Коледа 2014 - тема 2

  • 79 339
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 13 555

Mitonela  и *sve* много Ви благодаря за бързата реакция.   bouquet

# 736
  • София
  • Мнения: 974
Рохличките правили ли сте ги в друга форма, или всички ги правите като лунички?

Аз съм ги правила и на топчета, също така съм разточвала тестото и съм изрязвала с формички като меденки. На вкус са си все толкова чудесни!

# 737
  • София
  • Мнения: 1 833
Добро утро!
Замесих тестото за меденките на Джули от  Наталина, но се чудя дали ще е проблем да преседи до следобяда, когато ще ги пека?

# 738
  • Мнения: 580
Добро утро!
Замесих тестото за меденките на Джули от  Наталина, но се чудя дали ще е проблем да преседи до следобяда, когато ще ги пека?

Може да стои и повече. Не се притеснявай. Това му е хубавото. Замесваш, задължителен срок за престояване и после когато ти е удобно печеш.
Към Джемма
Моля те, сложи един линк в началото на темата. "Как се работи с маслено тесто" С кратки обяснения за начинаещите. Въпреки че рецептите са точни и добре пояснени. И за брашното. Като е казано примерно 2 ч.ч. не значи, че ще отидат 2, може по-малко, може малко повече. Това зависи от влажността на брашното, затова винаги си оставям около половин чаша от посоченото количество отстрани, не слагам всичкото наведнъж.
Всеки 2-3 пост с това питане. Ами нормално е да е твърдо тестото. Като си вадят маслото от хладилника, да не би да могат да го намажат веднага на филия. Чакат да омекне. И тук е така.
За момичето, което питаше за мармалада от шипки. Ако е като готовия е идеален, дори и по-редичък да е. И аз снощи слепвах с конфитюр от ягоди, след като го пасирах.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Здравейте

Къде съхранявате меденките?Аз съм направила тези на Джема и ги държа в найлонов плик с една разрязана ябълка да омекнат. newsm78

# 740
  • София
  • Мнения: 1 833
Здравейте

Къде съхранявате меденките?Аз съм направила тези на Джема и ги държа в найлонов плик с една разрязана ябълка да омекнат. newsm78


В метални кутии е най- добре.

# 741
  • Мнения: 3 274
Започнах сладките на Йоли.Ще видим какво ще направя.

# 742
  • Мнения: 770
Такааа, меденките ми започнаха да омекват. Два пъти дневно сменям ябълките, сложих и мокра салфетка, по съвет на Джемма. Благодаря ти, мила Джемма!           / А ябълките са с вкус на меденки  Joy/

Щолените отлежават само две седмици  /не успях по-рано да ги приготвя/, ама така ме изкушават.

Днес е ред на арменските сладки, ама да не се втвърдят до Коледа ми е притеснението. Най-много да врътна още една доза понеделник-вторник.

Още няколко вида сладки съм планирала, плюс мъфини, ама всичко ще е за понеделник-вторник, че са с малка трайност.

Част от "продукцията" ще замине за благотворителния търг на сина ми в училище.

# 743
  • Варна
  • Мнения: 433
Здравейте. Тази година покрай бебока едва тия дни се усетих, че не съм правила никакви следки за Коледа.  Confused Confused Confused
Случайно да има рецепти за меденки с типово брашно, че доста имам такова в къщи, хем и по-диетични  Wink

# 744
  • Мнения: 2 431
Здравейте. Тази година покрай бебока едва тия дни се усетих, че не съм правила никакви следки за Коледа.  Confused Confused Confused
Случайно да има рецепти за меденки с типово брашно, че доста имам такова в къщи, хем и по-диетични  Wink
Привет, аз направих меденки с био брашно от спелта и всичко си е ОК, така че и с типово би трябвало да стане. Simple Smile

# 745
  • Sofia
  • Мнения: 4 579
Аз ги правя с типово брашно от години, никакъв проблем!

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 333
.

Днес е ред на арменските сладки, ама да не се втвърдят до Коледа ми е притеснението. Най-много да врътна още една доза понеделник-вторник.





И аз се чудя за арменските сладки.Те не ставаха ли по-хубави,колкото повече отлежават ?

# 747
  • Варна
  • Мнения: 433
Tari Tasartir, по коя рецепта правиш с типово брашно и изцяло типово или смесваш с бяло? Благодаря!

# 748
  • Мнения: 3 274
И бисквитките на Йоли са готови.

# 749
  • Sofia
  • Мнения: 4 579
Tari Tasartir, по коя рецепта правиш с типово брашно и изцяло типово или смесваш с бяло? Благодаря!

Изцяло типово.
Аз си имам моя рецепта (от майка ми), която много се доближава до тази на Джема, така че и нейната става.
Аз всъщност всичко правя с типово, с изключение на някои неща, които трябва да са откровено бели.

Общи условия

Активация на акаунт