Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 28

  • 49 898
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 39 823
milito1, попитайте в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=807573.0

# 61
  • Мнения: 8 163
Мами искам да ви се похваля, че чакам момиченце.Преди малко се върнах от Феталната Морфология всичко е наред и аз като любопитна мама бях нетърпелива за пола и за моя радост е момиченце което много много исках да е така  newsm44 preggo

Чудесно! Лека бременност до пълен термин!

# 62
  • Плевен
  • Мнения: 144
Благодаря Wink

# 63
  • Мнения: 765
Здравейте   bouquet
От няколко дни имам ужасни болки в областта на срамната кост. При първата бременност имах такива от 8-мия месец, не е ли още рано за такива болки? На какво може да се дължат?

# 64
  • Мнения: 471
момичета я кажете по колко капки от еспумизан комфорт ме интересува сте давали за коликите ,защтото ние даваме 2 по 5 капки и не помаагат много .. дали не трябжа да увеличим малко количеството ? ние сме на 1 месец ,момиченце

извинете , но не знаех къде да си задам въпроса

# 65
  • София
  • Мнения: 1 680
Здравейте   bouquet
От няколко дни имам ужасни болки в областта на срамната кост. При първата бременност имах такива от 8-мия месец, не е ли още рано за такива болки? На какво може да се дължат?

И на мен ми започват болките в тазовата област, особено нощем... нормално е, тазът се разширява и това не става само от нарастването на бебето, а и от хормоните.
Освен това е възможно от предното раждане да си имала разтягане на симфизните кости и сега да се обаждат при теб по-болезнено. Нормално ли ражда?

# 66
  • Мнения: 765
Не, секцио. Много боли, предната бременност като имах такива болки не можех да се движа, да се обръщам в леглото, много съм плакала от болка  Tired Бях качила доста кила, а и бебето беше  голямо, а сега незнам защо ги имам на този етап, дано да е от преумора, че тези дни не се спрях   Thinking

# 67
  • Мнения: 128
Момичета, къде ходите на запис на тонове и на каква цена? Там където се следя цената е 29 лв и ми се струва скъпичко   Sad ( за София става въпрос)
Благодаря предварително за инфото.

Последна редакция: ср, 10 дек 2014, 13:54 от TINN

# 68
  • Мнения: 26
Мами,мисля,че положението при мен не върви на добре.Не мога нищо да хапна,повръщам всичко и съм замаяна.Вече за системи ли съм?И как стоят нещата с престоя в болница след като съм неосигурена???

Bubolinka аз вече бях в болница 3дни на системи и сега се чувставам много по-добре.Бях се де-хидратирала,изглеждах ужасно със сенки под очите и ме тресеше от обезводняването-веднага ми включиха системи,витамини и ме захранваха постепенно със сухари.Аз бях в Болница Надежда и там е 70лв на ден ако не си здравно осигурен.

# 69
  • burgas
  • Мнения: 192
Момичета, в 16 гс съм и от 1 седмица имам леки подготвителни контракции. Усещам ги като напрежение ниско долу и на пипане матката ми е на камък, след няколко секунди се отпуска.
Пия но-шпа при нужда, приемам все още и утрогестан 2х2.
Знам, че са нормално явление, но не очаквах да започнат толкова рано. Ще споделите ли по колко горе-долу контракцийки на ден усещахте вие и от кога започнаха? При мен има дни, в които не ги усещам.
Но преди малко, за час усетих поне 4-5 бр. Усещам ги само в легнало положение, нямам болка.
Hug ние сме заедно в майските мами, да ти кажа аз в началото даже незнаех че това са контракции, мислех си че бебенцето ми мърда. Някъде в 15-16седмица бяха моите първи и стигаха може би до 7-8 на ден и винаги ги усещах когато лежах по гръб. Получаваше ми се като малка изпъкнала топчица на различно място всеки път, придружена с леко напрежение. Разпитах във форума и ми казаха, че това са контракции и стягане на корема  Shocked от тогава съм на Магнерот 3х2 и намаляха драстично, но пак имам по 1-2 на ден. Забелязвам, че когато си почивам и лежа по цял ден нямам.

# 70
  • Мнения: 128
Еее никой ли няма инфо относно цената на запис на тонове?   Confused

# 71
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 066
Еее никой ли няма инфо относно цената на запис на тонове?   Confused

"Св. София" - Тина Киркова - 20 лева, но е хубаво да се прави запис на тонове там където ще родите!
Предполагам цените са различни в зависимост от мястото.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 680
Да кажа за сега какво е развитието по моите контракции. Усещам, че се зачестяват от преумора, легна ли да си почина след цял ден работа и се започват. В събота и неделя голямо лежане падна и имах 1-2 на ден. Така че гледам максимално да почивам. Също така, като се зачестят ги спирам, като стана на лека разходка и пия чаша вода или сок.
Днес пак бях на преглед, обсъдихме ги с док, шийката отново е без промяна, според нея няма нужда да ми назначава магнезий, но ми пусна изследване на магнезия в кръвта и ако има дефицит ще ми назначи.

# 73
  • Мнения: 7
Здравейте,бъдещи мами Simple Smile След 12 дни закъснение и аз видях двете чертички. Нямам представа в коя седмица съм,тъй като МЦ ми беше на 30-32 дни и не много редовен. Въпросът ми е сега на къде? Направление от личния лекар и на гинеколог презполагам? По ЗК или на частно,какво ще ме посъветвате? Прадложете ми добър доктор в Пловдив, който да следи бременноста ми. Благодаря предварително.

# 74
  • Мнения: 394
Здравейте   bouquet
От няколко дни имам ужасни болки в областта на срамната кост. При първата бременност имах такива от 8-мия месец, не е ли още рано за такива болки? На какво може да се дължат?
С първата бременност нямах такива проблеми, но сега още от 5тия месец и аз имам болки, при някой определени движения или като се преуморя. Не мисля, че е нещо тревожно, а по-скоро от хормони и разширяване на таза ...

Общи условия

Активация на акаунт