Зима чука на вратата, а пък ЮНСКО бебе шава в тумбака! - тема 3

  • 25 545
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 292
Здравейте момичета,искам съвет от вас излезнаха ми генетичните изследвания ужасно съм изплашена риска за болест на Даун е 1на 240 и пише,че е с високо отклонение.Писах на лекарката,но незнам кога ще получа отговор от нея.Споделете на някоя от вас случвало ли се е и как процедирахте по нататък Sad Cry

# 721
  • Мнения: 173
Привет!

Пиша бързо, защото съм притеснена. Мисля, че имам високо кръвно. Вкъщи имаме един скапан апарат, на който хич не мога да имам доверие, но измери около 130-140/80-90. Утре сутринта ще имам възможност да го проверя точно. Боли ме глава, но го отдавам и на недоспиването. Прекалявам с айрана, който май го вдига? Имате ли идея какво да направя леко да го сваля тази вечер? no

# 722
  • Мнения: 565
Пеперудке значи е наясно детето. А то си зависи от клипчето. Сестра ми веднъж ми прати някакъв линк за едно бебе дето още преди за излезе и хвана телефона на доктора (някаква реклама май беше) обаче започва с много брутална сцена как жената ражда и аз като не знам какво ми е пратила и малката до мен и знам че е уж смешно трябва да е ама на детето изобщо не му беше и даже не го догледах(догледах го, но после).
Angels при такъв резултат се прави втори ултразвук и втория скрининг (мисля че беше след 15 г.с). Но не мисля че е толкова лош резултата, за да изпадаш в паника. По принцип този скрининг показва някаква вероятност и според мен е по-важно какво ще се види на ФМ. Но все пак последната дума е на лекаря ти.
dennni канелата сваля кръвното и чесъна. Аз по принцип съм с ниско и от много горещно също ми пада още повече, но не ти препоръчвам в момента. И пий много вода.

# 723
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Момичета, връщам се от прегледа и бързам да докладвам. Значи според доктора всичко е ОК и нормално. Нямало отлепяне на плацента, нито кървене от нея, според него била стара кръв, ама от какво да е тази стара кръв - не ми стана ясно. Бебето мърдаше и каза, че всичко с него е ОК, пулсът си беше нормален. Питах за прогестерон - и ме отсвири като мръсно коте. Тук не били фенове на тези неща и той не вярвал в него. Ако е писано - ще го бъде, ако ли не - не. Та сега звънях на докторката, която ми прави ин витрото август и се консултирах с нея по телефона. Утре една приятелка ще отиде да ми изпишат рецепта и за щастие тази седмица една колежка българка си е в БГ и ще ми пратят по нея. Направо не е за вярване. Питах дали да си почивам повече и да лежа - не, води си нормален живот. Точно от каквото най-много се притеснявах, че и тук, както и на други места те оставят да си оцелява сам плода.
Оплаках се  Confused Малко по-спокойна съм като видях бебето, но все пак не ми харесва това, защото лично за себе си мисля, че именно прилагането на утрогестана след процедурата спомогна да забременея през септември.
Целувки на всички и повече положителни новини  Hug

# 724
  • София
  • Мнения: 2 669
Angels_, това комбинирания риск ли е или някой от отделните - биохимичен или възрастов? Ако искаш попитай тук http://lmpbg.org/new/forum/viewtopic.php?f=6&t=14752, професор Кременски от НГЛ отговаря бързо и ще ти препоръча нещо. Виж комбинирания риск - това се гледа.

# 725
  • Мнения: 955
И аз на отчет   Mr. Green. Бебока е добре, смуче си пръста, танцува си и кой като него. За съжаление пол не можа да ми каже док, но нищо, важното е че всичко е наред  Heart Eyes. В началото на януари вече ще може да се види, но аз и без това тогава ще ходя на ФМ.
Diva, tedy_x1, радвам се, че и вашите прегледи са минали нормално и бебоците са добре  Hug.
Angels_, не се шашкай толкова /знам, че е лесно само на думи/. Чела съм за много подобни резултати без реално да има проблем с бебчето. Резултатите от ФМ добри ли са - фетална гънка, носна кост? Тук има малко инфо за разчитане на резултати, но лекарката ти ще прецени най-добре как да действате. Дръж ни в течение, моля те  Hug.
Бебе на нулева възраст и аз я имах като малка. Ще я потърся в мамини и ще я дам на Ивайло, много ще се зарадва  Simple Smile. Благодаря ви, че ми я припомнихте  Hug.

# 726
  • Мнения: 540
Здравейте ,сега и аз се връщам от лекар,ходих че се изплаших от течението,което ми се появи. Прегледаха ме и лекарката каза,че това течение е нормално за бременна жена и чак след раждането ще се изчисти. Изписа ми гино-певарил 150.
Да втория скрининг е след 15г.с.

# 727
  • Мнения: 173
Не е високо кръвното ми  newsm44 Притесних една приятелка у тях и ми го измери - 120/80.

Много се радвам за добрите новини при всички ви. Нека бебенцата на всички ни растат все така здрави и дори и да има проблеми, да ги преодоляваме заедно  Heart Eyes Едва ли ще има по-прекрасна Коледа от тази с бебе, което живот и здраве ще ни поритва и ще ни припомня какви късметлийки сме.

Понеже ще ми е първа рожба, все повече се замислям колко ще се промени животът ми ... че след 6-7 месеца ще държа в ръцете си бебчето на нашата любов, че ще бъда майка, че ще ме нарича 'мамо' а мъжа ми 'татко'. Толкова е невероятно и същевременно толкова хубаво  newsm76 newsm32

Нямам търпение да разбера пола  newsm53

bubentseto и аз имам течение - бяло, жълто, гъсто и т.н. Нормално е  Simple Smile

За контракции ставаше въпрос ... при преумора и аз мисля, че имам. И лягам за 30-60 минути и ми минава. Веднъж си позволих да пия Но-шпа, но ме заболя след секс. Бяхме кротки, но нещо се случи и си пих хапчето. На другия ден на прегледа всичко беше наред.

Мъжът ми казва, че ще изпуша с тоя Фейсбук и с тая БГ-мама  Grinning

Спирам да пиша, че ми предстоят 5 изпита до края на месеца, а през януари още 7-8  smile3529 Тогава вече ще изпуша ...

 newsm30

# 728
  • Мнения: 292
И аз на отчет   Mr. Green. Бебока е добре, смуче си пръста, танцува си и кой като него. За съжаление пол не можа да ми каже док, но нищо, важното е че всичко е наред  Heart Eyes. В началото на януари вече ще може да се види, но аз и без това тогава ще ходя на ФМ.
Diva, tedy_x1, радвам се, че и вашите прегледи са минали нормално и бебоците са добре  Hug.
Angels_, не се шашкай толкова /знам, че е лесно само на думи/. Чела съм за много подобни резултати без реално да има проблем с бебчето. Резултатите от ФМ добри ли са - фетална гънка, носна кост? Тук има малко инфо за разчитане на резултати, но лекарката ти ще прецени най-добре как да действате. Дръж ни в течение, моля те  Hug.
Бебе на нулева възраст и аз я имах като малка. Ще я потърся в мамини и ще я дам на Ивайло, много ще се зарадва  Simple Smile. Благодаря ви, че ми я припомнихте  Hug.

Да Ellle резултатите от ФМ са добри всичко е както трябва

# 729
  • Мнения: 540
Загледах се в табличката,тази китайската за предвиждане на пола/във фб групата/ Надявам се че не е вярна  Grinning ,че пак ми се очертава по нея момче  Joy

# 730
  • Мнения: 216
И така- сега да се отчета защо не съм писала вчера и днес. Ама мн ми е криво, ама много. Резултата ми от БХС никак не е розов за мое огромно учудване. Не по- малко се учуди и Доки. 1 към 1300 комбиниран риск, а другият е 1 към 180. Прекалено нисък е. Ще правя и вторият скринин, мн съм се сдухала, бая си поревах, защото смятах, че правя едва ли не излишно рутинно изследване. Доки даже ми каза, че няма мн смисъл, защото би видял нещо, ако има, но аз настоях. Сега ми е мн тъпо, но не съжалявам, че направих БХС. ОТ генетичната лаборатория ме посъветваха да направя и вторият скрининг, който започвал от 14 + 4 дни. Аз го взех вчера, когато бях 14 + 0. Моят доки каза, че е хубаво да има навършени 15 седмици. Затова ми записа час за 11- петък. Ееееййй, мн ми е гадно и само си галя корема, но ето наказана съм, защото не ме беше толкова емоционално и все го споделях. Сега само си галя корема и му говоря- хихих все едно съм първескиня. Оффф, не съм ви чела днес, сори, но и не ми е до това. Споделих си болката и честно казано не търся съжаление, а само да си кажа какво ми е на сърце.

Лека вечер, момичета. Утре повече. Simple Smile

# 731
  • Мнения: 292
Angels_, това комбинирания риск ли е или някой от отделните - биохимичен или възрастов? Ако искаш попитай тук http://lmpbg.org/new/forum/viewtopic.php?f=6&t=14752, професор Кременски от НГЛ отговаря бързо и ще ти препоръча нещо. Виж комбинирания риск - това се гледа.

Благодаря ти magi_sveta   bouquet

# 732
  • София
  • Мнения: 2 669
babyAty, успокой се на първо място доколкото можеш. Моят резултат е "по-лош" от твоят, но аз писах във форума на проф. Кременски - пуснах линк. Професорът ми отговори почти веднага, постнала съм и отговорът му. Не е нужно да се напрягаме и изнервяме излишно и при риск 1:100000 ще има едно болно бебе... и за неговата майка това е сто от сто... Направи и втория скрининг - и аз ще го правя, ако трябва и неинвазивен тест за 1000 лв и тогава ще го мисля, дотогава мисля положително и някак си съм убедена, че ще е наред всичко (и аз си поревах доста в четвъртък миналата седмица)

# 733
  • Мнения: 1 700
Здравейте момичета!и аз бях днес на преглед.бебето правеше салта и се пъчеше,а после се криеше срамежливо  hahaha казаха ми че съм 14 г.с. ,а пък бебето пак е със седмица напред в 15 г.с.  newsm78 другата седмица ще правя БХС ,които след 16 г.с. и МБ. и аз имам нещо като бяло течение,но е слабо.и да имам контракции незнам какво представляват?пък забравих и да питам дали се виждат на УЗ   ooooh! ще я питам другата седмица,ако пак не забравя  Embarassed
постоянно имам болки в матката в ляво -в дясно в страни посредата където се сетите,но сякаш съм свикнала с тях а и не боли чак толкова.пия само веднъж нош па на ден.вече 4 -та опаковка пия и си викам по-полека уж минават болките за малко,ама не знаем реално как ни се отразява  Rolling Eyes пак дето вчера си говорихте за ФК.АГ-то ми каза да я спра вече явно има значение и сега ми изписа витамини Витамам.предполагам че иска да я спра ,защото и във витамините има ФК,а количеството  от 400 мг. не трябва да се надвишава.кръвното ми беше перфектно 115/80   Mr. Green радвам се,че са добри прегледите ни  Heart Eyes не се безспокойте всичко ще се оправи  Hug

# 734
  • Мнения: 540
babyArt тук няма да получиш съжаление,а подкрепа. Дори резултата да е едно на милион,тази единичка е все някой..  Ще стискаме палци за втория БХС,а най-вече за едно здраво бебенце  Hug

Общи условия

Активация на акаунт