Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 28

  • 60 842
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Русе
  • Мнения: 3 711
За мен входната врата на къща трябва да не пуска вятър. Simple Smile Резета специални не са й нужни, защото от прозореца достъпа за крадците е по-лесен.
Разбира се и на атмосферните условия трябва да издържи. Но ако е закътана и не я вали директно, дори и талашитена ще свърши работа на първо време Grinning

Моята е стара дървена, 80 годишна. Стояла е директно на дъжда и е малко повредена, но това й придава известен чар. След реновирането мисля, че с поддръжка ще издържи още 80. Аз толкова няма да живея, и 40 са й предостатъчни. Недостатъка й е , че не уплътнява, и ще мислим нещо по въпроса.


Тя твоята е най-добра значи Simple Smile.

Нашата е като интериорните, най-обикновено заключване. Никакъв смисъл няма за нещо по-така.

# 676
  • Перник
  • Мнения: 4 869
За мен входната врата на къща трябва да не пуска вятър. Simple Smile Резета специални не са й нужни, защото от прозореца достъпа за крадците е по-лесен.
Разбира се и на атмосферните условия трябва да издържи. Но ако е закътана и не я вали директно, дори и талашитена ще свърши работа на първо време Grinning

Моята е стара дървена, 80 годишна. Стояла е директно на дъжда и е малко повредена, но това й придава известен чар. След реновирането мисля, че с поддръжка ще издържи още 80. Аз толкова няма да живея, и 40 са й предостатъчни. Недостатъка й е , че не уплътнява, и ще мислим нещо по въпроса.

Ние пък мислим да си запазим интериорните врати от старата къща. Малко по-новички са, към 60-70 годишни по мои изчисления  Grinning Мисля, че със съдействието на читав дърводелец ще станат идеални. Входната врата най-вероятно ще е като дограмата. И аз не смятам, че има смисъл да се инвестира в блиндирана врата с не знам колко ключалки, при положение, че има N броя прозорци, вкл. френски

# 677
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543

Ние пък мислим да си запазим интериорните врати от старата къща. Малко по-новички са, към 60-70 годишни по мои изчисления  Grinning Мисля, че със съдействието на читав дърводелец ще станат идеални. Входната врата най-вероятно ще е като дограмата. И аз не смятам, че има смисъл да се инвестира в блиндирана врата с не знам колко ключалки, при положение, че има N броя прозорци, вкл. френски

Помня вратите на село, много здрави хубави врати, отваряха се и затваряха супер леко.
Няма какво да му остарее на дървото, като е пазено. Много хубаво сте решили. Simple Smile

Моите вътрешни също са дървени, събирани от къде ли не из Продавалника, нови.

 Да си разкажа патилата с тях. Нашия кум е дърводелец, но ММ реши да не го занимава за едната и да си я монтира сам. Тя си беше и с каса. Заковаха касата, идеално нивелирана. Вратата закачиха - тя криви и в трите равнини, ужас! Мери - уж всичко точно - не става! А тя си дойде закована, но явно е била и леко изметната. Викна кума, човека си каза - и аз ги меря в работилницата, като отида да монтирам - все нещо е криво. Първо се монтирала касата от едната страна, после се закачала вратата и по нея се монтирала касата от другата страна. Да ама ММ не искаше вече да разковава, защото по този начин другата каса щеше да е много крива. Натиска, бута, повдига - нагласи я. Но трябваше да я хванем в двата ъгъла с планки да не се размества повече.

# 678
  • sofia
  • Мнения: 8 952
Заковаха касата, идеално нивелирана. Вратата закачиха - тя криви и в трите равнини, ужас! Мери - уж всичко точно - не става!
Joy Моят мъж така реши да изправя една врата, нещо леееко крива била касата. Беше разкъртил около едната страна (вече не помня за какво) и като се почна едно напасване. Така и не постигна комбинацията идеално права каса и хубаво затваряща се врата. Да уточня, че са дървени и двете.
Другите каси не му дадох да ги "изправя", нали ми се затварят добре вратите, много важно, че има някакъв си половин-един сантиметър отклонение спрямо стените (които преди си бяха мазани по касите и всичко беше хармонично криво  Laughing)

# 679
  • Мнения: 790
И нашата е от дограмата. Нашите разсъждения бяха същите, че прозорците са къде по-лесни за влизане.

# 680
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
И нашата външна врата е от пвц.Момичета да се похваля-донесоха всичко необходимо,тръби,пръстени за шахти,пясък за канализацията и тези дни ще почнат да копаят канала и ще се местим в новата къща.Ще си платим всичко.

# 681
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Охоооо, браво gul4i, не остана.

На нас пък до няколко дни ще ни докарат новата спалня, сега разчиствам, местя, ужас, но после кеф.
Но трябва да търся хубави чаршафи. Нямам идея откъде, дали готови, дали да ми ги шият. Ако някой има идея за поръчка по нета да пише, аз ще обиколя другата седмица магазините тук. Не, че е по темата, но да си питам тук Simple Smile.

# 682
  • София
  • Мнения: 7 277
Meggysan, чаршафите са част от довършителните работи - етап 12 или може би 13 Simple Smile, точно по темата си е!

Ние поръчахме от Жана СД - бургаска фирма, по Интернет, както и от PNG (панагюрище) - защото и двете фирми работят с естествен материал (памук, памучен сатен). Имат от пълен кич до доста семпли и прилични работи.
Всъщност, като се замисля по плана с довършителните дейности, чаршафите май са поне след 20-ти номер някъде.

# 683
  • Кортина д'Ампецо, Италия-България-Велико Търново
  • Мнения: 204
Привет момичета.
Много се радвам, че намерих темата. Ще се радвам, на всякакви съвети и корекции.
Започваме строеж на къща и ограда. В самото начало сме. Теренът е много голям. Около 5 декара.


Имаме проект и разрешение за строеж на ограда(масивна) 2.30 височина .
Имаме проект и всички разрешителни - за къщата, озеленяване, бъсейн и селскостопански постройки. Всички проекти са самостоятелни и независими.(грешка първа).
Другата седмица ще дойдат да прокарат ВИК и Електрозахранване.

 Да отбележа, че три години търсехме точно такъв терен. Гола поляна на четири улици сме. Едната  дълга (зад къщата) искам да си я направя частна.
Точно заради този факт започваме с оградата. две стени по 109 м и две по 49 м. Една дълга и една къса към главна улица.
 Ще има три врати по 5 метра и може би една по-малка, но това ще го дооточнявам.

Два дена разглеждам оферти на фирми производители, изпълнители и складове.
Цените варират около 90 хиляди лева, ако оградата е тухлена и 50 хиляди за блокчета.

Давайте идеи моля  #Crazy От седем дена съм се завърнала в България. Гледам като марсианка. 15 години живея без огради т.е само чимшир, туи и магнолии в градината - та сега имам чувството, че ще правя затвор.
Тези блокчета (гладки, лъскави, на ефекти) , харесват и и релефни бетонни панели, но сме от провинцията- село на 10 км от Велико  Търново та нещо няма изпълнители с опит.

Ще ми трябват много строителни материали. Така че ако ме насочите към борса или складове говоря за качество/чена ще съм на седмото небе.

# 684
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
На 4 улици, браво!!!  Това 90 000 много страшно звучи Shocked За около 300 метра ?
 Защо не разпитате хората от селото?  Съвсем близо сте до града, може да откриете някоя бригада, която ще направи оградата по-евтино.

# 685
  • Мнения: 196
Нашата ограда от 20 метра излезе 10000лв. Говоря за цена без мазилки и облицовки. Ние напредваме. Надявам се до два - три месеца да се нанесем

# 686
  • Кортина д'Ампецо, Италия-България-Велико Търново
  • Мнения: 204
Да точно така. 306,68 метра Плътната част я изчислиха 500 кв.м. тухли, стоманобетонови колони шапки. Арматура. Има денивилация и подпорна стена.
98.14 м3 изкоп за основи - 1 864,66 лв
За сега имам оферти на две фирми. Чакам всеки момент от още поне 10 фирми и бригади. Мислех да опиша офертата, но като я снимам направи ще я кача.

Наясно съм, че работата не е  малко. Но като заговоря за отстъпка и цена на едро, нещо не им харесва.
На прима виста до сега желаещите изпълнители са много ентусиазирани. На втората среща след като ги уведомя, че ще искам договор изготвен от адвоката ми усещам промяна в отношението.

Наясно съм, че при строеж ще ми трябват нерви и търпение. Но все пак искам да се застраховам.

# 687
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Meggysan, чаршафите са част от довършителните работи - етап 12 или може би 13 Simple Smile, точно по темата си е!

Ние поръчахме от Жана СД - бургаска фирма, по Интернет, както и от PNG (панагюрище) - защото и двете фирми работят с естествен материал (памук, памучен сатен). Имат от пълен кич до доста семпли и прилични работи.
Всъщност, като се замисля по плана с довършителните дейности, чаршафите май са поне след 20-ти номер някъде.

Мерси много, ще ги разгледам. Също ми харесват и на Белотекс, а може и да ми ушият, ако ми хареса разцветка. Но искам и аз хубав мек памук или памучен сатен.
И да ти кажа, сигурно не е 20-ти номер, при положение, че я правим 3 г след като се нанесохме. Simple Smile Можехме и по-рано, но правим доста скъпа спалня и решихме да изчакаме, а догодина и детски стаи ни чакат за бъдещите ученици.

# 688
  • Мнения: 11 460
Meggysan, ехе това колко хубаво звучи - да мислиш за чаршаф хихихи, матраците Ви какви са? Аз тези дни матраци гледах, и като видях цените и ми идеше да се тръшна и да заспя на бъдещият ламинат  Joy Гледах Magniflex и си мисля, че е добро решение, но понеже сме в близост до морето и ако мухлясат - гаранцията не покривала тези проблеми.....а това си е голям проблем  Mr. Green

Днес поръчахме "комарниците" за дограмата, щото заплаших ММ, че ако не сложим труда ни в боядисването ще иде на кино  Mr. Green

Ходихме да гледаме дивани.......нищо не става, но ще се наложи да се вземе. Масата и столовете май сме ги измислили, смятаме освен 4 стола и 2 кресла да купим за масата на троянска фирма.

# 689
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Реа, взехте ли ламината вече? Мда и мен ме инструктираха от разстояние, че вече е време за първо пръскане против комари.

Общи условия

Активация на акаунт