Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 293

  • 44 333
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 34 203


Здравейте. На мен не ми остава време напоследък да гледам сериала. Ню вече отказа ли се от Метин, докъде стигнаха?
Не мислите ли, че Йо и Елиф са само влюбени, но на този етап не се обичат. Според мен е лесно да се влюбиш в единствената си опора, но това не е любов. както е и лесно да се влюбиш в красива жена с добро сърце. Да, знам, че разследването ги сближи, но според мен преди да разрешат всичките си проблеми в края на сериала и да поживеят спокойно без големи драми за любов не може да става дума. Какво мислите вие?

Вероятно не очакваш чрез преразказ да попълниш пропуските си. Времето е твое - сериите са на 1 стр. Иначе е опасно да се повлияеш от нечие мнение.

# 61
  • Мнения: 20 905


Нилюфер още не е сигурно дали се е отказала.Объркана!
Йомер и каза на Елиф, че я обича.
Елиф му каза на Йомер, че го обича, когато беше в кома.
Наистина е много трудно и на двамата......
Как ще завърши, са решили СЦ, а може още и да не са решили.. newsm78

Вече са ти отговорили. Hug
mariana51 e права.Всеки си има свое мнение.Ако имаш желание, ще го гледаш. Peace Hug

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 34 203


Дано не е късно за кой каквото обича.

# 63
  • Мнения: 90
Благодаря за отговорите.
Аз исках да кажа, че любов родена в трудни моменти, когато любимият е най-общо казано твой спасител, не е любов. Всеки обича спасителя си, ние обчваме някой друг да ни вади от трудни ситуации, освен, ако не сме решили да доказваме на себе, че непременно трябва да се справим сами. Може да се дискутира какво точно е любов.
Например Ню и Метин изпитват по-слини чувства от  Йо и Елиф, но и при тях това не е любов. Ню смята, че той е единственият, на когото тя може да разчита и така се е вкопчила в него,както и той в нея. За тях обаче съм сигурна, че ще погледнат на връзката си по друг начин и не знам как ще свърши Метин, но ако  разберат да  не се вкопчват един в друг и Метин да спре с престъпленията, след като спаси Елиф и помогне за разтурване на организацията на баща си, раздели се с Ню, а тя се научи да живее сама и научи цялата истина за семйството си, може да има любов с Метин. Иначе си  остава вманиечено вкопчване,което  само прилича на силна любов.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 001
Добър вечер. На някои вече им се е приспало    smile3503

# 65
  • Мнения: 20 905


Метин, според мен, изобщо няма да претърпи такава метаморфоза-да "освободи" Нилюфер. Hug

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 34 203


Благодаря за отговорите.
Аз исках да кажа, че любов родена в трудни моменти, когато любимият е най-общо казано твой спасител, не е любов. Всеки обича спасителя си, ние обчваме някой друг да ни вади от трудни ситуации, освен, ако не сме решили да доказваме на себе, че непременно трябва да се справим сами. Може да се дискутира какво точно е любов.
Например Ню и Метин изпитват по-слини чувства от  Йо и Елиф, но и при тях това не е любов. Ню смята, че той е единственият, на когото тя може да разчита и така се е вкопчила в него,както и той в нея. За тях обаче съм сигурна, че ще погледнат на връзката си по друг начин и не знам как ще свърши Метин, но ако  разберат да  не се вкопчват един в друг и Метин да спре с престъпленията, след като спаси Елиф и помогне за разтурване на организацията на баща си, раздели се с Ню, а тя се научи да живее сама и научи цялата истина за семйството си, може да има любов с Метин. Иначе си  остава вманиечено вкопчване,което  само прилича на силна любов.

Според мен - това което си написала, са видове любов. Има мнооогооо любови. Толкова, колкото са хората. Всяка е неповторима, за определените така да се каже изживяващи я. Що е любов - всеки сам може да прецени. А любовта между Йомер и Елиф - кой на кого е спасител - нещо не разбрах, защото няма такова нещо до момента. Отношенията между тях - случките, събитията са фифти/фифти.
....................
От поста ти, личи си че не си догледала историята - направо залягай над пропуснатите серии.

# 67
  • Мнения: 23 337


Привет на всички !  Two Hearts

Остана съвсем малко до утре и до новата серия. Да видим как отново ще бъдем изненадани - дали приятно или обратното зависи от нагласата ни за гледане.

Във всяка серия има и хубави, има и лоши моменти / което пак зависи от това как "искаме" да гледаме /.

Затова аз си харесвам сериала, споделям някои неща, които са ме впечатлили - възмущават се от  лошите, приветствам добрите.

И максимално се радвам на любимия си актьор - Йомер е толкова различен / от Керим и Мустафа / толкова земен, толкова истински.

tanja_kd  Two Hearts  ти до коя серия си изгледала сериала

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 34 203






Сетих се за Демет. Още един срам. За втори път си присвоява бижута на Елиф. Кой ще ги открие и разбере, че дъщерята на един полицай/убиец е и крадла - минуси, минуси.

# 69
  • Мнения: 20 905


Таткото полицай на дъщерята.......дали е крадла, изобщо не и идва на ум, че злепоставя семейството....

# 70
  • Мнения: 23 337




"Смехотерапия"  Joy Joy Joy

# 71
# 72
  • Мнения: 23 337


И аз се присъединявам към това искане ...  newsm03

Хармония  Two Hearts тоз Кадир голям образ  Grinning

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 34 203


Сайгън с фенка.

# 74
  • Мнения: 716
  Благодаря ти, Хармония, за разсъжденията на тема "добри-лоши"! newsm51 Помогна ми да изкристализирам нещо, което отдавна ми се мотае между мисловните клетки.    Всъщност, успях да установя за себе си кое точно ми пречи да харесам сериала.
  
Скрит текст:
  Не, не са недомислиците. Те дразнят, но са неизбежна част от подобен вид изкуство. Някой беше споменал в предната тема, че ако речем да разнищим някой американски сериал, ще открием дори повече.
   Не са и толкова непоследователните характери на героите. И това е дразнещо, но не отблъсква истински. Изпитвам досада, но не и отвращение.
   Дори неидентифицираният жанр не е. Да, това ме дразни може би, най-много, но не може да ме накара да сложа сериала в графа "неприятни за гледане".
   Липсата на кауза няма да коментирам, защото вече съм досадила до смърт на всички ви с тази тема. Peace Но вие сте абсолютно прави, че повечето филми и сериали нямат каузи, но пак ги гледаме. Да, така е. И аз - заклетата "каузотърсачка" - гледам цял куп такива и на някои дори се кефя много.

   Всъщност, истинската причина да не мога да харесам истински сериала е тоталният превес на лошите над добрите. Това не е просто липса на кауза, това е анти-кауза. Рових из нета и четох коментари върху творчеството на двете ни любими сценаристки, тъй като аз лично не съм гледала нито едно тяхно "произведение". Ако мога да им се доверя, оказва се, че това е техен любим похват. Според познавачите на "творчеството" им, лошите винаги са "по-" от добрите. Във всяко отношение. Разбира се, това е прекалено обобщено и сигурно има изключения. Но КРА определено не е.
   Ако се вгледате внимателно от самото начало на сериала, ще видите, че "лошите" са винаги една крачка пред "добрите". Винаги излизат по-хитри, по-находчиви, по-големи късметлии, по-смели. А добрите само ги догонват, констатират загубите си и все не успяват да се справят. Да, ако ги хванат, сериалът ще свърши и няма да има какво да поддържа интригата. Но моето лично усещане е, че тя би могла да се поддържа и с далеч по-малко наситено "кара".
   Наистина, "кара"-то ми идва в повече. Чиче е почти като Господ - предвижда всичко, знае всичко за всеки, не трепва пред никакви изненади, има ум-бръснач и съчинява комбинациите за отрицателно време; убива, изтезава, мами, експлоатира абсолютно безнаказано. Аби е смел, бърз, комбинативен, винаги успява да надхитри колегите си будали и най-вече наивното си братче-идеалистче; с лекота преодолява всякакви препятствия и винаги постига своето. Метин не е изцяло отрицателен герой, но в отрицателните си прояви е "он нумара". В създаването на братски и любовни отношения много неща му куцат, но в организирането на убийства, прането на пари, отмъщенията и прочие просто няма равен. Цялата истанбулска полиция може само да му диша праха. Защото тя дори досие няма за него, а доскоро не го знаеше как изглежда.
   Да продължавам ли още?
   Йомер - главният "добричък" - е сладур и половина, чаровник, умник, принципен и честен, но! Е вечният втори. Все закъснява, все нещо не му достига, за да успее; все пердета му се люлеят пред очите, все не вижда ачик-ачик доказателства под носа си. Много е влюбен, много е жертвоготовен, но любовта му постоянно удря на камък. Елиф много я дъвкахме. Неубедителен образ. Уж е от "добрите", дори от най-добрите, а все недоразбрала, все не може да обясни, все застава на погрешната страна...
   С две думи, всичко това ме подтиска. Сякаш ми внушават: "Ако си добър, си мухльо. Ако си лош, си печен". Пак казвам - знам, че трябва да има интрига, борба, надмощие ту на едните, ту на другите, за да е интересно - това го знам. Но все пак, ако добрите бяха малко по-умни, последователни и успешни от лошите... ако винаги бяха една крачка пред, а не след тях, може би щях да чувствам удовлетворение и да ми е приятно да следя историята. А сега се улавям, че очаквам трейлърите и новите серии с нетърпение, но и с тягостно чувство - не приятни, а неприятни изненади. Чувствам се като на опашка пред зъболекарски кабинет. Вътре не ме чака нищо приятно.
  
   Грешка! Чака ме! Може би, само това ме спира да не скоча и избягам от опашката. Невероятният Енгин. Който дори спи красиво. Който играе дори със затворени очи, дори с жилите на врата си. Който умее да придаде красота, смисъл и сексапил дори на най-плоските реплики. Който играе като за световно в махленски мач. Казах го и преди, но няма да се уморя да го повтарям - ако след пет години някой изобщо си спомня, че е имало сериал със заглавие КРА, това ще е заради образа на Йомер. Абсолютно съм убедена. Да, пристрастна съм естествено. И то много. Но съм права.

Общи условия

Активация на акаунт