Искам да кажа ... (11)_17.11-23.11

  • 52 862
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 10 500
А,то това нормално от време на време...Моето като не ще има и ящни деца Laughing Питам след 2 дни,напр. - Наско,изяде ли си сникърса?Отговора...Ъъъъ,дадох го на Методи  Wink По същия н-н в стола-нашия не яде "препарирана" риба  Crazy Laughing т.е. панирана,ама другарчето яде.

Относно криенето...да не би да му се караш,ако напр. не си изяде закуската,приготвена от теб?Щото моят по едно време така казваше-не искам,щото ако не я изям ще ми се караш Thinking Аз аз нали съм си лоша...ама то за да не стои гладен,бе,начи ooooh!

Ами аз не, т.к. аз не закусвам и не си нося сандвичи, даже бих казала че имам лоши хранителни навици, но мъжът ми много държи на качествената храна и му прави забележки като види, че не си е изял сандвича. Не му се кара директно, но явно детето вижда, че го разочарова и затова ги крие... Снощи като се прибрах беше му обелил круши в чинийка. Не ги беше изял и те бяха потъмнели и естествено той му обърна внимание, че и плодове трябва да яде - обелени, приготвени, само да се изядат... Е, да ама човечето не иска да яде круши, и седи на компа... А после е вечеря и времето на крушите е минало  Simple Smile
По отношение на купуването от лафката - не забранявам, защото забраненото е най-сладко. Така бях изключила кренвиршите и той умираше за хот-дог. Сега правя 2-3 пъти месечно, ако се присети по-точно, с цел да не мисли, че е забранен, да знае че може да го хапне, но че не е полезен и не бива да е ежедневно. Пици също поръчваме, правя, каквото ме накара, същото важи и за чипса. Не яде ежедневно - на два месеца, или като се сети. Винаги пита може ли. Чипс беше ял лятото и снощи като пазарувахме поиска. Купих пакетче, но още не е отворено - в шкафа е, може би ще си го отвори в събота или неделя.
Майка ми му беше правила едно лято мекички и той сега от време на време ме кара. А мекицата за мен е супер вредна - пържена, ама хайде де... Тя баба му нас едно време с мекици ни отгледа и го открехнала и него. Вие правите ли мекици Simple Smile

# 661
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз съм от припадащите. С ниско кръвно съм. Ужасно е. Преди години се изследах - желязото ми беше ниско. Пих хапове, пооправих се, но и кг качих. Като бях бременна ме беше страх да тръгна на някъде без студена вода в себе си. С всичките ми много кг оставаше да се срина някъде. Последно преди около година ми стана зле в метрото, едва стигнах до спирката ми. И аз не мога да закусвам.

# 662
  • София
  • Мнения: 23 081
На мен много ми е любимо да гледам на Танита обядът на децата ѝ. Ето.
Ммм, започнах да примляскам. Струва ми се обаче, че тази жена има достатъчно свободно време. Или е страшно запален кулинар, или и двете.  Grinning

# 663
  • Мнения: 22 427
белинда, на тези въртящи щендери преди касите са.
ето как изглеждат
Има различни вкусове.

Аз през цялата бременност бях с ниско кръвно, 1-2седмици преди да родя.
Тогава започнах да вдигам кръвно, няколко пъти ходих при моята лекарка, но в кабинета все нормално.
Е накрая в предродилна направих прееклампсия, тоновете на бебето се изгубиха и набързо събраха 2екипа.

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 11:19 от Mirama

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Аз гледам в почивните дни да има такива закуски тип домашна-мекички,баница,палачинки,меся...Вредно или не и аз ги обичам Wink Та правя,да.

И аз навремето съм имала 2-3 припадъка.Единият на една автогара ooooh! Представете си...лятото беше и явно от жегата,ама съм си и с ниско кръвно.

Танита прави страхотни неща-дори красиви!Но...според мен в нашият тип у-ще това е неприложимо.Къде ще седне детето и ще си закуси?То нито условия...ама зависи и от детето-както е научено у дома.

# 665
  • Мнения: 4 892
Аз съм твърд привърженик на това да се закусва. И на мен преди години ми е прилошавало, и аз на гладно пиех кафе и като отидох на лекар и онази ми вика - мениеро подобен синдром  Shocked  Като отидох да си взема лекарства и аптекарката вика - абе, момиче, ти добре ли си, на тая възраст - я иди се наяж хубавичко, почини си и сутрин почни да закусваш. Ми почнах. Сега ми е такъв навик, че не мога да пийна кафе без да съм хапнала, а и без кафе не мога. Та отделям си минутите да хапна стабилно, пия си кафето и после дори и през деня да не ям нищо, съм добре.
Иначе съм съгласна, че за чрезвичайни ситуации може да се кусне лъжица захар или кока кола, ама защо.
Ранъта прай борбъта.

Отивам да взема душ и довиждане, мили мои.  Heart Eyes

# 666
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Майка ми беше особено доволна, че си изяждам всеки ден ябълката. А тя отиваше при Ивайло от съседния чин. Как ли пък няма да ръфам необелена ябълка... Crossing Arms

И аз бях доволна, че дъщеря ми всеки ден си вземаше по три мандарини за училище. До момента в който чух майки да коментират, че в училището давали на децата чудни мандарини...

Никога не съм можела да закусвам...Ако случайно се насиля да хапна нещо, през целия ден съм гладна и ям през два часа.

Единствено като сме на планина се събуждам гладна.

# 667
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
.........
Иначе съм съгласна, че за чрезвичайни ситуации може да се кусне лъжица захар или кока кола, ама защо.
.........
Най-добре е да се близне сол при такива случаи. От колата получавам сърцетуп.

# 668
  • Мнения: 11 667
На мен много ми е любимо да гледам на Танита обядът на децата ѝ. Ето.
Ммм, започнах да примляскам. Струва ми се обаче, че тази жена има достатъчно свободно време. Или е страшно запален кулинар, или и двете.  Grinning

Страхотно  Hug
Но тази жена прави ли нещо друго освен да готви  Crazy

На мен пък забележка даже ми направиха, от кандидат-зет явно - като съм правила сандвичите да съм режела по-дебело саламите  hahaha

# 669
  • София
  • Мнения: 18 679
Вие правите ли мекици Simple Smile
Не. Или по-скоро на високосна година. Всъщност, не си спомням да съм правила у нас мекици, май само у майка ми. Бабите, бабите са ключът към нездравословното хранене! Joy

П.п. Много обичам мекички Heart Eyes

Нино, на кое му каваш стабилна закуска? Щото за едни е препечена филийка с масло и сирене, за други, три яйца с боб и наденица.

# 670
  • София
  • Мнения: 23 081
И аз не закусвам. Изключение правя само когато сме на море или в Родопите. Тогава даже стабилно си закусвам и с голям кеф.

# 671
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, то в Родопите да не закусиш, трябва да си ненормален някакъв Laughing Тия хора как готвят...

# 672
  • Мнения: 10 500
Една вечер си тръгвах от работа и ми стана лошо. Разтупка ми се сърцето, причерня ми. Седнах, звъннах на мъжа ми да дойде да си ме вземе. Докато дойде обаче изядох 2 бонбона и една бучка захар под езика. Няколко пъти ми се случва. Но и аз не закусвам, даже като ям сутрин ме заболява корема. През деня изяждам пакетче солети или 1-2 ябълки и на вечеря се самозабравям... И от този начин на хранене съм с наднормено тегло дори, съвсем не съм в норма. Мъжът ми без да е закусил от вкъщи не излиза. Може нещо дребно да е, но хапва. От няколко дни ми прави филийка и на мен и съвсем наставнически ми обяснява, колко е добре да се закусва. Но аз просто не съм научена.
Обяда на Танита изглежда добре, но в нашето училище децата стоят по цял ден с раниците на гърба. Онзи ден играеха с топка и раниците на гърба им. Предполагам във всички училища е едно и също. Нямат шкафчета, нямат къде да седнат. Как ще яде от тая кутия. В предишното училище не ги пускаха в стола с храна отвън, а не би трябвало да е така.

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Как с раниците цял ден newsm78 Не ги ли оставят в стаята?То как издържат милите?
При нас носим раницата в понеделник-взимаме в петък.Имат си кутии,на рафтове са и там държат повечето помагала.

п.п.Създайте си нови навици и не чакайте само родопчанка да ви приготви закуската Laughing Аз напр.,ако не закуся пия мазно кафе-кафето или с бучка масло или с кокосово олио и това засища докато дойде обедната ми почивка.Или парче кашкавал пак с масло,иби поне едно варено яйце Peace

# 674
  • София
  • Мнения: 17 278
На мен много ми е любимо да гледам на Танита обядът на децата ѝ. Ето.
Ммм, започнах да примляскам. Струва ми се обаче, че тази жена има достатъчно свободно време. Или е страшно запален кулинар, или и двете.  Grinning

Ами, защо, на мен ми се виждат супер нормални - от храната на семейството, плюс някой нарязан плод и зеленчук.

Аз понеже от години слагам закуски, обяди, супер нормално ми се видя на мен.  Синът ми до преди 1-2 години също си носеше от вкъщи, чак в 7 клас започнах да му давам джобни.

За мъжа ми обаче опаковам обяд, че няма къде да обядва хубаво, а слагам и по някоя кутийка с нещичко за малката като я вземе от градина да си дъвче в колата без да си разваля вечерята - точно такива моркови на лентички, грозденца и тям подобни.

Иначе всички закусваме, на мен ми е важна закуската Simple Smile Но от сладка закуска после ми прилошава или ми се яде нон-стоп, затова основно печени филийки с чубрица / сирене закусваме.

Ама на мен затова и сутрин ми трябва един час де  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт