Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 28 976
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 901
записвам се, но  няма да пиша, защото се държим на ръце пък ми се ще да се развихря с писането

# 61
  • Мнения: 1 390
Здравейте, ние сме си вкъщи, циркът е в пълен състав - двама изтрещели възрастни, едно бебе, кучана и котьо Simple Smile  как ми липсваха диванетата...

danny_p,
то център в София широко понятие..ама аз въртя около Заимов и докторската, ама ми е много скучно да въртя километраж нагоре-надолу по прав тегел, та мога да разширя малко обхвата,ти къде разхождаш?Simple Smile Проблемът при нас е,че двойната количка посмъртно не мога да я натикам в трамвай,автобус и т.н. и съм малко ограничена
Dandelionwine, ние сме до гарата и кръгчета въртя по мария луиза и като стигна до халите тръгвам или по пиротска и после по ботев към вкъщи, или по искър към раковска и пак към вкъщи. С бавна крачка ми се връзват час-два разходка, като спирам някъде по градинките по пътя ако заспи. Ти си ми малко далеч за това време - през лятото сме обикаляли до ндк, но сега не нося храна навън, много изстива водата.


Фиона, аз ползвам шишета и биберони на нук, дупки М, 0-6 месеца. Не мисля скоро да ги сменям, може да изяде 150 мл за десет минути и са му добре. Понеже с помпата имам биберони на авент, съм давала понякога с биберон с 2 дупки, но не е било достатъчно, че да имам наблюдения.

Днес моя човек е нервен....дали има общо с това че съм в цикъл от снощи???? Някоя от вас забелязала ли е подобно нещо....една колежка с по-голямо дете го твърдеше, като сина и беше бебе, че винаги е много нервен, когато тя е в цикъл....Спи на пресекулки, нервен е и го боли сякаш повече коремче....а утре сме на ДК. Обадих се на лекарката и каза, че ще му бие 4-ри валентна......ей значи.....как може едни да имат 6 валентна, втори 5, а трети 4-ри....аман вече.....и без това толкова закъсняваме, още и един прием нямам, а сме на 3 месеца....съвсем нервно ми стана и на мен.....добре че мъжо е взел отпуска за утре да не ходя сама....а в събота планирам да се виждам със шефката да говорим по защитата на дисертацията ми и ще му го оставям....това ще е за първи път....
Като дойде цикъла обикновено кърмата намалява. Моята по принцип е малко, но доста по-трудно си изцеждах количествата. Но се възстановява бързо, де. А и съм чела, че се променя вкусът.

Май това е от мен, отивам да успокоявам мрънкалчо, нещо му се спи и мрънка. Лека вечер!

Още нещо се сетих. За това, че педиатърката натиска за 4 валентна ваксина. Ние имаме само хепатит след родилното и казах на нашата педиатърка, че искам да почакаме 5 валентната и тя каза ок. Така че за сведение, и ние нямаме слагани валентни ваксини, не сте единствени!

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 20:19 от danny_p

# 62
  • Мнения: 10
Здравейте отново! Бяхме на преглед днес и освен другите неща ни пратиха на невролог. Някой може ли да ми препоръча добър?

# 63
  • София
  • Мнения: 1 110
Добро утро!
ижинка освен да напишеш и ти как да те познаем и ако се засечем да се представя  Mr. Green За  организирани срещи на мен още ми е рано, но ще дойде време /надявам се /и затова. Засега с кърмене, рев и неспане ми се струва , че няма да се получи. С баткото беше друго, ех.... Crazy Blush Знам, че  има и още една мама от темата в района  Wink Hug
Аз съм!   bouquet

margg, добре дошла, моята Миа също е родена на 7ми август!

Добре дошли и на другите нови майчета в темата! Hug

Много сте изписали, едвам ви изчетох... На нас в сряда ни биха Тетраксим и Синфлорикс. Е, това бебе не беше същото до вчера! Направо се притесних! Нямаше Т, но определено не си беше "моето" бебе. Кисела, не се заиграва, иска само в моите ръце. В събота я оставих с баща й и оревала света за два часа. Като се прибрах само дето не ми я метна в ръцете още на входа.  Mr. Green Днес вече си е старото бебе - спокойно, усмихнато, пеещо и играещо. Направо страх ме хваща, че ни чакат още два приема на Синфлорикса (мисля, че той е проблема). Даже си пропусна едно хранене вчера и яде през 6 часа. А пък майка ми и сестра ми ни бяха на гости и през цялото време рева, искаше само в мен да седи. Оф, дано следващите приеми са по-леки.  Praynig

За заспиването - вече си я знам и като я усетя че примрънка и аз като Фиона я мятам да спи, че пропусна ли момента и става изнервянето. Предполагам, баща й в събота точно това е направил и затова е бил големия рев, освен ваксината. Интересно, че на ръце не ще да заспива, много рядко се е случвало. Най-много обича в шезлонга и вече не се  налага да я люшкам, гушва си се в едната ръчичка и си заспива сама. Даже днес издаваше едни такива звуци, все едно се приспива.

# 64
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
хаха написах си поста в друга тема, после се чудех къде е...ето копирам го пак:

охх днес реших да идем до мола по обяд да се видя с приятели, уж в обедния му сън, но той спа само 20тина минути (а по това време спи поне 2 часа). После в колата така и не заспа и у нас напраив истерия за сън. Какво ли не опитах, за да го приспя- люшкане в легло, шезлонг, на ръце, кърмене, сешоар, дъжд, биберон, нищо не помага- дере се като луд. Оставих го даже да поплаче, но започна да се дави..лудо дете, ще се умори от рев или мен ще умори! Накрая се принудих да изляза с количката, макар и по-късно от нормалмното, веднага заспа. Явно ще си кибичим на всякакво време навън в студа докато един от нас не се разболее....Сега ми е смешно, ама много се ядосах, бива ли така да реве и нищо да не помага, като знам проблемът- спи му се! Дано нощес поне заспи лесно, че съм скапана...

# 65
  • София
  • Мнения: 721
Danny_p ти си в моя район  Hug може някой път да побутаме заедно колички.
Аз ща не ща всеки ден излизам със сигурност по веднъж да прибирам баткото от градина.
В снега незнам как ще е- с кенгуруто сигурно.
И ние нямаме ваксини на мъжа ми са казали че шествалентна от януари ще има- от мин.на здравеопазването.
За последно помолих една мацка да проучи каква да е и да се свършва тази драма дали да купувам или да слагам четири валентна

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 23:01 от Bossa Nova

# 66
  • Мнения: 186
Да се запиша и аз в новата тема, благодаря за нея, ще пиша при по-добри обстоятелства, че сега е лудница  Hug

# 67
  • Мнения: 1 390
Боса Нова, може да уговорим нещо Simple Smile  Ние излизаме след 12-1 часа всеки ден, иначе голямо мрънкане настава. Чух, че на народния театър имало греяно вино. Ще видим дали ще ми стигне ентусиазма днес да се завлека до там. Много се изкушавам Simple Smile 
Хубав и спокоен ден на всички

# 68
  • Мнения: 1 073
Успях да добавя кандидатствалите за първа страница Simple Smile Сори, че се забавих, ама с една ръка е трудно.

Днес какво става не знам. Бебо реве, пищи само като го оставя. Само съм сгънала едни дррехи  и това е за деня. Иска да суче и като си вземе дозата и заспива, ама леко. Оставя ли го пак рев и пак суче, цял ден така. Сега се изака в по-странен цвят, та ще изчакам да видя после следващото какво ще е. Ама и окото му сълзи, та може да се разболява нещо.

margg
Скрит текст:
аз това не му харесвам на Петров - много си обсъжда пациентките, а и колегите също. Но пък е много добър специалист и съм му страшно признателна и за двете ми раждания при его, та ако има трето някой ден пак при него отивам. Simple Smile
Аз всъщност не бях с ГД, но го оставих да си мисли така, че обича да е прав за всичко и не можеш да го обориш Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 ное 2014, 15:37 от ymemansi

# 69
  • София
  • Мнения: 1 740
Днес бяхме на ДК Simple Smile 6,850 кг, 61 см Simple Smile Не ни биха ваксина, казаха че имат някакви надежди за другата седмица за 6 валентна и ще пробваме още малко да почакаме.....бая закъсняваме , но имало още мегдан да отложим......та на моя хубавец пак му се размина боцкането...беше много добър на прегледа.....засмя се на лекарката и кротува....тя му размахва някаква играчка и той послушно я следеше с очи, за да покаже колко е умен Simple Smile само ме е яд, че мъжа ми взе отпуска за днес с идеята ако ни бият ваксина да не съм сама и да сме с колата......и сега не се знае за ваксината ако е другата седмица дали ще може да вземе пак.....все пак оползотворихме деня, като отидохме до новия мол, а той има и много хубава тераса и като пекна слънце поизлязохме на нея.....купихме някой подаръчета, но има ощееееее многооо.....все се сещам за някого когото забравяме Simple Smile абе доникъде с коледните подаръци, но сме поставили някакво начало, че не искам всичко накуп......исках и до Джъмбо да ходим, но времето напредна....та се надявах да харесам също някакви неща за подаръци.....най-ми е трудно за немските ми приятели да измисля нещо, че всяка година съм в чуденка и вече се изчерпвам от идеи, а ракия няма как да пратя Simple Smile

# 70
  • Мнения: 259
Не ни биха ваксина, казаха че имат някакви надежди за другата седмица за 6 валентна и ще пробваме още малко да почакаме.....

Това с "другата седмица" доста време ни лъжат. И аз се надявах да дойдат и все ми казваше "обади ми се другата седмица" и днес се обадих,че искам да му бием 4 валентна. Не ми се чака повече. На 3 месеца и 10 дни и е само с 1 бит синфлорикс....

# 71
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 743
Ние от 2 седмици отлагаме втория синфлорекс (5 валентни още няма), защото има сополи. Добре, ама то в този сезон сополите могат никога да не престанат...дали все пак да не отидем?
Не ми се вижда болен, просто има сополки, които чистя само с физиологичен разтвор.

Вие слагали ли сте ваксина при сополи?

Не знам дали да чакате или не, ние имаме един тетраксим, много ме беше яд, че го сложихме (тогава не знаех нищо за ваксините), но сега мисля, че май е по-добре 4 валентна от никаква...

# 72
  • Мнения: 1 390
Днес дреб супер малко е спал и е крив. И аз съм крива, следобяд легнах да дремна малко и половин час по-късно ме събуди бесен рев ooooh! Но пък ходихме за греяно винце, хубаво е, но аз май си го правя по-добре Sunglasses
И аз се чудя за тия ваксини, ако на 9ти няма пентаксим дали да не бием тетраксим. Писна ми вече да ги чакаме, да слагат и да се свършва.
Ymemansi, мерси Simple Smile
Отивам да махам одеало от глава и да тикам биберона и да се правя на маймуна, лека вечер на всички!

# 73
  • Мнения: 1 073
Пипи аз за ваксините миналия път изчаках да спрат сополите и като споделих с докторра, той каза само да няма температура. Странно ми се струва, ако пак е сополив като дойде време другия път пак ще го задържа докато не напълно здрав.

# 74
  • Мнения: 334
Мами,аз за това не чаках ми ни биха вече два пъти 4-валентната.Ето сега пък съм спокойна,че остава др месец последна трета двойна ваксина.
Знам че при сополи или запушрн нос не се бие нищо.Дори и при алергия...макар че присъствах на биене на ваксина на обринато бебе на 1 месец...

Общи условия

Активация на акаунт