Специална ще е Коледа за нас - Декемврийчето ще гушкаме в този час!

  • 38 239
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 958
При мен ли само има намаляване на активността? В смисъл ритниците са силни, но са доста по-рядко от преди месец например.  newsm78 Докторката ми каза, че ако има намаление на активността примерно 2 поредни дни, да ходя на тонове. Обаче той си е еднакъв всеки ден - само в определени часове мърда, докато преди беше хипер активен и брез половин-един час буташе.. newsm78 Озадачава ме това бебе..
Предният път също беше намалил активността, но в деня на тоновете беше много сърдит на апарата и се би с него непрекъснато и те излезнаха 160 и нагоре Grinning

# 16
  • Мнения: 1 604
Ади нормално с наближаване на термина активността да намалява. Тясно му е на детето вече. Изпий един фреш да пробваш дали няма да се разшава повече. И при мен ритниците са рядкост вече, но усещам как си шава и разяга постоянно, ама ние имаме много време още.

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Ади, аз през деня почти не усещам бебето. Вечер обаче е много активно ( върти се и надига корема ) . Явно вече му е много тясно.

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
При мен и фрешове не действат, утре чак се чудя как ще го будя за тоновете.  ooooh! ooooh! ooooh!

# 19
  • София
  • Мнения: 8 657
Моят никога не е ритал, той се мести и бълбука.Иначе напоследък само хълца  и си протяга краката, мести главата.Прави ми буци на корема.
Вечер обикновено, сутрин. Сега се е разхълцал, което ми е най-досадното, чак понякога ми се гади.
Аз реших другата седмица евентуално да ходя за планиране на секциото. Като излекувам гъбите. Имам доста болки, вечер особено и нощем. Контракции като се назоря, кято ходя.
Но може би няма да тръгна да раждам тия дни. Ще видя утре на тоновете какво ще кажат. Аз не забелязвам да се е обърнал, надали ще стане.
Иначе на предните тонове и той спеше, три пъти правихме запис. Накрая от малко ходене и една вафла се разбуди. Та ще хапна нещо сладко.

# 20
  • Мнения: 1 907
И моя младеж е доста ленив в последните дни, но ми се събра много ходене и може би затова кротува- люлее се и поспива повечко. Вчера бях на консултация, мериха ми корема, тоновете- имаше две стажантки, които много се забавляваха със стърчащите петички  Mr. Green
Определено му е тясно вече- започва да се ядосва, ако легна надясно, например, освен това усещам движенията доста по-болезнени.
Следващата ми консултция е на 04.12, но акушерката ми предрече, че ще съм родила дотогава...не я питах защо мисли така.

# 21
  • Мнения: 958
Ели, и на мен АГ-то ми предрече до 02.12. да родя Grinning Вероятна дата било..знае ли човек

Фрешове не му действат, че аз денонощно ям плодове, от почти всичко друго ми се гади и повръщам, даже днес съм яла цял ден само плодове и малко сладичко.. Confused
На моя му действа сладко като хапна, но не се притеснявам засега, че нещо му има, защото си мърда, просто не толкова, колкото преди, което ме дразни, защото непрекъснато трябва да го следя, и не знам ще разпозная ли, ако има нещо притеснително с активността му...
Иначе аз като се раздвижа и излезна на някъде моментално почва. Като си лежа и почивам - и той си седи и почива..Наобратно на вас е при нас.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Само не мога да разбера защо си мислите, че ако спи бебето, не могат да му запишат тоновете? Вие като спите не ви ли бие сърцето?

# 23
  • Мнения: 180

Аз утре съм на тонове, дано всичко е наред.Днес бебето нещо не е особено активно.
Иначе вчера си сложих Гино-певарил, за всеки случай, да си излекувам гъбите, ако се слуши естествено раждане. Ама такава гадост, цяла нощ и ден ме боде, смъди ми...ужас. Чак се чудя дали да слагам другите две следващите дни.

Аз вече на два пъти лекувах моята кандида с Гино-певарил. Но честно казано нямах никакви такива оплаквания. Най-интересното беше, че още на втория ден течението ми спря, но този път си изкарах пълен курс от цяла опаковка, че предишния (в началните месеци) взех малко по-малко глобули. Пробвай поне още веднъж и тогава питай да ти го заменят с друго ако се наложи, но поне при мен нямаше оплаквания. Другата седмица ще давам пак влагалищен секрет и силно се надявам, че ще излезе, че на финалната права съм изчистена от гадните гъби.

Тази седмица за първи път ще ходя и аз да ми слушат тоновете на бебето. Докторът, при който ще раждам миналия път ме "преслуша" с остарелия метод с една "тръба", но този гинеколог, при който си следя бременността и при който мисля да ходя паралелно, ми каза тази седмица да отида да ме чуе  сестрата. Нямам идея какво да очаквам. досега ми е пускал да чуя сърцето, докато ме гледа на видеозона, ама да видим сега какво ще покаже.

Иначе миналата седмица моят юнак (в 36 г.с. тогава) беше 3 кг. Да видим до финала колко ще наддаде още. Според наблюдаващия ме лекар тазът ми позволявал естествено раждане на дете до 4-4.5 кг.  Blush

# 24
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Само не мога да разбера защо си мислите, че ако спи бебето, не могат да му запишат тоновете? Вие като спите не ви ли бие сърцето?

Защото е  ниска вариабилността и докторът после връща за нови тонове.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 657
Тонове се записват и чуват, но линията е една слабо нагъната, няма високи стойности. Случва се даже да изчезват, да бибитка апарата. Не се получава хубав запис. Като не спи аз си го усещам, той даже се дразни на апарата и го бута, мести се и аз го гоня из корема ми с накрайника. Като спи няма такова нещо, а пък графиката е една миниатюрна и не преминава в различни граници.

Аз преди 2 месеца лекувах иандидата, пак с гино певарил. Пак си беше гадно, но не чак толкова. Иначе и преди съм ползвала, а и други лекарства и ми е било некомфортно първите дни. Три са глобулките, през ден се слагат. Иначе съм слагала и от опаковка с повече.

# 26
  • Мнения: 92
И аз днес бях на тонове всичко изглежда нормално между 146 и 150 а когато ме подритна за момент тоновете се покачват. Планирах операция за другата седмица да видим дали ще дочака младежа.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 759
И при мен е същото като при Ирайн - много рядко ме е ритал, по-скоро бута и ми надига корема. Но напоследък вече и бутанията ги усещам понякога болезнено, надявам се да се дължи на наддаването на тегло  Praynig
Аз също си записах дата за секцио, нямам надежди да се обърне, а не ми се чака до последно.
Хайде и аз малко да се оплача - от 2 дена имам ужасно болезнени газове и болки в чарвата, излезе ми и още един, но болезнен хемороид  ooooh! Явно бебока вече много притиска всички органи в корема  Tired

# 28
  • Мнения: 10 629
Здравейте, мами!

Flutter Живи и здрави да са ви дечицата, Кукумицина и Саше!   bouquet   bouquet И на Михаелина букета да не забравя:   bouquet Честити бебешочета!

Най-после разбрах какво било "слушане на тонове". С един специален накрайник от ехографа, докторът просто допря коремчето, без да го движи, и пусна звук за около 10 сек. и отсече пулса. Питах и за направлението за раждане, ама ми казаха, че другия път...  Rolling Eyes

g-style, тия сутиенчета доста добре изглеждат. Ще постнеш ли впечатленията си като ги получиш? Wink Аз на китайските таблици с размери им нямам много доверие. Дано да ти стане това, което си си поръчала.  Flutter
Тия дето продават по пазарите за по 5 лв лично на мен въобще не ми допадат. Аз и за бельото трудности видях. С ниско коремче бикините просто се навиват като пуричка, а потници и корсажи стърчат като ризи. Ама, все пак, и там си измислих трик. Купих си от Лидл мъжки памучни потници размер М, които да ми покриват коремчето. Те са дълги и тесни и супер мекички и изглеждат като спортни летни.  Grinning

Споделете някой трик и вие, ако имате, за туй-онуй...  Peace

Сега мисля да измисля трик за темата за количките... Не ми се дават 600+ лв за количка. Имало и по-евтини варианти, ама май-май никой не говори за тях.

Извинете ме, ако ви звуча като някоя скръндза  Mr. Green, ама обичам да пазарувам хем евтино, хем хубаво. И знам, че винаги може да се "измисли" или намери вариант на нещо скъпо или марково. Аз марково почти не нося, хихи. Обичам да намирам качествени, полезни и евтини неща, които никой не се е сетил да рекламира. Sunglasses


 

# 29
  • Варна
  • Мнения: 154
Мимченце  bouquet
И мен повече ме бута бебчето, отколкото да ме рита. Все по-често ме заболява коремът ниско долу.
Дано да родя естествено! Никак не ми се ще операция! Честито на всички родили мами, да си здрави!

Общи условия

Активация на акаунт