Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 801
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 765
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Добро утро и от мен.
Жаки, ако мислиш, че не се е задавяла от плача, а е кашлица, води я на лекар. Дано всичко е ОК. Знам какво ти е, аз заради служебен ангажимент не можах да отида при брат ми. Очертава се чак по Коледа или Нова година да се видим.
Ванини, стискам, ама силно, палците. Само хубави новини.
Мира, и на теб. Ще се справиш, убедена съм.
Кате, такива ситуации ме карат да ходя на работа, иначе е просто едно ежедневие. Peace
Аз посред нощ бях подгонена от форумска прахосмукачка, добре че модераторите метоха след нея. Антигона беше свидетел  Joy

# 766
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Жаки, радвам се за грешката!
Аз за кашлица първо правя компрес с картоф или извара (ако е вечерта) и давам ударна доза вит.С. Ако няма на другия ден подобрение, водя при докторката. Дано се размине болестта Praynig

Успек и късмет на Мирама и Ванини Hug

# 767
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
След прословутата тема за правоговор, сега се чудя какво да кажа  Grinning. Затова пожелавам денят ви да е хубав/добър/приятен/успешен! (според това какво няма да ви дразни) При мен се очертава денят да е слънчев и топъл, с много задачи и лични предизвикателства.

Мирама, успех!
Жаки, дано по-бързо да се оправи детето ти!
Шаги, изтървала съм тоя форумен купон. В коя тема сте се забавлявали така?

# 768
  • Мнения: 4 785
Добро утро, за мен днес е петък  bowuu Утре съм отпуска, а и в понеделник, защото аз на рождения си ден не ходя на работа, черпя на следващ ден. А на РД-то си побърквам мъжа ми -  то е пазаруване, основно коледна украса, той със сетни сили се опитва да ме набута в магазин за обувки/дрехи, за да си купя нещо, ама аз съм упорита и си искам играчките!

Мирама успех, не е толкова страшно с тази камера, е ... не е най-приятното нещо, но се свиква, не гледай право в обектива, а малко над него и даже фокусирай погледа в далечината, а не в близкото и си готова  Peace

# 769
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
В няколко, Янче Simple Smile . Но най- много в Истории от комунистическа България.
Нямаше я Лилето и метна мен госпожата. Голяма драма, голямо чудо. Не съм срещала до сега човек, който така настървено да мрази учителите.

# 770
  • Мнения: 4 892
Нино, две години и шест месеца. Ще я водя да я чуе, не че предния път не изтърва пневмонията, ама за всеки случай. Инхалатора работи с пълна сила. Тя пищи, изобщо кошмар.

Отивайте на доктор.

А болна ли е? В смисъл да не би кашлицата а е от плач? Защото моята голямата като беше по-малка и като се разреве много и започва да кашля, да се дави и да повръща?
Независимо от това идете на лекар.

# 771
  • София
  • Мнения: 23 096
Жаки, да не би детето да е със задна хрема и да се "дави" и стряска в легнало положение?  Thinking Поне при дъщеря ми го имаше този момент като по-малка (преди да извадим третата сливица).

След прословутата тема за правоговор, сега се чудя какво да кажа  Grinning. Затова пожелавам денят ви да е хубав/добър/приятен/успешен! (според това какво няма да ви дразни)
Яна, сори, но мен всички ме дразнят. Изпуснала си единственото, което одобрявам.  Naughty Лек ден на всички.  Laughing

# 772
  • Мнения: 8 939
Добро утро, момичета, още веднъж ви благодаря на всичи, толова сте мили, че не знам какво да кажа  Hug Тоя куршум ли е що ли, дето Жаки спи на него не действа, снощи изкарахме най- гадната нощ от, както се е родила, тя като бебе не е плакала, какво е сега това чудо не знам. Сепва се и плаче сърцераздирателно, върти се, премята се. Започна и да кашля, какво да дам да я пресека, сироп ли? Няма Т, няма сополи, така ме е страх дано иде пак надолу и да повтори пневмонията. И да я заведем на лекар знам какво ще каже не чувам нищо,ама дай антибиотик, Ауреус и Абрекс, какво и да и става тя това си дава. Ако не се подобри до утре няма да можем да пътуваме и да идем да празнуваме рожденния ден на вуйчо и:( Така се бяхме настроили, не съм го виждала от три месеца Sad(
Да почвам ли сиропите или все пак да я водя на лекар?

Заведи я при Доктор Ковачев на ул. Кота 1050 номер 3. Това е най-добрият педиатър. Не работи с касата, има хора, чака се, плащаш си 10 или 15 лева за първи преглед, после може и 10 пъти да ходиш за същото нещо, не взема пари. Ако искаш ми пиши на лични, да ти обясня.  Hug

# 773
  • София
  • Мнения: 7 035
Моето дете (4,5 год.) кашля вече месец - суха упорита кашлица, правим инхалации, пи Зинат, Суметролим, Вентолина и Ериуса вече не ги броя, за бабините илачи ви писах, само л....а не съм й давала. Миналата година като започна от януари, кашля до юни. Обиколихме де що има специалисти - алерголози, пулмолози, снимки , тестове и нищо - отровиха детето от лекарства, бяхме и на хомеопатия - не и не. Ето сега отново се завъртяхме в този омагьосан кръг от кашлица, нерви, безсънни нощи и лекарства - гърди чисти, гърло нормално - след секрет, кръвни изследвания - о'к , съсипвам се от притеснение, извинете ме за оплакването  Embarassed
Ванини, newsm10, всичко ще е наред, успех.
Мър, много исках да те видя.
Янечек, всеки път като влизам в темата за кварталите се сещах за тази приказка и започва да ми горчи в устата.
Мирама, успех, ще кажеш къде да те гледаме!
Belinda, уби ме този репортаж. А пък латино танците, на които децата ходели още по-разсъблечени  ooooh!

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 10:40 от buni

# 774
  • Пловдив
  • Мнения: 40 764
Жаки, радвам се за грешката!
Аз за кашлица първо правя компрес с картоф или извара (ако е вечерта) и давам ударна доза вит.С. Ако няма на другия ден подобрение, водя при докторката. Дано се размине болестта Praynig

Успек и късмет на Мирама и Ванини Hug
Я кажи за компреса с картоф Rolling Eyes

# 775
  • София
  • Мнения: 1 902
Buni,все едно аз съм го писала това,само че при нас е вече 4 месеца ooooh!.като от снощи положението е -непрестанна кашлица,младежа е на 6,преди месец откриха синузит(с изцяло запушени максиларни синуси)цял месец лекарства,нагревки и ...нищо,от сутринта сме по поликлиники,след малко пак.Всичко започна Август,лежахме в пулмологията с Ларингит ooooh! ooooh!

# 776
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 832
Тонка, недоглеждане от моя страна  Joy. Их, точно него пък да пропусна Joy .
Аз видях снимките на Мъ℘♥Мяɣ, направо си е за номинация. Догодина да се има предвид.

# 777
  • Мнения: 12 984
Десет път звъня на личната не вдига. Сега не кашля, правя инахалация, само с физ.р-р да слагам и нещо, Вентолин?
Алина, не сме от София.

# 778
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Мистик, от форума го научих. Настъргваш един картоф както си е с обелката и го разстилаш върху кърпа. Редиш шал, отгоре найлонка някаква и после кърпата с картофа. Вързваш на гърлото като ляга детето/човека (щото иначе няма шанс да се задърши на гърлото му Crazy). Имай предвид, че картофа цапа и е добре да се ползва някоя стара тениска/пижама за спане. После няма изпиране това кафявото от картофа.

Мъ℘♥Мяɣ я изпуснах сега, обаче мисля че съм я виждала на сватбени снимки още като беше Трейси. Много хубава мома Simple Smile

# 779
  • Мнения: 474
Само с  физ.разтвор според мен.
Звъни,ако не вдигне отидете в кабинета.

Да не се е разкашляла от рев?Дано!

Общи условия

Активация на акаунт