Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 29 021
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 390
И аз уж се бях навила на 4 валентната, обаче два дни преди консултацията аз се разболях, дреб се разсополиви и трябваше да отложим. А този месец решихме да чакаме уж да докарат пет валентните... Дано сме здрави следващия път, каквото има слагаме...

# 76
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Леле, колко нови мами и ка се е раздвижила темата, чак и нова има!  Party Добре дошли на всички!  bouquet Само се записвам, че се разсъних при кърменето, а и да не ви изпусна, при сгоден случай ще пиша повече. Crazy

# 77
  • Мнения: 1 423
Здравейте и от мен,
ние ядем втори път през нощта  Mr. Green, какво да го правя това лъвче, дето не трае...
На новите мами добре дошли, драго ми е да ви чета,хвърлям поглед от време на време.
През деня сме по разходки, оправям се към 11-12, по-рано не ми се отдава.Засега не ни спира студеното време.Ползваме количка и кенгуру, ама с второто при крайна нужда, не е за мен.
За ваксините и нашата педи ни иска без сополи, напълно здрави.Знам, че не е фатално забавянето, всички ще ни ваксинират, даже по-късно по-добре.
Как сте с плановете за коледните и НГ празници, вашите бебчета влизат ли в тях?Една вечер бяхме на по-шумен ресторант с бебето, и не му понесе много добре.
 Пожелавам ви хубав ден с кротки и здрави бебета до вас!
----
Мама Ирина, Каминг, Чоки, направо ми липсвате Simple Smile.

# 78
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
И ние хапнахме 2 пъти тази нощ - в 3:30 и 5:30, ама за кратко и после веднага заспива.
За ваксините и нас ни искат абсолютно здрави. Беб беше плакал нощта преди консултацията когато трябваше да ни бият ваксината и му се бяха образували сополки от плача, но лекарката каза, че в никакъв случай не може да му я сложи при това положение и отложихме отново. Така, че си оставаме и този месец само с противохепатитната. Попитах я, дали не може след седмица да дойдем, ако му е минала хремата и тя отговори, че можело, но се притеснява да ме разкарва по 2 пъти.  Laughing Все пак е за моето дете.
Успешен ден на всички!

# 79
  • Мнения: 2 104
Добро утро!

MiraBu  Hug Hug Hug

като ми е свита душата и не ми се пише, но пък чета редовно

Вчера бяхме сами , помрънка си доста. Заспа в 12 без 15 а трябваше да вземем баткото в 12,15. Още не знам как успях- събуди се в 12,10. Сука  3 мин. , навлякох космонавта и излязохме. Викам си -сега ще напълни памперса  Crazy , тя пък за първи път пропусна ден. Цял ден ми беше в ръцете, като изключим, че пак спа в количката на терасата, обаче беше неспокойна и аз трябваше първия половин час да люшкам количката. През нощта кърмих в 23, 03 и 06ч. Ами за мен това е малко  Mr. Green Пропуснахме ставането в 4,20  Crazy След кърменето в 6 плака от коремчето, после държа реч  Wink, направих  масаж и гимнастика и в 7,30  вече памперса беше пълен. Утре сутрин сме на контролен при гастрото.

ижинка почти на 100% съм сигурна , че видях веднъж. Ако пак ви засеча ще се обадя  Blush
desimira не смеех да напиша, че си ти  Hug И още една мама имаше -в Дружба 1 
margg невролог за София не мога да препоръчам. Момичетата писаха, че са водили в Токуда и Детско здраве.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз изчаках да минат две нощи преди да се похваля, че си върнахме стария режим....наистина е било някаква криза на растежа това ядене през 4-ри часа без почивка. Снощи яде към 8:30, заспа и спа до 5 без нещо. Не че въобще не мърка до тогава, но не е рев за ядене, както беше предишните дни. Лекарката естествено каза да измествам да го храня по-късно, за да яде към 6 сутринта, но аз съм решила за нищо да не го насилвам. Да не говорим, че съм на 1000% сигурна, че и в 12 да го нахраня пак ще се събуди по същото време и ще стане още по-зле. Винаги когато го насилвам става по-нервен и има повече колики. Да не говорим, че като го нахраних в 5 той пак заспа и до 8 си спинка с  малко мъркане. Така и аз си поспах повече.....в 8 като се събуди си кротува и си гледка играчките (е пъха и пръстче в устата) аз си оправих легло, проветрих в хола и пуснах печка....направихме гимнастика.......и ядохме в 9. Спомена лекарката, че другия месец може да мислим за захранване.....на фона как расте май ще го обмисля, но преди пълни 4-ри навършени съм категорична, че нищо няма да дам. Притеснявам се преди празници да започнем, но пък ще видя с какво се започва и дали има някакъв риск.  В тази връзка вчера нали бяхме до новия мол и минахме и до Икеа, че нали са едни до други и купих много сладко комплектче, пластмасов лигавник, чашка, лъжичка, чиниика - зелено жабче Simple Smile, а имаше и отделно чашки много сладки и лъжички....бяха и много евтини....харесаха ми и гърненцата им - имат по хубави за 10 лв и едни още по евтини за 4-ри. Получих си и от Амазон поръчката и вече имам нови шишета, че искам да подменя вече тези Simple Smile Термоса на Томи типи не е кой знае какво и не го дават да може водата от него да се ползва за приготвяне на мляко, а само да се налива в едно съдче към него и на водна баня да се топли,  но аз естествено ще го ползвам директно за млякото, защото досега ползвах обикновен термос и едва ли и той е напълно ок.  Ясно ми е че са метални отвътре (надявах се този да е стъклен), но хайде сега.....както обичам да казвам...това дете трябва да се адаптира към света в който живеем.....това от мен за сега....че трябва да се хващам за работа Simple Smile

# 81
  • Мнения: 2 697
Привет, мамита! Следя ви с известията, но рекох да се запиша поне - напоследък ми е пълна лудница (май не е само напоследък всъщност Laughing), добре поне че баткото ходи на ясла (и е здрав, пу-пу), че успявам да свърша нещо вкъщи. Паралелно с гледането на бебето си коригирах готовата дисертация (Асти, успех в писането! Използвай това време сега преди да се е раздвижило бебето- после ще ти е по-трудно Wink) и си пиша курсовите работи за магистратурата. През уикенда успявам да ходя и на лекции и ми е приятно - откъсвам се за малко от бебешкия хаос вкъщи Wink Макар че, както можете да се досетите, там сме предимно майки на малки бебета и пак за това си говорим постоянно.

Иначе покрай нас нищо особено - на 17.11 бяхме на консултация, дребен е вече 6,500 кг и 63 см, расте човечето. Сложихме Тетраксима и не го мисля изобщо - и да го мисля, все тая. Досега имаме сложени хепатитната, 1 тетраксим и 1 синфлорикс, а колко още има... Малкият е сравнително кротък, но за това пък нощем си се буди плътно поне по 1 път - в 3 часа Simple Smile Яде в 12, в 3 и после в 7. Искам да се наспя, ама няма Wink
Друго, друго - в неделя ще кръщаваме Андрейко, да минава вече и това събитие, че откога го организирам ако знаете Wink

Целувки на всички дребчовци от нас с Андрю Hug

# 82
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 748
Невролог- ние бяхме в Детско здраве Янков май се казваше- ами не ми хареса. През цялото време развива някакви теории, без дори да прегледа детето, чак накрая го погледна.

Ние значи сме добре с нашите будения в 1-2 и в 5-6...Де факто едно нощно хранене, което не мърда, независимо какво опитвам. Един път успях с АМ да го накарам да спи от 9 до 3.30, ама после 2 дена не се получи и пак си е на кърма, няма смисъл явно...

Сутринта от 8 до 10 го кърмих в нашето легло и беше супер, подремнах си и аз, само дето на всеки 20-30 мин той търсеше гърда, явно и той е заспивал и пускал...та го  намествах и заспивах пак и сега съм много свежа, станала преди малко Simple Smile))

# 83
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 768
Моята принцеска пък днес има имен ден!
Да ми е здравичка и все такава чаровница!

Нищо ново при нас - утре съм при ЛЛ да и кажа, че файда само от капките няма, да си поискам направление. В петък отивам при педи и така.
Какво сте против тетраксима? Аз нищо не разбирам, но предполагам, че другите компоненти се бият отделно. Или това е проблема, че са повече  боцканията? Няма как да се пазаря с моята докторка.
Ще ми се повече да споделяте за това, какво могат да правят бебетата. Добре, че имам една книжка, ама много постна, за някои неща и само знам, че в четвъртия месец трябва да се обръщат от гръб по корем, да намалеят некоординираните движения "отгоре надолу" т.е. от главата към краката и засега гледам, че се движим по учебник.  Но ми се иска да знам и какво друго да я слагам да прави. Иначе вече и удря по играчките от активната гимнастика, особено едно лъвче, че и е отляво. А тя май ще е левичарка като мен. Grinning Баба и е в потрес, че нещо и от мен ще е взела. Не спира да изтъква как това било на баща и, онова било на баща и. И си мисли, че ме дразни, пък аз се радвам!

# 84
  • София
  • Мнения: 357
ижинка почти на 100% съм сигурна , че видях веднъж. Ако пак ви засеча ще се обадя  Blush
Задължително се обади Peace Аз вчера видях само една мама с червена количка, в гръб, докато говорех с позната, но си дадох сметка, че ще е малко странно да я гоня, да видя марката на количката и евентуално да се представям, ако не се окажеш ти Embarassed

Аз се оплаквам, че гастроложката ми каза, че не е трябвало да намалявам храненията на детето от 6 на 5. Бил още малък и на толкова малки бебета трябвало да им се държат 6 АМ хранения, с по-малки количества. И сега от 150мл вода се върнахме на 120мл, което води и до по-често ставане нощем - тъкмо бяхме започнали да спим по 5-6 часа и сега отново на по 4 часа, че понякога и на по 3 ooooh! Исках да захраня и около Януари, но не - трябвало да е на 5 месеца и 2 седмици най-рано - е, нали бебета на АМ може и по-рано!?! На всичко отгоре Фризовом предизвика адски колики и сменяме млякото с Нан АР, защото било по-щадящо за стомахчето.

elliee, живо и здраво да й е името и много късмет да й носи!

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 12:04 от ижинка

# 85
  • Мнения: 2 697
Ижинка, не бързай да захранваш е и моят съвет Peace Препоръчва се дори при бебета само на АМ да се изчака 6-ия месец. И моят юнак е вече само на АМ и не мисля да избързвам, а и като знам каква мацаница настава, хич не ми се и бърза Wink Предният път ми беше интересно да започнем пюретата и кашите, а сега гледам как да ги отсроча, т.е. да ги дам като им дойде времето. За бебето до годинка най-важно е млякото - всичко останало е просто допълнение Heart Eyes

Elliee, относно постиженията - Андрю не се обръща още, но от няколко дни се мъчи да се надига на коремни мускули, много е смешен. Струва ми се, че ще седне и той по-рано от 6-ия месец, брат му си седна на дупето още на ненавършени 6 месеца Wink Иначе тези неща в книжките, "постиженията" на бебето са само ориентировъчни - да не вземете сега да се шашнете, ако вашето бебе не прави нещо Wink

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 12:41 от Шехина

# 86
  • Мнения: 616
здравейте от мен!:) от 2-3 вечери бебо нещо е нервен...сабужда се ,че и 2 пъти давах да хапва по 30-60...хич немога да го разбера-вчера единият път(тъй като бях по работа навън и беше с баща си) е ял 90-изкарал 2.30-3 часа ял после 60-спали двамата на спалнята 4 часа  #Crazy после ял 150 :Д пълен хаос...някой път ми яде последно в 6-7 вечерта(т.е храненията в 9 и 12 ги пропуска) и става в 5.30-6 за първото ядене и ме смайва...от 2-3 вечери обаче нещо е нервен-снощи яде в 9 и в 1.30 се сабуди гладен хапна 60 заспа,после в 4.45-пак 60....после в 9...Дано да е някакъв период,че от малък се хваля с графика му вечер,че не яде,,,изобщо незнам защо сега така изведъж...и мрънка преди заспиване мята се целия после вечерта рамжи и марда целия,,,дано да е период...Ина1е за обръщането-той се обърнА от гръб по корем,обаче ръчичката му остава отдолу ,много е спешен пъни се целия лиги текат  Joy

# 87
  • Мнения: 1 073
Ох, ами моят човек хич не е активен. Той бузана нали постоянно яде и нямам много възможност да го размятам. При всяка активност си блюфка по малко, пъкк ако му дам зор и повече и се разхълцва. Та леко го караме. Не може да си вдигне главата - само колкото да диша с носа и да бучи от възмущение с устата.
От някколко дни прави много коремни преси обаче, това значи, че иска да седи / и ще седне на малко месеци/ ли? Бандитката ми се въртеше и шаваше всякак, но седна чак на 8 месеца, та ще ми е чудно той да го направи по-рано. И май това е. Ама нали казвам, той вечно е след хранене и как да го юрна да се упражнява човека.

Реших/домързя ме/ да пропуснем консултацията на РД му ден, тъй като към 10-ти ще сме за ваксини. Съседката има кантар и го метнах да видя как е - около 7 кг и около 70 см го измериих. Около, защото все пак е хубаво да се води по един и същи, та точно ще видя като идем в кабинета на педи. А см с рупетката на повивалника Simple Smile

Взех за проба памперси от Лидл. Не съм доволна, по няколко пъти на ден ми пропускат. Ще ги доизползвам и пак минавам на ДМ-ските. 100 пъти по-добре са!

Защо водите децата на невролог? Нещо като при ортопеда ли е това ходене?

Храненето за днес до сега: 4:00, 4:45, 7:30, 9:30- заспа в ръцете ми, събуди се и поиска да си дояде.Това в 11:00. Поигра си нещо, правихме малко физарядка и сега пак дреме върху мен. От 4 часа вече му е 6-то цоцкане. Тези дни ще се опитам да въведа малко ограничение, да видим как ще го приеме, че за празниците ще сме на гости у нашите и не ми се ще да прекарам няколко дни в нашата стая хранейки го. Все пак искам да си видя родата, а те него.

# 88
  • Мнения: 1 423
Невролог ако има стряскане, хиперактивност, много реване, не иска да спи.И аз се замислям за едно посещение, че от време на време имаме подобни симптоми.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 740
Шкартирах моето лъвче на балкона и сега кротува там, още не е заспал. А аз най-нагло си стоя вътре, че и на пусната печка Simple Smile нямам време да излизам сега с него и знам, че ще му е по-хубаво в количката да го бутам (сега съм сложила зимното чувалче на шезлонга и съм го облякла с космонавт), но поне взима чист въздух и светлина. Изкарала съм бебефона навън и гледам, че вън въздуха е даже още по-сух, че ми показва 41% влажност. Абе кофти сезон си е .......да избутаме тая зима и това си е.....а как не я обичам и аз....

Общи условия

Активация на акаунт