонт след твоето мнение...на мен не ми се струва да са и високи цените......от всичките 4-5 ортодонта които посетих за косултация всички са горе-долу еднакви  Simple Smile

# 751
  • София
  • Мнения: 4 578
Цитат на: absolutpartystar link=topic=809992.msg31058420#msg31058420
Аз да попитам тези от вас, които носят ластици. По колко време на денонощие ги носите? Моите ОД казаха да ги нося колкото се може повече, но аз съм с тях постоянно, надали ми се събира по час на денонощие, в който да не ги нося. Мисълта ми е да не взема да "предобря" нещо 😄
На мен ми казаха денонощно но аз ги "изяждам" при всяко хранене. Нося ги през нощта, а даже месец ги пропуснах. Много ме болят челюстите с тях.

# 752
  • Мнения: 4 500
Ние утре сме при Куюмджиева /дано изписвам правилно името  Embarassed/ и ще споделя мнение.

# 753
  • Мнения: X
Цитат на: absolutpartystar link=topic=809992.msg31058420#msg31058420
Аз да попитам тези от вас, които носят ластици. По колко време на денонощие ги носите? Моите ОД казаха да ги нося колкото се може повече, но аз съм с тях постоянно, надали ми се събира по час на денонощие, в който да не ги нося. Мисълта ми е да не взема да "предобря" нещо 😄
На мен ми казаха денонощно но аз ги "изяждам" при всяко хранене. Нося ги през нощта, а даже месец ги пропуснах. Много ме болят челюстите с тях.
И аз ги нося постоянно дори когато се храня и до сега не се е случвало да се късат..2 пъти са ми се откачали и за малко да ги изям :д... Аз пък не мога без тях, веднъж ги бях забравила вечерта и когато на сутринта ги сложих отвово ме боляха зъбите...

# 754
  • Мнения: 1 298
Скрит текст:
Така..след като никой от вас не сподели мнение за ортодот Д-р Гайдарова бих искала да попитам за парадотолозите как стои въпроса...? Ортодонтката ми каза, че трябва да направя коснултация и лечение, защото наистина са ми възпалени венците....Ходих при доктор Коцилков и той каза, че не съм много зле но лечението ще ми струва 500-600 лв #Crazy
Аз нямам възможност да давам такива пари пък и не мисля, че ще ми направи кой знае какво-каза, че ще почистваме подвенечното пространство и зъбен камък на няколко пъти, за да е по-щадящо и ще ме учат как да си чистя зъбите......за 600лв newsm78
Аз бях така, но Гайдарова ме прати при Шулева. Всеки месец за чистенето плащах по 60 лв. 6 месеца, докато тя каза, че съм готова за ортодонтия. Но си избрах друга ортодонтка. И пак през 2 месеца съм на





почистване при Шулева, вече за по 30 лв. Доволна съм, без нейната намеса, нямаше да се реша на ортондонтско лечение. А Гайдарова реших, че не е моята....много неорганизирани ми идват там, а и цените са доста високи при нея.

Здравей много благодаря. Попринцип тя и мен ме праща при Шулева, но имам час чак за юли а исках да ползвам това време сега и затова реших да ида при Коцилков....но нямам възможност за толкова много пари... Притеснявам се, че след като той ми каза такава сума и тя ще ми каже нещо подобно (но при теб е казала нещо съвсем допустимо), въпреки че проблемът ми не е особенно сериозен....все пак
парадонтолози няма много о може би завишават цените.... А иначе кажи  ми повече подробности за Гайдарова, защо се отказа, на мен ми се струва много мила (това разбира се не е критерии), но гледа на промблема сериозно и анализира.....абе струва ми се, че е съвестна жена и лекар..... А моля те сподели сега при кой ортодонт си и кави са брекетите ти Simple Smile

Поздрави

Д-р Шулева според мен е прекрасен парадонтолог. И е любезна, мила и възпитана с пациентите си. Селско и грубо отношение не знам дали бих търпяла и от най-големия факир... От много години ходя при нея, предимно за рутинни почиствания, нямам други проблеми. Но веднъж реших при друга зъболекарка да си почистя зъбния камък, защото се оказа, че нямах кариес за правене и де факто напразно бях отишла на часа си. Е, пишман станах - боляха ме венците след това няколко дена. При Шулева след процедурата нямам никога никаква болка, само приятно чувство на  чистота и лекота във венците. По време на самата процедура не е приятно, разбира се.

Във всеки случай, от моя опит с парадонтолози (не много малък), тя е най-доброто попадение. Цените й, за толкова добър специалист, смятам, че са приемливи.

# 755
  • Мнения: 2
Здравейте! Мислите ли, че е възможно поставяне не брекети в България и ходене на преглед на по-дълги периоди от време (3-4 месеца)  или продължаване на лечението в друга държава (Германия)? Студентка съм там, а имам желание да си сложа брекети, но както знаете там е поне 3 пъти по-скъпо? Sad Някакви идеи?

# 756
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Изобщо не се тревожи за това. Simple Smile Възможно е и още как. Дори моята зъболекарка ми беше казала, че ако се наложи, ще ме подготви (специални тенекии, ластички и т.н. Mr. Green) и ще ходя в Германия на прегледи. Каза, че имала такива пациенти и че дори лечението никак не е скъпо. Peace

# 757
  • Мнения: 4 500
От есента ще носим брекети за 14-16 месеца, после ритейнъри, разбира се. 1800 лв ни каза ортодонтката, първо 800 лв, другите 1000 се разхвърлят по броя на месеците, в които ще се носят. Груба сметка е, няма как да се каже точно колко месеца ще са. Въпроси кой знае колко нямам, защото след кошмара със залепените скоби, адва ли брекетите ще са нещо по-гадно.

# 758
  • София
  • Мнения: 12 028
От есента ще носим брекети за 14-16 месеца, после ритейнъри, разбира се. 1800 лв ни каза ортодонтката, първо 800 лв, другите 1000 се разхвърлят по броя на месеците, в които ще се носят. Груба сметка е, няма как да се каже точно колко месеца ще са. Въпроси кой знае колко нямам, защото след кошмара със залепените скоби, адва ли брекетите ще са нещо по-гадно.

Какви залепени скоби Shocked
И защо не е ясна сметката? Това не е ли цена с включено всичко?

# 759
  • Мнения: 4 500
Залепените скоби са т.нар. експандери, за 15 месеца някъде разшириха челюстите с над половин сантиметър, защото нямаше място за 3 зъба - стояха си горе в костта. Не се сваляха по никакъв начин. Единствено смяната на апаратите и луфта мужду изработката на новите, беше времето когато се сваляха.
Относно цената - исках да кажа, че не е ясно 1000 лв за колко месеца ще се изплащат, тоест +- дължината на лечението ще варира, вероятно.

# 760
  • София
  • Мнения: 12 028
Ясно.
Цената е добра. Какви брекети ще носи детето?

# 761
  • Мнения: 4 500
Не разбирам въпроса ти, змия  Embarassed

# 762
  • София
  • Мнения: 12 028
Не разбирам въпроса ти, змия  Embarassed

Самолигиращи или с лигатури?
Метални, керамични, сапфирени? И аз не знам колко разновидности има.

# 763
  • Мнения: 4 500
Нямам никаква представа. Още съм гола в тази област  Blush За лигатури със сигурност не каза нищо.

# 764
  • София
  • Мнения: 12 028
и ти ще станеш спец Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт