Детската градина- всичко, което ни вълнува-11

  • 32 898
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Natali_ , може би детски психолог би дал най-точна оценка, но аз оставам с впечатление, че детето търси внимание. Например с бебешкия говор - ако те е видял как се умиляваш в присъствието на по-малко дете (бебе) и да очаква/желае подобно умилително отношение, ласки, внимание ...

Моят голям син миналата година на открит урок по таекуондо беше същия - присъствахме малко родители - не повече от 10 и направи всичко  да ми хване вниманието. То не му се пишкаше, то не бяха стойки и чупки. Много се притесняваше и да не си тръгна без да го взема (урокът беше в края на деня). Е, как ще си тръгна без него, ама какво му е в главичката е друг въпрос. Сигурна съм, че внимава и е различен, когато не съм там Simple Smile Беше на възрастта на твоето детенце горе-долу....

Сега 1 година по-късно на коледното тържество само се усмихваше и ми махаше от време на време с ръка,  а очаквах същите магарии  Crazy

# 691
  • Мнения: 30 089
Natali_ , може би детски психолог би дал най-точна оценка, но аз оставам с впечатление, че детето търси внимание. Например с бебешкия говор - ако те е видял как се умиляваш в присъствието на по-малко дете (бебе) и да очаква/желае подобно умилително отношение, ласки, внимание ...

Не е имало такъв случай. Покрай нас няма малки бебета. Иначе не е лишен от ласки и внимание. Просто в последните дни направо се лигави, не се глези или умилква.  ooooh! newsm78

# 692
  • София
  • Мнения: 23 130
Natali_, това поведение което описваш е повсеместно в нашата градина. Интересното е, че само момчетата се лигавят по този начин. Явно е доста прихватливо. Според мен е някаква "мода", която ще отшуми. Просто не обръщай внимание.

# 693
  • Мнения: 30 089
Natali_, това поведение което описваш е повсеместно в нашата градина. Интересното е, че само момчетата се лигавят по този начин. Явно е доста прихватливо. Според мен е някаква "мода", която ще отшуми. Просто не обръщай внимание.
Дано да мине тази "мода". Ще игнорирам лигавщините... Peace
Наистина 2-3 момченца от групата му се държат така. Забелязах го, когато го вземам от градина. Леко се тревожа, понеже досега не е имало подобно поведение..... Thinking
Ще го видя наколко дни как ще е и ще мисля какво да правим.... newsm78

# 694
  • Мнения: 11 580
Моето е прихванало от момиченцата пък. ooooh!
Чупи стойки и се фръцка като мадама. Че се лакираше и сам си чистеше лака- ок, започна да отшумява. Ама вчера го хванах да си слага гланц пред огледалото в спалнята- "като Райка". А как танцува- надупва ми се, върти дупарата и с две ръце тактува.
Да каже стихче, песничка- не.
От няколко майки разбрах че имат някакви стихчета да учат- намерили ги в шкафчетата. Питам го- само той нямал. Кой знае къде е смотал нарочно листчето, днес трябва да питам госпожата. Сега подготвят празник за мама- госпожите са ги подковали че е тайна и да не казват, но все някое се намира да издаде тайната като ги вземаме. Grinning

мече щял да бъде, и имал думички- на Райка майката сега ме информира. Mr. Green Поне не е пак дърво в миманса.

Последна редакция: пн, 16 фев 2015, 14:02 от Дари П.

# 695
  • Мнения: 2 197
Влязох да попитам и друго....Кога завършват официално годината в ДГ?(става дума за първа група)  Peace

В края на май, както и другите. Тогава ни връчиха материалите, по които са работили през годината

Благодаря   bouquet

# 696
  • Мнения: 847
Имаме скарлатина в групата от почти 3 месеца. Общите тестове,които им правят там за отчет пред ХЕИ все отрицателни. След последното детенце, педиатърът й реши да не праща бързо известие до ХЕИ, защото щели да скъсат от проверки "колегите" в градината  Shocked
Не мога да повярвам просто  Close
Имал ли е някой толкова дълга скарлатина?

# 697
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Имаме скарлатина в групата от почти 3 месеца. Общите тестове,които им правят там за отчет пред ХЕИ все отрицателни. След последното детенце, педиатърът й реши да не праща бързо известие до ХЕИ, защото щели да скъсат от проверки "колегите" в градината  Shocked
Не мога да повярвам просто  Close
Имал ли е някой толкова дълга скарлатина?
При нас миналата година:от 30.04./първото дете/ до 30.06.

# 698
  • София
  • Мнения: 23 130
Ами да ги скъсат колегите, отколкото да се скъсват децата от болести и то скарлатина.
Няма ли как вие да се обадите в ХЕИ?

В нашата група за 4 години не се сещам да е имало скарлатина. Недай си боже да се случи, веднага оставам детето вкъщи.

# 699
  • Мнения: 847
Имахме в този период 2 пъти по 1 седмица, когато не са под карантина, уж всички са здравички и отидат ли, съберат ли се там, пак се почва. Половината деца от групата са постоянно вкъщи.
Струва ми се,че тези бързи писма могат само от педиатрите да се изпращат, защото те са тези,които поставят диагнозата.

# 700
  • Мнения: 2 352
ЙоЙо, след като видях и в другата тема какво си писала за госпожите и грижите, не се учудвам на създалата се ситуация. Ясно е, че тестовете са взети при нарушени правила за взимане, за да са толкова упорито отрицателни. Повече обаче се чудя родителите на децата каква услуга си мислят, че прават на личните си отрочета.  Confused
 

# 701
  • Мнения: 5 513
В момента в 4 група има скарлатина.Тази седмица почва втората седмица.Ние сме трета група.4 група е изолирана до колкото е възможно.Но поне виждам ,че се стараят.До кога е карантината там не знам.Не допускат до там родители и деца от другите групи.

# 702
  • Мнения: 847
Струва ми се,че повечето родители се страхуват,ако кажат или направят нещо,това после да не рефлектира върху децата им. Пък то само едни и същи като негодуваме и се получава все едно само ние сме недоволни. А с такова желание бях в началото-да работим по програми,да кандидатстваме по проекти, да организираме за децата културни мероприятия...не им се занимава и това си е,предадох се вече, признавам Sad

# 703
  • Мнения: 5 513
И в нашата група има вече скарлатина.Едно дете.За второто чакат резултатите. ooooh!

# 704
  • Мнения: 604
Здравейте.
Предстои да кандидатстваме за ясла с набори 2014 г. сега на 23.02. Доколкото разбрах, класиранията се обявяват месец май, а записването на детето става септември.
В момента мъжът ми е безработен към бюрото по труда. Безработен ще го запишем и сега като кандидатстваме. Въпросите ми са няколко, защото нещо не ми станах аясни нещата.
1. Това носи ли точка?
2. Ако преди класиранията май месец си намери работа, може ли да променим информацията и това да окаже влияние за класирането ни (ако примерно намери работа в района на детската ясла, това разбрах е допълнителен плюс)?
3. Ако намери работа след класирането, но преди записването, да кажем през август, има ли смисъл да променяме профила му в сайта на ИСОДЗ след като класиранията вече са обявени? Тук вече въпросът е свързан и с факта дали детето се е класирало или не. Ако сме класирани, едва ли има значение, но ако не сме класирани и той намери работа в района на градината, ще преразгледат ли кандидатурата ни?

Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт