Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 821
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 674
Azzy, сега започват празниците и след това ще кулинарствам. Ще бъда консуматор за няколко дни без да се докосвам до кухня. След това и мляко ще закупя и мусковадо, а този лимец как звучи на английски? У нас мъжът ми е по по-завъртяните брашна и зърнени продукти.  Аз нищо не знам по темата, но със сигурност ненавиждам ръжен хляб. В една пекарна до нас правят най-различни видове ии въртя докатоне ми втръснат и се завръщам на традиционния заводски хляб.

Следващия път ще направя кисело мляко по споделената технология. Трябва да конвертирам градусите за да ми бактеряся млякото. Мерси много за ноу хау-то.   bouquet

# 466
  • София
  • Мнения: 18 679
Ей, това мъжете са трагични за пазаруване, бе! Не всички, разбира се, но моят води класациите. Три неща го помолих да купи за вечеря - риба, лимон, салата. За тези три неща ми се обади три пъти - ама каква риба - казвам, ципура, ама тя е увехнала, викам добре - пъстърва, ама нали скоро ядохме, айде сьомга, ама колко котлета, а каква салата, ама къде стои в магазина, колко пакета...И така сто часа разговори накрая...се прибра без лимони Close

# 467
# 468
  • София
  • Мнения: 18 700
Ами аз за такива дребни неща хич не се хабя да го карам. Laughing

# 469
  • Мнения: 2 136
Моя мъж много го бива по пазаруването. И обича да чете етикетите, да избира. Като почне да си купува кафява захар за кафето се почва едно чудене  doh И накрая пак си взема една и съща.
Дъщеря ми от 3 седмици не е на градина, не минава тая кашлица. От вчера сме разместили масите из къщи и си измисля съчетание, да го пусна на какичките т.е. на вас. Добре че е в другата стая, че имам чувството, че ще си счупи нещо като я гледам.

# 470
  • Мнения: 1 959
...а този лимец как звучи на английски?

einkorn flour


Нов сироп за кашлица, пия, напих се баси, че е с алкохол, кашлицата не минава  Tired

# 471
  • София
  • Мнения: 10 825
Ние с мъжа ми ще ядем пиле тика масала, а децата - леща. Аз ужасна майка ли съм?

# 472
  • София
  • Мнения: 18 679
Направо, ако ти знаех адреса, веднага пращам социалните!

# 473
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
То така звучи, че и аз бих предпочела лещата  Laughing
Аз готвя боб   chef

Лимец видяхме и в пещерното жилище при Ягодинската пещера. Всичко старо се връща...  Whistling

# 474
  • Мнения: 2 674
Искам да ви покажа едни картофи, които закупих и майка ми упорито твърди, че дядо ми ги е произвеждал, но не мисля, че някога съм виждала толкова дълги. Това е А4.

http://flic.kr/p/pUuGJd

# 475
  • София
  • Мнения: 10 825
То така звучи, че и аз бих предпочела лещата  Laughing

Аааа, много е хубаво. Завиждаш  Crossing Arms

# 476
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Ами. Сега ще ме караш да гугълвам какво е това пиле.

Цоне, не съм виждала такива картофи  Thinking

# 477
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз купих лилави картофи. Още не съм решила какво да ги правя.

# 478
  • Мнения: 2 674
И аз купих лилави картофи. Laughing Яла съм ги само на чипс. Ако видиш хубава рецепта да пуснеш.

# 479
  • Мнения: 6 604
Оле,тези картофи да не казвам на какво оприличих.  Shocked Embarassed
Не съм виждала такива.

Общи условия

Активация на акаунт