На море в Турция - тема 34

  • 87 110
  • 738
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 35
Привет и от мен! Питам се, няма ли да се включат с конкурентни предложения за автобусни почивки Анталия, лято'2015г и другите големи тур.агенции: Турс клуб, Ориент99,Караджъ и пр.?????? newsm78
На същият въпрос от "Турс клуб" ми отговориха,че ще имат собствена програма за 7 нощувки с оферти през януари.
 Grinning..О, чудесно, ще почакаме,...дано да са повечко хотелите от Новогодишните им предложения!

# 361
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
А каква е гаранцията,че всички ние от тук си плащаме стандартна стая,а ТА ни плати за "Рън оф дъ хаус"и  там на място получим ,където има място,за съжаление и това съм чувала Peace

Съжалявам,че звуча черногледа,но като го чух и аз изглеждах така  Shocked

Дами, прочетете пак внимателно. Могат да ви настанят в съответната категория или по-висока от нея. Няма как да сте в по-ниска категория.  Peace

Т.е. при резервирана стандарт ROH - или сте в стандартна стая или в по-висока категория според наличностите, например супериор, студио, апартамент...

# 362
  • Мнения: 1 525
Привет и от мен! Питам се, няма ли да се включат с конкурентни предложения за автобусни почивки Анталия, лято'2015г и другите големи тур.агенции: Турс клуб, Ориент99,Караджъ и пр.?????? newsm78
На същият въпрос от "Турс клуб" ми отговориха,че ще имат собствена програма за 7 нощувки с оферти през януари.
Чак през януари?
На мое запитване ми отговориха, че до края на ноември, началото на декември, ще са готови с оферти. За Мармарис.
Значи РЗ не са вече толкова ранни.

# 363
  • Мнения: 25
http://www.emeraldbg.com/hotel/61591/2/261/61665/81092/EFTALIA-AQUA-HOTEL-5*.html
Моля дайте мнение. Пързалките много ли са стръмни. Анимацията дообра ли е. И последно Мармарис или Алания, задължително пързалки
Благодаря предварително  bouquet

# 364
  • Мнения: 164
Направо съм объркана вече, чета....чета   изчетох всичко и немога да избера хотел.
Ако някои е ходил това лято в Didim Beach Elegance 5* моля да пише , че има само един коментар от 2014.
vili-vili Hug няма втори коментар,3ащото никой друг освен мен не е ходил пре3 и3миналото лято в то3и хотел - недора3умение. Съветвам те  - не го прави и ти, ре3ултата ще бъде...пари, хвърлени на вятъра и провалена почивка.

# 365
  • Мнения: 1 525
Според вас, кой хотел е по-добър и с какво:
Club Turban
Marmaris palace
Hotel Mares
Хотели в Мармарис.

# 366
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Според вас, кой хотел е по-добър и с какво:
Club Turban
Marmaris palace
Hotel Mares
Хотели в Мармарис.

Тюрбана е най-хубав. Много по-луксозен, с много по-разнообразна и хубава храна в сравнение с Паласа /на една верига са/. Марес-а не го препоръчвам. Почиващите там казаха, че вече имал нужда от реновация. Всичко зависи на какво държите най-много.

# 367
  • Мнения: 1 525
Ето...В общи линии:
Голяма територия. Собствена.
Собствен плаж.
Да не минава пътна артерия до хотела (голяма улица).
Ниско настаняване. Предпочитам 2-3 етажа.
Повече от един външен басейн.
Повече барчета.
Повече от един ресторант.
Да няма конферентна зала.
Да има възможност за разходки около хотела.
Да е в близост до центъра.
Е, склонна съм на компромиси Wink

# 368
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ето...В общи линии:
Голяма територия. Собствена. - И трите хотела имат голяма територия.
Собствен плаж. - И трите имат собствен плаж.
Да не минава пътна артерия до хотела (голяма улица). - Покрай хотелите минава крайбрежната алея, но тя не е толкова оживена в Ичмелер, където се намират и трите хотела, както частта, която минава покрай градските хотели. Самите хотели се падат малко по на височина, така че са достатъчно уединени. Няма защо да се притесняваш за това. Освен това има храсти и плетове, които изолират.
Ниско настаняване. Предпочитам 2-3 етажа. - Тюрбан и Палас имат освен хотелската част и бунгала. Бунгалата в Палас-а са на три етажа с по четири стаи на етаж. За Марес не съм сигурна дали въобще имат бунгала/вили. Сякаш представлява само един голям хотел.
Повече от един външен басейн. - Имат.
Повече барчета. - Също.
Повече от един ресторант. - Освен основния ресторант имат и алакарт ресторанти.
Да няма конферентна зала.
Да има възможност за разходки около хотела. - Както споменах пред хотела минава крайбрежната алея, която опасва цял Мармарис. На ляво е Мармарис, на дясно - Ичмелер. Може да си наемете и колела и да карате по алеята.
Да е в близост до центъра. - И трите хотела са в Ичмелер, т.е на 4-5 км. от центъра, но за да стигнеш до центъра ти отнема минутки. Пред хотелите на всеки 2-3 минути минава оранжева долмушка /2,5 лири/човек/, която те води до центъра за също 2-3 минути. Ако ти се разхожда за около 30-40 мин стигаш до центъра, вървейки по крайбрежната алея. Въобще не ти трябва хотел в центъра, защото не отговарят на изискванията, които си посочила. За мен нямат територия, много е шумно, целия град ти се извървява пред хотела, няма никакво уединение и са натъпкани един до друг.
Е, склонна съм на компромиси Wink Въобще няма да се налага да правиш компромиси ако избереш Тюрбана. Страхотен и класен хотел. Сигурна съм, че ще ти хареса.


# 369
  • Мнения: 1 030
miss july
Не съм съгласна за храната - в Мармарис Палас е известно, че е по-добра от тази на Тюрбан. Вие всъщност кога Тюрбан ли ходихте?
И двата хотела са с големи територии, но оформлението на градините на Палас е много по-добро , а и има много повече сянка, което си е важно. Иначе и басейните и пързалките и много елементи на оформлението се повтарят.
С една поправка само- Палас и Тюрбан не са в кв.Ичмилер, а на алеята, която вади към него и е на минимум на км от там.
Иначе Тюрбан е с по-добра база /по-нов е/ и наистина по-луксозен, но пък и цената му е доста "по- луксозна".
Иначе и двата хотела са си супер и и в двата ще си изкарате добре

# 370
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
miss july
Не съм съгласна за храната - в Мармарис Палас е известно, че е по-добра от тази на Тюрбан. Вие всъщност кога Тюрбан ли ходихте?
И двата хотела са с големи територии, но оформлението на градините на Палас е много по-добро , а и има много повече сянка, което си е важно. Иначе и басейните и пързалките и много елементи на оформлението се повтарят.
С една поправка само- Палас и Тюрбан не са в кв.Ичмилер, а на алеята, която вади към него и е на минимум на км от там.
Иначе Тюрбан е с по-добра база /по-нов е/ и наистина по-луксозен, но пък и цената му е доста "по- луксозна".
Иначе и двата хотела са си супер и и в двата ще си изкарате добре

На почивката бяхме с хора, почивали в Тюрбана и казаха, че в сравнение с Паласа, е една идея по-добър. Не случайно и разликата в цената между двата хотела беше 300лв тази година за един и същ период.

# 371
  • Балчик
  • Мнения: 249
Ние в края на Септември 2014 бяхме в Марес. Бяхме настанени във вила. Освен основната сграда има и вили, които се терасовидно разположени с изглед към морето. Басейните са 2, но шезлонги има само на единият. Другия е за пързалките. Главен път минава близо до хотела, но самият хотел е в ниското до морето и не се чува движението на колите. Хотела е на 4 км от Мармарис и на 3-4 от Ичмелер. За около 40 мин. бавно по алеята може да се стигне пеша до Мармарис или с долмуш. Вилите не са първа младост, но ние нямахме особени проблеми с това, защото се прибирахме само за 1 час да се изкъпем и вечер за сън. Общо взето за нас е важна компанията с която сме, а не толкова обстановката. А и за тези пари които платихме едва ли се очаква супер лукс. Бяхме настанени във фамилна стая. Една стая със спалня, втора с 2 единични легла, хол и баня. Не ми хареса само, че в стаята с единичните легла нямаше прозорец. Храната беше добра, но и ние нямаме голяма база за сравнение. Били сме само 2013 в Дидим в  Majesty Club Tarhan. В сравнение с него в Марес храната беше доста по добре. В Марес барчета има на плажа, на басейна, в лоби бара и вечер има бар с жива музика. Във всички местния алкохол, коктейлите и безалкохолните са безплатни. Освен основния ресторант има турски и италиански. Плажа е н а платформа. Може да се влиза и от брега, но има доста камъни. Друго не се сещам. Ако някой го интересува да пита. Няма много отзиви за този хотел. 

# 372
  • Мнения: 1 525
Много благодаря на всички за споделената информация   bouquet
Аз клоня към Тюрбан...май.
Ще помисля до 20-ти и ще резервирам.
Ако не харесам нещо друго Wink

P.P. Хубаво е, че се появяват нови оферти.
Сега погледнах цените на Green nature diamond  Shocked
А Green nature resort как е?

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 09:14 от Alleisha

# 373
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И аз много благодаря за информацията за Тюрбан   bouquet!
Никъде не намирам оферти за този хотел за 9 дни, обаче. Ще чакам да излязат, за нашето семейство за по-малко от 9-10 дни не си заслужава изтощителното пътуване с автобус Wink.

# 374
  • Мнения: 421
Плажа е н а платформа. Може да се влиза и от брега, но има доста камъни. Друго не се сещам. Ако някой го интересува да пита. Няма много отзиви за този хотел. 

Да питам как е чистотата на водата ? За нас това е много важно , че почти не ползваме басейни . Били сме в Батихан -морето беше мътно и мръсно - клечки,  водорасли, боклучета , еми не ми хареса . Тази година в Дидим - кристално чиста вода . Колкото и да е добър хотела не е ли чисто морето отписваме го.

Общи условия

Активация на акаунт