Коледа 2014 - тема 2

  • 79 326
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 5 741
Здравейте момичета, тази вечер ще правя Двойно шоколадови напукани сладки, но какаото в рецептата е 180 гр. Няма ли да станат горчиви? Доста ми се струва.

# 751
  • София
  • Мнения: 1 180
Меган, аз правих точно по рецептата и лично на мен са ми много какови. Но и аз не обичам  много вкуса на натуралния шоколад.

# 752
  • Мнения: 13 542
Аз сложих за напуканите  какаови сладки около 40 гр. Сега погледнах пакета, той е 80гр.

# 753
  • Мнения: 5 741
Аз сложих за напуканите  какаови сладки около 40 гр. Сега погледнах пакета, той е 80гр.

И аз ще сложа по - малко, не искам да рискувам с толкова какао.  Брашното ли увеличи за сметка на какаото? За първи път ще правя сладки за Коледа, досега винаги купувах, но с тези вкусотии които показвате от две седмици само преглъщам и се облизвам. Ще направя и рохлички, стискайте ми палци.

# 754
  • Мнения: 3 020
Скрит текст:
Добро утро!
Замесих тестото за меденките на Джули от  Наталина, но се чудя дали ще е проблем да преседи до следобяда, когато ще ги пека?

Може да стои и повече. Не се притеснявай. Това му е хубавото. Замесваш, задължителен срок за престояване и после когато ти е удобно печеш.
Към Джемма
Моля те, сложи един линк в началото на темата. "Как се работи с маслено тесто" С кратки обяснения за начинаещите. Въпреки че рецептите са точни и добре пояснени. И за брашното. Като е казано примерно 2 ч.ч. не значи, че ще отидат 2, може по-малко, може малко повече. Това зависи от влажността на брашното, затова винаги си оставям около половин чаша от посоченото количество отстрани, не слагам всичкото наведнъж.
Всеки 2-3 пост с това питане. Ами нормално е да е твърдо тестото. Като си вадят маслото от хладилника, да не би да могат да го намажат веднага на филия. Чакат да омекне. И тук е така.

За момичето, което питаше за мармалада от шипки. Ако е като готовия е идеален, дори и по-редичък да е. И аз снощи слепвах с конфитюр от ягоди, след като го пасирах.

Интересното е, че аз работя много с тесто, и маслено такова Wink, но явно вчерашното беше мнооого маслено.  Laughing То не беше твърдо, а буквално вкаменено.  ooooh!
И понеже съм с две малки човечета, наистина нямам почти никакво свободно време за проби-грешки и за напасване с рецептата, просто питах дали е нормално да е вкаменено  Rolling Eyes Иначе се оправих, де.  Peace

И ново питане - от лешниците са ми останали по-малко от 100 гр. за рохличките, но имам кашу, мислите ли, че може да допълня количеството с него или да не пробвам?

Скрит текст:
Оленка, и друго се сетих, от опит знам, че начинаещите в една тема понякога наистина са много досадни  Mr. Green и задават едни и същи въпроси, обаче как да не питаме като в някои рецепти няма никакви обяснения  newsm78  Не всеки ден правя сладки, за разлика от други неща Wink и сега харесах някои от рецептите на 1-ва страничка, в които пише САМО грамаж на продуктите и "пече се около 10 мин. и излизат ... броя", нито замесване, нито стои ли в хладилник, нито разточване, нито оформяне... ние трябва да се сещаме или измисляме newsm78 та, затова питаме

# 755
  • Мнения: 13 542
Аз сложих за напуканите  какаови сладки около 40 гр. Сега погледнах пакета, той е 80гр.

И аз ще сложа по - малко, не искам да рискувам с толкова какао.  Брашното ли увеличи за сметка на какаото? За първи път ще правя сладки за Коледа, досега винаги купувах, но с тези вкусотии които показвате от две седмици само преглъщам и се облизвам. Ще направя и рохлички, стискайте ми палци.
Да си призная не знам колко ми отиде брашно. Слагах докато сместа ми стана гъста и се отлепваше от съда. После в хладилника и като започнах да ги правя си беше добра. Не съм ги правила досега, но станаха страхотни. Вече заминаха. Тези дни ще направя отново. Успех.

# 756
  • Мнения: 579
Здравейте момичета, тази вечер ще правя Двойно шоколадови напукани сладки, но какаото в рецептата е 180 гр. Няма ли да станат горчиви? Доста ми се струва.
Като ще правиш за първи път, защо не пробваш оригиналната рецепта, а после намалявай и увеличавай каквото искаш. На мен например с толкова какао са ми супер. Не горчат, сладки са и имат богат шоколадов вкус, а също така и наситен цвят. Като сложиш по-малко какао, няма да се получи и такава разлика като се напукат, може да ти се разлеят, може да не се напукат, и какво ли не и после ще има "помагайте момичета, не ми се получи това или онова"
Скрит текст:
Добро утро!
Замесих тестото за меденките на Джули от  Наталина, но се чудя дали ще е проблем да преседи до следобяда, когато ще ги пека?

Може да стои и повече. Не се притеснявай. Това му е хубавото. Замесваш, задължителен срок за престояване и после когато ти е удобно печеш.
Към Джемма
Моля те, сложи един линк в началото на темата. "Как се работи с маслено тесто" С кратки обяснения за начинаещите. Въпреки че рецептите са точни и добре пояснени. И за брашното. Като е казано примерно 2 ч.ч. не значи, че ще отидат 2, може по-малко, може малко повече. Това зависи от влажността на брашното, затова винаги си оставям около половин чаша от посоченото количество отстрани, не слагам всичкото наведнъж.
Всеки 2-3 пост с това питане. Ами нормално е да е твърдо тестото. Като си вадят маслото от хладилника, да не би да могат да го намажат веднага на филия. Чакат да омекне. И тук е така.

За момичето, което питаше за мармалада от шипки. Ако е като готовия е идеален, дори и по-редичък да е. И аз снощи слепвах с конфитюр от ягоди, след като го пасирах.

Интересното е, че аз работя много с тесто, и маслено такова Wink, но явно вчерашното беше мнооого маслено.  Laughing То не беше твърдо, а буквално вкаменено.  ooooh!
И понеже съм с две малки човечета, наистина нямам почти никакво свободно време за проби-грешки и за напасване с рецептата, просто питах дали е нормално да е вкаменено  Rolling Eyes Иначе се оправих, де.  Peace

И ново питане - от лешниците са ми останали по-малко от 100 гр. за рохличките, но имам кашу, мислите ли, че може да допълня количеството с него или да не пробвам?

Скрит текст:
Оленка, и друго се сетих, от опит знам, че начинаещите в една тема понякога наистина са много досадни  Mr. Green и задават едни и същи въпроси, обаче как да не питаме като в някои рецепти няма никакви обяснения  newsm78  Не всеки ден правя сладки, за разлика от други неща Wink и сега харесах някои от рецептите на 1-ва страничка, в които пише САМО грамаж на продуктите и "пече се около 10 мин. и излизат ... броя", нито замесване, нито стои ли в хладилник, нито разточване, нито оформяне... ние трябва да се сещаме или измисляме newsm78 та, затова питаме
Относно ядките Става да допълниш с кашу, просто няма да е много характерен аромата, но все пак ще го има. Тук може да се правят опити -едни ядки да се заменят с други. И предварително ти казвам, че тестото е много ронливо. А пък ако стои в хладилник-камък е. Но иска малко търпение и мачкане в ръцете, тяхната топлина Joy Joy и всичко е точно. То кое ли не се получава като го пипаш с ръце

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 15:32 от olenka63

# 757
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Molq, nqkoj da pusne nowa tema, che w momenta mi e newyzmozhno. Hug

# 758
  • Мнения: 5 741
Като сложиш по-малко какао, няма да се получи и такава разлика като се напукат, може да ти се разлеят, може да не се напукат, и какво ли не и после ще има "помагайте момичета, не ми се получи това или онова"

Е това от мен няма да го чуете. Не станат ли ще знам, че вината е в мен, защото съм скарана по принцип с тестата. Като видя в рецептата "брашно колкото поеме" не се захващам, защото за мен винаги поема по - много. Laughing

# 759
  • Мнения: 579
Меган, пробвай по оригиналната рецепта. Няма да съжаляваш. И добре ги овалвай в пудра захар. Първите ми сладки не бяха така бели, но за втората тава му хванах цаката. Оставях топчетата да престоят малко в тавата с пудра захар когато ги овалвах и после като ги слагах в тавата за печене, слагах долната страна на топчето, което е стояло в пудрата захар да е отгоре. Дали обясних добре? newsm78

# 760
  • София
  • Мнения: 2 325
Ето я и новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=816086.new#new

Джема, и аз да направя нещо за теб   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт