Проблем със свекървата?

  • 12 433
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте Simple Smile Омъжена съм от половин година. Всичко е прекрасно, с изключение на едно- маминка. Всичко започна с това, че съм 19 години по- малка от съпругът ми и нито моите родители, нито неговите бяха съгласни. Въпреки всичко, ние се оженихме, без да питаме никого. След това започнаха проблемите. Тази жена не спира да ме тормози. Опитах да бъда мила, вежлива, въпреки всичко да ходим при твх- ами, въобще не се получава. Всеки път чувам по мой адрес хапливи коментари. Върхът в отношенията ни беше преди няколко дни, когато след работа отидохме на гости на свекървата. Бях страшно изморена и легнах. Когато станах я чух да ме обсъжда с мъжа си колко съм мързелива, за какво съм отишла, да съм си заминавала. И аз наистина, понеже ми дойде до гуша си тръгнах. Вечерта по телефона ме нарече парцал, а мъжа ѝ ме напсува. На другия ден ме втресе. Мъжа ми си влезе във фейса, а там майка му беше качвала на стената му разни слова как не съм му трябвала, била съм грозна, дебела, ялова. Единственото хубаво в случая е, че съпругът ми и грам не я слуша. Но ще се побъркам вече, започнах да сънувам всяка нощ кошмари, изморена съм и депресирана. Моля ви, кажете ми как да се справя с това чудовище

# 1
  • Мнения: 6 961
 Shocked

Ъъъ... ми прекъсни контакт и толкова.

# 2
  • Мнения: 64
Тя ни тероризира и по телефона

# 3
  • Мнения: 804
Ми бликирай я ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 645
Изтриваш я от тефтера и толкоз!
Моята свекърва също е много натоварваща. Собствените й деца също я избягват. И на мъжа ти не му е лесно със сигурност. Просто живейте отделно и възможно най - далеч. Не виждам друга алтернатива.
Защо ли не се радва тази женица, вместо да злобее, все пак разликата е в полза на сина й.

# 5
  • Мнения: 3 769
Престани да си любезна, мила и добра, спри да ходиш там, блокирай й номера и я блокирай във фейса.

Преди всичко това обаче, говори с мъжа си и му кажи да намери начин да обуздае шантавата си родителка и по възможност без да те намесва. Ако тя няма акъл и възпитание и не знае как да се държи с хората, той да й налее. Ако не разбира от дума - пълен игнор и от двама ви.

Това ще проработи при положение, че той е на твоя страна и вижда нещата като теб. Ако е така, дори би трябвало досега да е реагирал десет пъти. Ако се чуди чия страна да заеме или е човек, който не обича да се конфронтира, тогава не знам какво да те посъветвам. Т.е., знам аз какво бих направила, но аз простащини не търпя под никаква форма и от никого и съм много крайна.

# 6
  • Мнения: 6 301
А той как реагира когато тя те обиждаше?

# 7
  • Мнения: 193
Прекъсването на контакт с нея няма да е добра идея, тъй като тя може по този начин да се озлоби още повече, и да започне да тормози момичето още. Според мен трябва сериозен разговор.

Самият факт, че не уважава решението на собствения си син да се ожени за теб, е много показателен какъв човек е. Не бива да търпиш някой да те мачка. Аз ако бях на твое място бих седнала да си поговоря сериозно със свекървата, свекъра, в присъствието на мъжа ми, и да обсъдим надълго и нашироко какво не харесват те в мен, и защо ме обиждат.
Предполагам, че правиш всичко възможно, за да се харесаш на свекървата си, но нали знаеш - за криво колело прав път няма. Щом си е наумила да те тормози, каквото и да правиш няма да спре. Говори с мъжа си,
 или с родителите си като по-възрастни хора да поприказват със свекито, но в никакъв случай не оставяй нещата така.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 959

Ами да! Много е лесно даже!
Преди десетина дни без да искам бях блокирала собствения си съпруг, докато съм цъкала по телефона.
Първо се ошашкахме много, понеже той не може да се свърже с мен, после се посмяхме.
А ти сериозно я блокирай, не ходи на гости и кажи на мъжа ти да не ти препредава какво говори за теб.
Приеми, че не всеки ще те харесва и тази жена е един от хората, които не те харесват, значи не общувай с нея. Просто по стечение на обстоятелствата е майка на мъжа ти.
Когато не можем да променим отношението на другите хора към нас, променяме своето отношение към тях.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Тормози те, защото й позволяваш. За какво са ти контакти с нея? Защо й вдигаш телефона изобщо? Защо я имаш във фейсбук? Зарежи общоприетите порядки, че ТРЯБВА да поддържаш отношения. Понякога просто не става. Очевидно поне засега мъжът ти е на твоя страна. остави го той да се оправя с родителите си и спри да се тикаш там. Явно не живеете заедно, гледай си дома и мъжа и зачеркни тия хора. Да видим тогава как ще те тормози.

# 10
  • Мнения: X
Прекъсването на контакт с нея няма да е добра идея, тъй като тя може по този начин да се озлоби още повече, и да започне да тормози момичето още. Според мен трябва сериозен разговор.
Прекъсването на контакт със свекървата е отлична идея, стига мъжът да е на място и да подкрепя жена си. Проверила съм го лично. Свекъри никога не съм имала, но сестрата на първия ми мъж, която е 20 години по-възрастна от мен, опита да играе роля на свекървата. Дадох ѝ шанс след първата грозна изцепка. След втората поговорих със съпруга си и му обясних, че не желая да контактувам с нея по никакъв начин, а те могат да си общуват двамата когато и както намерят за добре. Повече от 20 години нито съм я виждала, нито съм чувала нещо за нея.

# 11
  • Мнения: 109
  Като чета авторката, ми се струва че търкулнало се гърнето и си намерило похлупака.Аз когато съм изморена не ходя на гости да легна да спя.Що за неуважение е това?Разбирам да му прилошее на човек да,но да отида да почивам от работа в чужда къща-абсурд.Та разбирам защо свекървата е казала да си ходи да си спи у тях.Друг е въпроса,че и свекървата е недодялана и проста с начина си на изказ и последващите писания във ФБ.Явно са си от една черга и двете.

# 12
  • Мнения: 6
Прекъсването на контакт с нея няма да е добра идея, тъй като тя може по този начин да се озлоби още повече, и да започне да тормози момичето още. Според мен трябва сериозен разговор.

Самият факт, че не уважава решението на собствения си син да се ожени за теб, е много показателен какъв човек е. Не бива да търпиш някой да те мачка. Аз ако бях на твое място бих седнала да си поговоря сериозно със свекървата, свекъра, .

Тук сериозен разговор е последното което ще помогне!
На мястото на авторката изобщо не бих се бутала да ходя на гости на тези хора. Заявявам на ММ , че може да ходи при тях винаги когато пожелае, но аз няма да припаря до тях. На свекърите слагам пълен игнор , блокирам ги във всички соц. мрежи, блокирам им номерата и повече никакъв контакт.

# 13
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile Омъжена съм от половин година.
Скрит текст:
Всичко е прекрасно, с изключение на едно- маминка. Всичко започна с това, че съм 19 години по- малка от съпругът ми и нито моите родители, нито неговите бяха съгласни. Въпреки всичко, ние се оженихме, без да питаме никого. След това започнаха проблемите. Тази жена не спира да ме тормози. Опитах да бъда мила, вежлива, въпреки всичко да ходим при твх- ами, въобще не се получава. Всеки път чувам по мой адрес хапливи коментари. Върхът в отношенията ни беше преди няколко дни, когато след работа отидохме на гости на свекървата. Бях страшно изморена и легнах. Когато станах я чух да ме обсъжда с мъжа си колко съм мързелива, за какво съм отишла, да съм си заминавала. И аз наистина, понеже ми дойде до гуша си тръгнах. Вечерта по телефона ме нарече парцал, а мъжа ѝ ме напсува. На другия ден ме втресе. Мъжа ми си влезе във фейса, а там майка му беше качвала на стената му разни слова как не съм му трябвала, била съм грозна, дебела, ялова. Единственото хубаво в случая е, че съпругът ми и грам не я слуша. Но ще се побъркам вече, започнах да сънувам всяка нощ кошмари, изморена съм и депресирана. Моля ви, кажете ми как да се справя с това чудовище
А защо изобщо ходите на гости, след като не се траете?
Не знам мъжът ти колко я слуша и колко не, но явно й трепери, след като държи да ходите на гости.
Аз бих преустановила комуникация, поне за известно време.
Мъжът ти ако иска, да ходи сам у тях.

# 14
  • София
  • Мнения: 24 839

Защо ли не се радва тази женица, вместо да злобее, все пак разликата е в полза на сина й.

Защото няма повод за радост.
След 10 години, синът ѝ отново ще е ерген- статистиката е безпощадна.
От " обсъждането" на снахата, оставам с впечатление, че свекървата е простакеса, но и че има нещо, което извън младостта, ѝ бърка в очите.

Общи условия

Активация на акаунт