Любители на Котки Тема 90

  • 52 954
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 239
Прекрасният той Фин! Hug  Бях се затъжила , че го няма напоследък!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 213
ЛЕЛЕ! Мисля,че току що разбрах откъде Дисни са взаимствали своя герой - рижавия котак от котаракът в чизми! Съъъщият е! Фин! Леле, сигурно и той прави такива мили очички като във филмчето!

# 47
  • Мнения: 4 305
Благодаря,момичета Hug

# 48
  • Мнения: 3 891
Здравейте.
Аз сега да кажа пак за яденето. За да не изяжда пиратчето (впрочем ще трябва да минем на пиратЯ вече, че сякаш пО му отива) на ден по 4 опаковки Уискас минавам на вариянт смесване с хляб. Вчера си направих експеримент. Сложих едно пакетче. Изяде го. Сложих второ - оправи и него и след половин час го улових, че облизва празната купичка! През нощта вече беше зверски гладен и го чувах, че обикаля из апартамента и стене. И пак чух, че бута с лапата купата за храната. Тааааака! Станах и му сложих няколко залъка хляб. Без нищо. Просто средата. Ми изяде го веднаги. Ахаааа. Добре, вече имах план. Grinning

Тази сутрин едвам дочака да ме събуди. Като е гладен почва да обикаля около главата ми на възглавницата и да се чуди къде да ме захапе (Най-често хваща кичур коса и почва да го ръфа Crazy). И така за закуска му смесих Уискаса (пакет и половина) с хляб - 2 филии.

Та рапортувам - всичко изяде. Еврика! Минаваме на Уискас с хляб.

По принцип не харесвам храната Уискас. Доколкото зная, въпреки превъзходните си аромати, е предимно соя. Вероятно затова и не наяжда по-лакомите животинки. Това за Уискас. Там е ясно. Ами Роял Канин? Макар да са си на един и същ производител, все пак Роял Канин повече засища. Ама пирата и Канин-а смазва за двойно по-малко дни отколкото би трябвало да изкара с определеното количество. Rolling Eyes

Купувам в момента Уискаса, защото беше на промоция в супермаркета под блока ни. Бонус пакетът от 4 опаковки junior беше 2,18 лв. Докато Роял Канин купувам само от едно място в Пловдив, където познавам собственичката на магазина и знам, че не слага в опаковките от Р.К. друга храна. Но ми е далече много в момента да ходя дотам. На малките магазинчета само като им видя пликовете от тая храна как винаги стоят на едно и също положение... не, нямам вяра. Как пък не намалява, не свършва тази храна. Как пък не изкарват нова опаковка. Стоят си все на едно и също положение.  Thinking Засега ще карам на Уискас с хляб.

Малииии, дома дУде дзвер - гладен пират.  Crazy Crazy

мхм, няма лабаво
май леко порасна, издължи се

И само да питам - случайно някой да иска да вземе голям мъжкар, чисто бял, кастриран? Мой колега от Софиския офис търси стопани на животното си. Приятелката му имала алергия. Хич не ми хареса, че го маха, но явно... Абе те си знаят

Ето го.

И само да добавя, че вече една седмица tv-то вкъщи се ползва сякаш сме в седемдесетте години на 20 век. Защо ли? Ми изчезнА достанционното.  JoyДано днес се намери. Някакси не върви нещо LED, инчове, работи, а накрая ходиш да увеличаваш звука от копчето. Хахххх. Дааммм, пиратчето определено става пиратЯ - гладен и опасен. И си пада по техники.


Последна редакция: сб, 29 ное 2014, 09:42 от Защо ме търсиш?

# 49
  • Мнения: 154
Ето така ме топлят котките рано сутрин Crazy :

# 50
  • Мнения: 2 534
Защо ме търсиш?, недей, моля ти се, да му даваш уискас с хляб, това е просто безумно! Ще стане 100кг коте! Това е все едно ти да се тъпчеш с хляб. Очевидно е лаком, точно затова си ти там да го ограничаваш да не стане дебелак, не му се връзвай всеки път като реве за храна, защото няма да те оставя на мира оттук нататък. Определени някакви часове 2-3 пъти на ден, в които да му даваш храна и това е. Уискасът е ужасен избор на храна също така, това е като нашия чипс - вкусно, но няма висока енергийна стойност, това е и една от причините да е вечно гладен. Пробвай няколко дни с Роял канин, ама не да го гледаш кога е облизал купичката и да сипваш веднага, а да му слагаш точно три пъти на ден. Някои котки ядат, докато има, което не е добре за тях.

# 51
  • Мнения: 3 891
Да, DreamComeTrue, зная, че е ужасен Уискаса, ама нали ви казвам - и Р.К. свършва два пъти по-бързо отколкото би трябвало. И с него си е постоянно гладен. Нали казвате, че трябва докато са малки да ядат колкото им се иска....

Ох, ами....  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Да си призная да, храня го 2 пъти на ден, но наистина когато ми измяука... и не мога да се въздържа да не му дам. Изглежда ми все гладен.

Добре, така или иначе са останли само 12 пакета Уискас. Като свърши тези дни ще взема Р.К.

# 52
  • Мнения: 2 534
Ми те някои са си лакомници и докато им даваш, ще си ядат и ще си искат Hug Просто съм останала с впечатление, че ако не го научиш на някакъв режим, ще те тормози денонощно с мяукане за храна Laughing Аз съм късметлийка, че моят никак не е лаком, ако беше сигурно и аз щях да давам повечко храна, ама все пак не на корем, че те някои нямат нахранване  Laughing

# 53
  • София
  • Мнения: 1 902
Ние имаме гранули на корем...купичката му е винаги пълна:) Вечер му давам по един пауч(РК или Аплауз),като редувам 2дни пауч/2дни му готва дробчета или сърчица!Пилешко и риба не яде гадта Crossing Arms

За справка,на  почти 7 месеца е 4 кг.(но той си е тумбеста порода)

Пп.някой ще ходи ли на изложбата??

# 54
  • Варна
  • Мнения: 6 312
NeliD, каква плътна завеса от котки!  Laughing

Ако не знаете, у дома имаме Лъвов мост-две котки, качени на масата и една преминава отдолу. Joy

# 55
  • Мнения: 3
Здравейте. Прибрахме едно животинче от улицата, малко котенце, водихме го при кварталния ветеринар за обезпаразитяване и да го напръскат против буби преди известно време, но казаха че е все още много малко за да се пръска. Сега вече е по-голямо, но тъй като докторът като цяло изглеждаше некомпетентен, моля да ме посъветвате за някоя добра клиника или ветеринарен лекар около центъра..

# 56
  • Мнения: 3
Здравейте. Прибрахме едно животинче от улицата, малко котенце, водихме го при кварталния ветеринар за обезпаразитяване и да го напръскат против буби преди известно време, но казаха че е все още много малко за да се пръска. Сега вече е по-голямо, но тъй като докторът като цяло изглеждаше некомпетентен, моля да ме посъветвате за някоя добра клиника или ветеринарен лекар около центъра..

Само да вметна, че за Свети Антим, който е до нас, чувам ужасни отзиви, и как са им уморили животинките.. Мислех там да го водя, но.. Моля за съвет

# 57
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 839
Защо ме търсиш? , вече няколко пъти ти се дадоха съвети в темата за това как да храниш малкия. Ясно е, че е лаком, ясно е, че е "постоянно гладен" (пиша го в кавички, защото лакомията не е глад), но твоята работа в случая е малко да го възпиташ да не те тормози постоянно за храна.

Това, че ти "изглежда" гладен, не означава че е гладен, а Уискас с хляб е просто безумно за коте, което живее вкъщи и няма кой знае какво движение.
Наистина трябва докато са малки да ядат колкото искат, но има котета, които не могат да се саморегулират и просят храна не защото са гладни, а защото знаят, че ще получат. Все едно на едно двегодишно дете да му даваш шоколад всеки път като зареве.

Та няма да си повтарям съветите за дозировка на храната и т.н., действай както прецениш, но имай предвид, че последиците може да не са хубави за котето.

# 58
  • Мнения: 9
Здравейте,
Имам два мъжки котарака. Живеят заедно вече 8 години. И двамата са кастрирани. През всички тези години често се е случвало да си ръмжат и да се бият, но непоносимостта им един към друг не е траяла повече от ден-два.
Сега обаче вече 6 дни не могат да се понасят и трябва да ги държа разделени. Големият се страхува от малкия и поради това му ръмжи. Когато започне да ръмжи, малкият скача на бой и настъпва страхотна гоненица, бой до кръв и ужасно квичене.
Моля, ако сте имали такива проблеми, дайте някакъв съвет, за да могат отново да съжителстват, че положението си е направо мъка!

# 59
  • София
  • Мнения: 13 141
Здравейте,
Имам два мъжки котарака. Живеят заедно вече 8 години. И двамата са кастрирани. През всички тези години често се е случвало да си ръмжат и да се бият, но непоносимостта им един към друг не е траяла повече от ден-два.
Сега обаче вече 6 дни не могат да се понасят и трябва да ги държа разделени. Големият се страхува от малкия и поради това му ръмжи. Когато започне да ръмжи, малкият скача на бой и настъпва страхотна гоненица, бой до кръв и ужасно квичене.
Моля, ако сте имали такива проблеми, дайте някакъв съвет, за да могат отново да съжителстват, че положението си е направо мъка!

Здравей! За съжаление ние не се справихме с този проблем. До края на съжителството им живяха разделени в отделни стаи на един апартамент, т.е. 10 години бяхме регулировчици в собственото ни жилище. А случайните им срещи бяха ужасяващи! Sad  Единственият ми съвет е да ги оставиш още сега да се "разберат". Все единия ще надделее и другият ще се примири. Ако им разделите територията (различните стаи) с времето нещата стават все по-зле.

Радвам се, че отново виждам Фин в темата! Станал е голям и все по-хубав!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт