Гармастан, Дефламол или Лансинох :) ?

  • 24 567
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
лансинох Wink

# 16
  • Мнения: 5 228
Лансинох определено. Гармастанът на мен ми действаше точно по обратния начин - от него ми ставаха още по-чувствителни гърдите. Не знам какво съдържа Гармастанът, но Лансинох е изцяло естествен продукт и е много по-добър.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
ласинох опреелено Simple Smile

# 18
  • Мнения: 878
аз съм страшно доволна от крема за разранени зърна на Авент.Ползвах и Гармастан ,но нямаше никакъв ефект.

# 19
  • Мнения: 3 926
Аз се мажех с Гармастан - пълен боклук за мен Naughty
Оправих се с въздушни бани, малко зехтин и никакво миене на зърната - кърмата и слюнката на бебето си знаят работата - така ми каза Хедра, това ми и помогна Grinning

# 20
взех и днес Лансинох, тя аптекарката първо не разбра какво искам и каза че нямат, ама като и обясних за какво е, порови и намери. Та сега ще видим ефекта.

# 21
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз ползвах Гармастан, но се мажех и преди да родя, някъде около месец преди това. Не мий гърдите често със сапун, това също разранява зърната. И най-доброто лекарство-бебето да суче колкото може повече. Успех!

# 22
  • Мнения: 4 156
Надявам се няма да се разсърдите, че ползвам чужда тема, но е свързана.
Докато четях мненията реших да ви попитам какво мислите ако през 9-тия месец се подготвят гърдите  с дефламол, а не гармастан?
Същия ефект ли ще има?
За след раждането ще е лансинох.

# 23
  • Мнения: 3 926
Аз лично в деветия месец се мажех със зехтин под душа и внимателно изтеглях зърната напред. Идеята е кожата да стане еластична, не груба, защото дефакто в устата на бебето зърното се изпъва напред и влиза и част от ареолата.
Имах рагади, но защото реших, че трябва да се мия много старателно и преди, и след кърмене Close А това е велика грешка. Природата се е погрижила, ама криво разбрана чистота ooooh!
Гармастан изобщо не купувай - голям боклук (сигурно се повтарям) За след раждането изчакай да видиш как ще тръгнат нещата при вас и тогава взимай Лансинох. Просто не си струва 15 лв. да ти висят в шкафа безполезни Wink

# 24
  • Мнения: 5 391
Хубава темичка, без това се чудех какво да взема ако и когато се наложи Peace

# 25
  • Мнения: 3 216
Рагади получих още в болницата при положение,че не сьм си мила зьрната като за световно-само преди да го храня.Взеха ми Гармастан-оправих се точно за 3 дни.Мажех яко с Гармастана и ползвах силиконови зьрна. Peace

# 26
  • Мнения: 1 878
По-добре е Лансинокс, защото не е нужно да се измива старателно и то със сапун преди кърменето, което измиване изсушава кожата и така я прави уязвима на експлоатирането от бебето  Crazy

Аз лично обаче бях купила Гармастан - изхвърлих го и продължих на Дефламол, но само през нощта, когато с моето бебе по-рядко се кърмехме. Накрая се спасих с силиконови зърна и с минаване на време  Mr. Green

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Аз ползвах крем за разранени зърна на АВЕНТ,ако не беше той сигурно нямяше да мога да кърмя,никакви други мазила не ми помогнаха,бях разранена така,че направо кървях.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Лансинох Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 309
Дефламол, от самото начало се мажа с него, да положението около седмица беше страшно, но с упоритост подейства, сега нищо не чувствам.

Общи условия

Активация на акаунт