Есен златна тук е налице,бременните от ИБ с трепет чакат всяко бебенце-тема 23

  • 38 940
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Подкрепям за педиатъра. Важно е да е внимателен и да диагностицира правилно. Нашата педи е твърдо за кърменето, но ако я бях послушала нямаше може би да кърмя до такава възраст. Тя ми обясняваше да кърмя по 20 мин на гърда и не знам си още какво, но пък никога след това не ми е правила забележка защо и как го кърмя. Нито веднъж не попита дали суче нощем и как се борим, за да го нахраня. Е оплаквах и се, но не се намесваше със съвети и мнение. За нея беше достатъчно, че той наддава и расте. Whistling
Предишната ми бременност беше малко по-различна от сегашната. Тогава имах болки и лежах. Сега се чувствам добре и се надявам да е така поне до 7-8 месец. Последните седмици преди да родя не можех да се разхождам особено. Малчо натискаше яко и ме болеше много. Помня, че в 5-тия месец ми се беше прещипал някакъв нерв на единия крак и само мърморех на мъжо,че не мога да си кача крака в мивката да го измия след разходка Laughing После отмина, но тогава хич не ми беше смешно Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 716
Благодаря отново за съветите, от огромна полза са ми! Ще се фокусирам върху това да е добър диагностик, пък дано и аз да намеря моя педиатър!

# 47
  • NE
  • Мнения: 10 999
За мен беше важно педиатъра да е разбран и да не стигаме до ситуация, в която да се моля за лечение и да обяснявам че има проблем. Сигурна съм, че има и такива педита.
Моята педи много ме подкрепя за кърменето и беше много доволна от раждането ми и избора на лекар. Отделно винаги почва с лек вариант при нещо съмнително, но и до АБ стигнахме. Confused

# 48
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Дай Боже всичко да е наред, баба-педиатър вече е на линия. Тя е от старата гвардия, дето до антибиотик стигат найййй-накрая.
На мен чак сега, в трети месец /то дали и в четвърти не влязох  Thinking/, започна леееекичко да ми сатва лошо, но не е точно прилошаване е пригладняване. И много помагат солетите.  Иначе си вървя като кон и подтичвам като млада кобилка  Mr. Green

# 49
  • shumen
  • Мнения: 18 015
Аз също много ходех и имах лека бременност.
Перу,аз също съм за по възрастните педита.

# 50
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Голям съм заплес, имали сме нова тема. Поспалане,   bouquet
Сегашната бременност е много по-различна от първата. С Мишо бях като кон, работих до последно, като пътувах всеки ден по 40 км, а отделно ходех пеша по 4-5 км, не знаех какво е гадене (е, съвсем леко само от някои миризми и то за кратко в началото), не бях капризна с храната, просто приказка. А сега - целодневно гадене, повръщне, постоянно ми се яде (каквото видя, ми се хапва), постоянно ми се спи, акъла никакъв ми го няма. Не знам как ще е в следващите месеци, чак страх ме хваща  Crazy
Днес влизам в четвъртия месец, а след 2 дни съм на фм, нямам търпение вече, а няма да ви казвам как ми се е свила душичката, дали всичко ще е наред  Rolling Eyes

# 51
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Петьофка ще стискаме палците  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Перу нормално да огладняваш все пак храниш още едно гърло. Солетите, суровите ядки или някакъв плод в подходящия момент вършат чудеса Laughing Кога ще си сложиш една лентичка да те следим в коя седмица си Whistling

# 52
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
То бая гърло ще да е, щом толкоз му се яде и върви с една седмица напред.

# 53
  • Германия
  • Мнения: 1 214
Шоко: много добре те разбирам. Аз се наливам с айрян или с едни солени бисквитки. Но вечер става непоносимо. ЛЛ ми е предписал Омеп, но гледам да не го взимам често.
Меци: споко, аз кафе  и зелен чай по принцип не пия.
И тук много бързо прибягват към АБ.
Какво ви припкане, аз се радвам, че мога да изкача стълбите за метрото, макар  и бавно и задъхана. Това дълго лежане, сега ми излиза през носа. За сега все още мога да се обувам сама.

# 54
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Глухарче, а представяш ли си това да е денонощно?  Crazy Днес ми идеше да налапам пожарогасител.  Rolling Eyes Как е малкото Глухарченце? Слушка ли?

Аз малко се страхувам утре какво точно ще ми правят.  ooooh!

# 55
  • Мнения: 1 232
Давам отчет от вчера, че нямах време от хайманосване   Mr. Green Добре сме и тримата, дребните са по 1 кг +-, отговарят си на седмицата. За сега се очертава края на януари да ми е операцията. Желязото ми е на ниското ниво, взеха ми пак изследване. Това е, олекна ми пак за пореден път   Heart Eyes Прегледа беше много вълнуващ, лекаря ми обясни всичко този път Simple Smile
После се връщам да ви чета, че нещо не остана време  Hug

# 56
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Добре растат малките звездички.  Heart Eyes

# 57
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Светле, браво на децата, че те големи вече  Peace

# 58
  • shumen
  • Мнения: 18 015
Петьофка,стискаме палци.
Светле,добре си растат децата.
Ирене нещо се губи.Да не е отишла да ражда.

# 59
  • Мнения: 821
Момичета, записвам се и аз , макар че се усетих за новата тема, когато сте вече на 4 стр.  Laughing Laughing Laughing Laughing

Радвам се, че всички сте добре, при мен нещата за сега са ок, но не смея да се хваля, че постоянно изкача по нещо - сега лекувам Кандида Sad Ама това да е проблема де...

Честито за новите бебенца - Деница и Анастас! Да са живи и здрави и да имат спокойно и щастливо детство!   bouquet На мамите - бързо възстановяване!

Ирене, леко раждане, чакаме прекрасната новина  Hug

Общи условия

Активация на акаунт