Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 28

  • 49 864
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • София !
  • Мнения: 1 240
моля ви кажете ми нещо за повръщане-знам че е нормално в началото на бременността но вече се притеснява, защото има дни в които повръщам и от сок  newsm45 опитах с обикн.бисквити,солети,кисело мляко,таратор,плодове и какво ли още не но   само се мъча и вече не знам какво  да хапвам.Ако има нещо различно и изпитано моля ви пишете newsm51

Аз бях много зле, като се започна от 8 г.с. та до 4-тия месец . Първо беше леко гадене, после започна страшно повръщане и беше ужас . Повръщах всичко, дори и глътка вода . Бяха ми дали Деган, но не ми помогна особено . Накрая влезнах в болница, за да не обезводня .
Съветвам те да потърсиш лекар и дано ти отмине, защото наистина знам колко е неприятно  Confused Hug .
Лежах в болницата 7 дни и не съм плащала нищо . До колкото знам бременните са освободени от такса .

# 46
  • София
  • Мнения: 1 677
Момичета, в 16 гс съм и от 1 седмица имам леки подготвителни контракции. Усещам ги като напрежение ниско долу и на пипане матката ми е на камък, след няколко секунди се отпуска.
Пия но-шпа при нужда, приемам все още и утрогестан 2х2.
Знам, че са нормално явление, но не очаквах да започнат толкова рано. Ще споделите ли по колко горе-долу контракцийки на ден усещахте вие и от кога започнаха? При мен има дни, в които не ги усещам.
Но преди малко, за час усетих поне 4-5 бр. Усещам ги само в легнало положение, нямам болка.

# 47
  • Мнения: 6 769
Момичета, в 16 гс съм и от 1 седмица имам леки подготвителни контракции. Усещам ги като напрежение ниско долу и на пипане матката ми е на камък, след няколко секунди се отпуска.
Пия но-шпа при нужда, приемам все още и утрогестан 2х2.
Знам, че са нормално явление, но не очаквах да започнат толкова рано. Ще споделите ли по колко горе-долу контракцийки на ден усещахте вие и от кога започнаха? При мен има дни, в които не ги усещам.
Но преди малко, за час усетих поне 4-5 бр. Усещам ги само в легнало положение, нямам болка.
Обади се на АГ-то си. Вероятно ще ти включи и магнезий. В малка седмица си още. Моите подготвителни контракции започнаха към началото на 9ти месец. От 7ми месец обаче точно както описваш ми ставаше корема на камък, прегледаха ми шийката на матката, изписаха ми Магнерот и се оправиха нещата.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 677
АГ-то ми знае, прегледа ми шийката и каза, че няма промяна, да си пия но-шпато като зачестят. Те реално, като стана и се разходя спират, но все пак се чудя понякога при вас как са били. За сега ми спряха. На периоди съм, сякаш повече след хранене, като ми се засили перисталтиката на червата.

# 49
  • Мнения: 9
zdraveite neznam kade tochno da pisha zatova pisha tuka... imam edin vapros molq daite savet zashtoto shte otkacha... az sam bremenna v 24 sesmica I snoshti sus supruga mi prabihme sex I sled toba kogato otidoh do toaleta na hartiqta imah malko rozavo.. mnogo se uplashih ne sam mu kazvala za da ne go strqskam .. dnes nqmam nishto I iskam da popitam opasno li e tova Sad
___________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 12:43 от AnMary

# 50
  • Мнения: 101
Препоръчително е да те види лекар.

# 51
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
и на мен ми се случи след като дълго време не бяхме правили може да е капиляр спукан на прегледа ми нищо не се установи а и после си правехме без последствия  Peace

# 52
  • Мнения: 78
vitaminka аз съм  в 14 г.с и от няколко дни също имам контракции и болка ниско долу.Ходих на преглед ,нямам разкритие.Доки каза ,че шийката на матката ми е добре .Изписа ми нош па 3х1 ,магнерот 3х2 и утрогестан ,който реших да не слагам ,защото нещо не ми понася.Вече два дни пия хапчетата и се чувствам по-добре.Дано нещата се поуспокоят .

# 53
  • Мнения: 8 163
АГ-то ми знае, прегледа ми шийката и каза, че няма промяна, да си пия но-шпато като зачестят. Те реално, като стана и се разходя спират, но все пак се чудя понякога при вас как са били. За сега ми спряха. На периоди съм, сякаш повече след хранене, като ми се засили перисталтиката на червата.

Има ли връзка с това, което ядеш? Сиреч, забелязала ли си контракциите да са провокирани от определен тип храна? Или напитка?

# 54
  • Мнения: 144
Мами,мисля,че положението при мен не върви на добре.Не мога нищо да хапна,повръщам всичко и съм замаяна.Вече за системи ли съм?И как стоят нещата с престоя в болница след като съм неосигурена???

# 55
  • София
  • Мнения: 1 677
АГ-то ми знае, прегледа ми шийката и каза, че няма промяна, да си пия но-шпато като зачестят. Те реално, като стана и се разходя спират, но все пак се чудя понякога при вас как са били. За сега ми спряха. На периоди съм, сякаш повече след хранене, като ми се засили перисталтиката на червата.

Има ли връзка с това, което ядеш? Сиреч, забелязала ли си контракциите да са провокирани от определен тип храна? Или напитка?

Ето това не се бях замисляла. Ще следя дали имат връзка с храненето. Вчера бяхме на пилешка супичка и фрикасе, няма силни подправки... знам ли.

# 56
  • Мнения: 8 163
Мами,мисля,че положението при мен не върви на добре.Не мога нищо да хапна,повръщам всичко и съм замаяна.Вече за системи ли съм?И как стоят нещата с престоя в болница след като съм неосигурена???

Добре де, нямаш ли следящ те лекар? Защо не се консултираш с него/нея? Ние не можем да преценим сериозността на състоянието ти.

# 57
  • Мнения: 144
Просто попитах за съвет!Говорих с лекаря,изписа ми Деган 3 по 1.

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 144
Мами искам да ви се похваля, че чакам момиченце.Преди малко се върнах от Феталната Морфология всичко е наред и аз като любопитна мама бях нетърпелива за пола и за моя радост е момиченце което много много исках да е така  newsm44 preggo

# 59
  • Мнения: 16
Здравейте,
Аз съм една бъдеща майка с термин 18 март 2015г.Искам да попитам някой раждал ли е в Авис медика-Плевен и ако е възможно да опише за багажа,за отношението,всичко относно протичане на раждането.Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт