Коледа 2014 - тема 2

  • 79 408
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 658
m@msy, ти определено ще ме биеш по брой сладки. На мен ми излизат към 400, но ти с тия дози.... Laughing

# 61
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
ехааа, m@msy, това се казва количество. Grinning  Peace
Миналата година като правих рецепти от цял свят (много от които са вдъхновени от тук newsm20), ги докарах към 5-600, но така като гледам ще ме биеш при всички случаи. Grinning Hug

# 62
  • Мнения: 970
По Коледа се събираме 3-5 семейства и на мен се пада всяка година честта за приготвянето на сладките и не само    Party ,но на мен ми прави голям  кеф да се занимавам Wink

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 333

Благодаря,намерих я,ще се правят Simple Smile Пускам я тук,някой може да реши да ги прави.

http://kulinarnimisli.wordpress.com/2010/12/11/%D0%BC%D0%B8%D0%B … 1%82%D0%BA%D0%B8/

Ами има линк на първа страница. newsm78

Гисчо, добавих и твоя линк на първа страница, за всеки случай, може някой да го види. Simple Smile

Разсеяна съм Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 11 756
Здравейте, прекрасни момичета!
Ще ми бъде приятно,  ако ме приемете и мен...Марчева съм.  Simple Smile
Да не е само гол запис ще пусна един Щолен по рецепта на Джемма, за първи път ми е и не ми търсете кусури , толкова си мога.  С плънка е от марципан, аз си я направих....  chef
Отивам да чета и да събирам идея всякакви.
ето още е суров..
Скрит текст:
и изпечен..
Скрит текст:

# 65
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Да бе, толкова си можела тя. Недей да скромничиш, такива вкусотии правиш. А щоленът си е супер!

# 66
  • София
  • Мнения: 11 756

Да бе, толкова си можела тя. Недей да скромничиш, такива вкусотии правиш. А щоленът си е супер!
Благодаря, ама чакай да го пробвам на Коледа и да видя какви съм ги сътворила и тогава шА се похваля.   Simple Smile
Видя в рецептите ви едни линцерови бисквитки и ще се пробвам и там. Малко време ми трябва и започвам.

# 67
  • Мнения: 2 864
Утре ми монтират кухнята , и сериозно ще ви следя  bouquet!

# 68
  • Мнения: 581
И аз замесих щолен по късните часове. Едно голямо тесто от 2,5 кг брашно.

Едва се преборих с него. Тенджерата е 8 литра.
Марчева, споко, ще е супер. Почти няма какво да се сбърка.

# 69
  • Мнения: 3 181
меденките на Джули са много успешни всяка коледа в къщи.

# 70
  • Мнения: 6 999
Марчева, драго ми е да те видя и тук.   bouquet  Hug Щоленът ти е прекрасен.
Аз тази година изоставам с коледните сладки  Sad , но пък няма да правя много сладки, така че ще наваксам. Утре ще правя щолена.
Успешно сладкоправене на всички!  Hug
Джемма, благодаря за темата!  Hug

# 71
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 794
Да попитам - не е ли рано да се направи щолен? В рецептата пишеше 2-3 седмици преди Коледа. Аз само този уикенд имам време и после чак на 12-13 декември. А миналата година не помня кога го правих, но май беше около Никулден.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 296
Да попитам - не е ли рано да се направи щолен? В рецептата пишеше 2-3 седмици преди Коледа. Аз само този уикенд имам време и после чак на 12-13 декември. А миналата година не помня кога го правих, но май беше около Никулден.

Не е рано, перфектно е. Има все пка 3,5 седмици до Коледа.

# 73
  • Мнения: 144
Здравейте, виртуози на коледните вкусотии!   bouquet

Джемма, от много време насам само се възхищавам на творенията ти, но тази година ще се пробвам да направя щолена (изглежда, ммммм). Прочетох, че няма много какво да се обърка, та се надявам да се получи. Отивам да гледам рецептата.  Party

Последните години правя меденките на Йоли. Тази година, дано да остане време, ще експериментирам също.

За тези, които вече са направили, няколко десетки дози...  newsm20 Страхотни сте! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 889
Мерси за темата! С удоволствие се включвам в нея! Heart Eyes
Един малко смотан въпрос: рохличките и ванилените кравайчета на Наталина едно и също нещо ли е?
Ванилените кравайчета ги правя вече няколко години и са голям хит вкъщи, а рохлички ми звучи също много добре Simple Smile. Ако е различно бих желала да ги пробвам! Blush

Общи условия

Активация на акаунт