Има ли "място" детето на спалнята при родителите си?

  • 27 450
  • 460
  •   1
Отговори
# 15
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
И аз много не разбрах питането, но поне да кажа при нас как е Peace
Сина ми, като бебе спеше в креватче с решетки до главата ми, после плътно до спалнята ми Grinning И така до това лято на 5г.
Вече си има собствена стая, хубаво голямо легло и е щастлив там.
Иска да се гушкаме и го правим много често в нашата спалня или на неговото легло, то тава си е най-голямото щастие естествено Heart Eyes
Но, не бих му позволила да спи между мен и мъжа ми винаги.
Ако е болен е едно, ако го е страх също, ако има причина - да, позволявам.
Но, така само защото и аз не знам /не се сещам за причина/...бе, просто така - не, категорична съм.
Имали сме период след болнично лечение, когато той много беше уплашен от манипулациите и искаше да спим заедно. Спяхме около 3-4 месеца /без мъжа ми, че става тясно на спалнята/ и в един момент, когато детето се почуства готово пак си легна в неговото си креватче. Където се чувства най-добре, е  то беше и до мен все пак Wink

# 16
  • Мнения: 2 732
Е Дев, значи си е на нейното легло .Аз разбирам авторката да е на тяхната спалня и предполагам не интимния момент е проблемът.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 553
Гушкам и спя на воля с децата докато са малки... Mr. Green крада от всяко време за да бъда с тях....
Изобщо не ми пука дали ''има'' или ''няма'' място -такава закономерност не съществува при мен  Stop


Същото е и при мен. Какво ще правя като пораснат просто не знам. Ще трябва да гушкам баща им Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 778
desive 78  Mr. Green

Аз често връщам някой от промъкващия се в неговото си легло. Наистина се събуждам като парцал ако ме ръгат три чифта лакти и три чифта колене вечер.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 18
Моята малка госпожица спа при мен на спалнята през първия месец от живота си. Тогава имаше колики и се успокояваше, когато я гушках.
Преместих я в кошарката без никакви драми. Сега я взимам пак при мен, когато е болна или никне някое зъбче и е неспокойна.

# 20
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Касиди,с това трябваше да почнеш  Peace
Разбрах сега смисъла на въпросите.
Не,не са спали децата ми между нас в леглото освен случаите които описах.
И да,за последното си права:и дете и родител имат нужда от спокоен сън и отпочинало тяло за да са в кондиция на следващия ден.
Рзбрахме се .... Laughing

# 21
  • Мнения: 1 067
С първото дете и двамата с ММ бяхме убедени,че мястото на детето е в леглото му,наскоро осъзнахме,че това е било доста глупаво  Laughing Баткото спеше в неговото креватче, но долепено до нашето.
Сега, когато се роди дъщеря ни си поделихме децата в две стаи  Mr. Green Аз спя с бебето за да се кърми спокойно през нощта,а таткото спи с баткото.Всички са щастливи.
Както са казали и другите момичета няма да е до бала,а някой ден ще си мечтая да слушам дишането им в сумрака. Heart Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 1 178
Моят малък мъж е на 6г и половина, има си отделно легло, но обича вечер да заспива при нас, даже и възглавницата си пренася. Заспива, после или го местя или той като се събуди, за да пишка си ляга на неговото, където си доспива. Понякога сънува и иска да е при нас. На мен не ми пречи, спалнята е голяма. И аз като другита мами знам, че това ще е до скоро.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 324
когато е в къщи си открадвам и то ако е на кеф.... hahaha
Да, ама колко често се случва да е на кеф, сигурно не много често вече... Целувам аз, как обичам да заровя нос в косата му, мога цял ден да се дрогирам с миризмата му, хахах Joy

# 24
  • Мнения: 4 420
Ще чета темата, ама първо ще пиша.

Имаме дъщеря на почти 4 години. Първите 4 месеца спа отгоре ми. Не знам как не съм се въртяла по цяла нощ, но беше факт, че така си спяхме дълго време.
След това имаше един период, в който си спеше в нейното легло. Като стана на година и малко пак се върна при нас.
Миналата зима й купихме голямо легло, а това лято й направихме стая. Сега спим според нейното настроение. Една седмица спи при мен в спалнята, а баща й в нейната стая, една седмица всеки по местата си. Тримата на спалнята не спим вече, защото ни е тясно, иначе не виждам проблем и така да спим.
Аз лично не виждам никакъв проблем от съвместното спане, на всички ни е хубаво. Ще дойде момент, когато ще се затваря в стаята си и няма да й е до нас, може би.

# 25
  • Мнения: 8 926
Не разбрах кое е "непоправимото", но на нашата спалня все още има място и за детето. Laughing
 

# 26
  • Мнения: 4 778
В смисъл, че свикнало детето да спи там е трудно да бъде убедено да си спи в неговия креват.
Разбирам че спалните ви са големи и моята е такава. Просто искам да ускоря процеса по преместване на всеки където му е мястото.

# 27
  • Мнения: 8 926
А за колко голямо дете става въпрос?

Моята дъщеря на думи иска да спи отделно, защото й е тясно вече при нас. Но не иска сама в друга стая, иска на отделно легло, но при нас в спалнята. Няма как да стане това сега. Аз също не съм готова да я пратя самичка в другата спалня. Правим някакви планове за лятото.

# 28
  • Мнения: 1 501
Не съм чела по-назад какво са писали. Синът ми като стана на 1г (в момента е на 2) го взех при нас на спалнята да спи и ни беше много хубаво . Той усещаше нашата близост, ние неговата. Взех го, защото бях много уморена от това ставане вечер и т.н. Много ме беше страх ако го отделя какво ще стане, но го направихме. Долепихме кошарката до леглото ни и го преместихме. Нямаше драми. Сега го вземам ако е болен или просто ни се прииска да се гушкаме, но да си призная в момента спането с него е гадно, той много се върти и рита,а като беше по-малък не правеше така.На мен ми е по-дбре да си спи в креватчето , но първите месеци като беше бебе да го бях взела при мен.Тогава нито той спеше нито ние. Ако го бях взела щеше да ми е по-лесно. Аз съм ЗА вземането и си зависи изцяло от детето после как ще продължат нещата. Както казах моя син лесно си отвикна.

# 29
  • София !
  • Мнения: 1 240

Не,не са спали децата ми между нас в леглото освен случаите които описах.
И да,за последното си права:и дете и родител имат нужда от спокоен сън и отпочинало тяло за да са в кондиция на следващия ден.
Рзбрахме се .... Laughing

С моя пост пост това исках да кажа .
Да - когато детето не се чувства добре, боли го нещо, болно е и т.н. , много ясно, че няма да я оставя в креватчето сама да си реве, а аз да си спя най-спокойно . В такива ситуации естествено, че бих я взела при мен . Обаче при нас става въпрос като цяло . Тя си спи при нас всяка нощ, спането през нощта в креватчето се брой на пръсти . И не, че аз не искам да си гушкам детето и да го целувам /това го правим по цял ден  Heart Eyes/ . Аз смятам, че човек има нужда от спокоен сън, че да е в кондиция на следващия ден . Аз спя на трън, мъжа ми също, все пак спиш, може в съня си да се завъртиш, да я удариш без да искаш, на нея ѝ е тясно . Креватчето е да главата ми, пробвала съм и решетката да махна и да го залепим за спалнята и пак не става, тя си идва между нас  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт