Есен златна тук е налице,бременните от ИБ с трепет чакат всяко бебенце-тема 23

  • 38 969
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мдаа Прахче права си. На мен като ми текнаха водите и повисях 2-3 пъти в тойлета. Веднага след това почнаха контракциите на 4 мин. Родих след 4 часа Mr. Green
Шушулче забравих да ти отговоря вчера Embarassed Учикова преглежда в мед. център Сана. Отстрани на хотел Лайпциг. Приятелката ми е много доволна от нея. Ще звъня за час след малко пък ще преценя като поговоря с нея Whistling

# 16
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Не пия кафе сега, затова да ви сервирам една инка

# 17
  • София
  • Мнения: 3 568
Да взема и тук да се запиша. Дайте някаква идея за справяне с чувство на гадене. Пробвах с канелена бисквита, но ефектът е нула.

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Иренка, леко раждане.   bouquet  И аз така съм чувала за естествената клизма.  Peace

# 19
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Грийни солети и солени крекери много бавно, но постоянно да не оставаш гладна .. мен това ме спаси и свещички вомитус хийл Mr. Green
Перу що не пиеш кафе?! по принцип според Хамериканците до 3 техни кафета /което у нашенско всъщност е 1 нормално кафе/ е разрешено по всяко време на бременността, ако ти се пие .. аз пиех фрапе, щото като цяло сутрин ми ставаше лошо от миризмата на еспресото ..

# 20
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ми той и док ми позволи по едно, с мляко, не на гладно, ама не смея. Моят пулс все учестен и само кафе ми трябва  ooooh! /четох, че пулсът се учестява за сметка на ниското кръвно, ама вече свиквам, снощи беше 80/40 - напарво трепач/.

# 21
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Перу пий солен айрян за това кръвно и като цяло повече течности.

# 22
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Пия аз.

# 23
  • София
  • Мнения: 716
Добре дошли на Изабел и Анастас! Да растат здрави и силни, за радост на семействата си! Hug

Ирене, дано да тръгне бебка днес! Пак ти пожелавам успех! Hug

Момичета, аз съм в трескаво издирване на педиатър. Районът ми е между 2-ра, 3-та и 5-та градска (Център, Света Троица, Илинден), но не ми е проблем и да е малко по-далеч, само и само да попадна на добър човек, спокоен, подкрепящ дългото кърмене и не изписващ АБ за едното кихане. Можете ли да ми препоръчате някого? Praynig

# 24
  • shumen
  • Мнения: 18 112
Green Dawn,добре дошла.
Ирене,дано да настъпи днеска момента на раждането.
Аз съм болна и съм на АБ.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 568
По повод болничните по време на бременност: ако по време на бременността се взимат болнични, дори и да не са последователни, например 14 дни болничен, работа, 1 месец болничен, работа, 10 дни болничен, работа и т.н., това НЕ се отразява негативно при крайното изчисление на обезщетение за майчинство, ако НЯМА резки разлики в осигурителния доход на дадено лице 18-24 месеца назад.
Основанието за това е чл. 49 на КСО, където се цитира чл. 41, ал. 3, че "за дните,  през които лицето е получавало парично обезщетение от общественото осигуряване за временна неработоспособност, за бременност и раждане или при осиновяване на дете от 2- до 5-годишна възраст, се взема предвид доходът, от който е определено паричното обезщетение."
Така че на момичета, на които им се налага да взимат болничен, да не се притесняват, стига разбира се да са осигурявани на реалните си заплати.

# 26
  • Мнения: 878
Перу и аз си пийвам кафенцето отново, по едно на ден  (ама от това хамериканското дет вика Меца, мноооого разредено  Mr. Green), че нещо не мога без вкуса на кафе. Ама до 4-тия месец не го понасях Simple Smile Бях спряла миналата седмица, кат си мислих че кървното не ми е мн в час ама сега пак си пийвам, пак пулса ми е все околко 110.

Ирен fingerscrossed

Момичета, дет викате че не сте за тук, напротив! Записвайте се да ни следите, че кат питаме разни други неща, даже по някога и глупости да има кой да ни отговори и кой да ни изрита по дупето  Hug

Светле  Hug да зимата си започна вече тук , все сме под нулата от два три дена, снежеца се трупка. Та няма как тряба да съм добре екипирана, че ни чкат температури -30, миналата зима бяха и -40. Но, всепък да кажа тук студа не се усеща така като в бг Wink

# 27
  • Германия
  • Мнения: 1 214
Цамбурррр- една дебела жаба се пльокна в хубавата нова тема.

Меци: баш за тук си си, но още не знаеш  Wink. Ако ви няма вас мамите, няма кой да ни сритва и обяснява туй, онуй.
Относно кафето, моята доки, каза че до 4ри чаши кафе или зелен чай на ден са позволеми.
Маре, ако само от време на време пулса ти е така зачестен, тава според мен е още в нормалните граници.
Грийни: добре дошла. На мен ми помагаше сок от лимон с вода, но моето гадене беше съвсем леко.

# 28
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Мен пък ме почна повръщането от киселини.  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 878
Цамбурррр- една дебела жаба се пльокна в хубавата нова тема.
Дебеланата ми тя  Hug Кат те гледам на снимката колко си дебелаа Laughing Ко да кажем ние, наистина дебелите, че чак ме е срам да си кажа килограмите  Mr. Green

Той пулса си е все около тази стойност, ама не ми пречи де, ее от време на време получавам едно по-силно сърцебиене ама да речем на 2-та дена веднъж, така че моя лекар рече, това не е проблем.
И напоследък лесничко се задъхвам, ама тъкмо причина повече да си почивам и мързелувам  Sunglasses

Шоко това от какво?
Още малко ти остана, потрай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт