СЕДМИ КЛАС - тема 58

  • 67 531
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 9 712
На 13,12 е коледното математическо състезание
тази седмица състезанието е друго

За Пловдив
06/12 тази седмица е "Иван Салабашев" - провежда се в ОМГ
13/12 следващата седмица е КМС - в ОУ "Драган Манчов"

ОМГ и ОУ "Драган Манчов" са в една сграда, просто записването става в две различни канцеларии

КМС е почти по формта на НВО, със завишена трудност на някои от задачите и за по-малко време

# 16
  • Мнения: 36
Благодаря ти.

# 17
  • Мнения: 36
Това на 13.12 може да го посетим.

# 18
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Жасмин, този турнир не е за простосмъртни като моята щерка. Затова даже и дума не отварям. Аз първо проверявам какво представлява състезанието, преценям дали е по силите й и тогава питам дали иска или не.

Проблемът и при нас е, че тя не посещава школа по състезателна математика. Решава с дядо си. Вчера й беше обяснявал задачата с изпъкналите многоъгълници, чак се учудих колко подробно, писал и чертал с 3 цвята: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/ … c9c8206f269b000d9
Но догодина задачите за турнирите  за 8 клас стават невъзможни, там само състезателите от МГ остават.
ако говориш за задачите за 7 клас Салабашев от 2013, нямаше нито един максимален резултат, всички коментираха ,че са изключително трудни. Всъщност едно дете от Добрич имаше 60 точки, но така и не се разбра, дали е имало помощ отвън.... В крайна сметка състезанията трябва да са удоволствие за децата ни, да им носят положителни емоции, другото е само напрежение....Все пак дъщеря ти тази година е победила доста деца от МГ, така, че едно е да се преподава този материал, друго е децата да го разберат. Според мен всяко нещо изисква време и узряване, при едни става рано, при други по-късно, а при трети например като мен никога не е станало, аз математиката я ненавиждах...

# 19
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Салабашев и ние ще го пропуснем. На КМС ще отиде, но на другия ден мисля, че ще е олимпиадата по математика, а тя и на нея се е записала.

# 20
  • Мнения: X
При нас се очертава тежка събота на 20 декември, първо олимпиада по математика 4 часа, после пробен изпит по математика за АК 2,5 часа.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А аз си мислех,че аз съм амбициозна с програмата на моя - два поредни дни пробни по МАТ и БЕЛ.  Mr. GreenПризнавам, че ми се вижда доста 2 изпита/състезания в един ден. Peace

# 22
  • Мнения: 1 264
И ние сме с дядо математик, добър и търпелив но момъка се сеща само колкото да го помоли му реши някоя задача.
Никакъв напън от страна на ученика, кара го лежерно и спокойно, дори на родителската среща не са се оплакали от него, един път ще отиде баща му и всичко ще е наред. Аз като отида, който влезе за мен пита  Grinning.
Очаквам не добро представяне на състезанието по БЕЛ както и на КМС, надявам се като види резултатите да се стресне малко.
От месеци репертоара е един: Споко, имай ми доверие, не ми повтаряй чувам те първия път.

# 23
  • Мнения: X
А аз си мислех,че аз съм амбициозна с програмата на моя - два поредни дни пробни по МАТ и БЕЛ.  Mr. GreenПризнавам, че ми се вижда доста 2 изпита/състезания в един ден. Peace

Ами така се случи този път, не е наш избор. По принцип, пробните изпити са в неделя и вече я бях записала за олимпиадата, като получих мейл, че пробният ще е в събота. Неприятно, но после пък неделята ще й е свободна - може да спи, да си почива, или да отиде да се помотае из мола с приятелки, да гледат кино, каквото си пожелае.
А и след това нали е ваканцията, имат само 2 учебни дни, на които не знам колко деца ще присъстват, сигурно много родители ще пуснат бележки по домашни причини, за да удължат ваканцията (22 и 23 дек.) и после - 24.12.2014г. – 04.02.2015г. вкл. – коледна ваканция.

Последна редакция: ср, 03 дек 2014, 09:28 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 21 455
и после - 24.12.2014г. – 04.02.2015г. вкл. – коледна ваканция.
Де тоз късмет.  Grinning

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 9 712
Девойката се е записала на олимпиади по БЕЛ, МАТ, химия и ... география  ooooh! Че тя не е отваряла учебника, на каква география ще ми се явява. Обаче няма да й чупя хатъра. Нека се пробва. Все пак там глави не режат, нито двойки пишат.
Днес награби темите по литература, за да помоли госпожата на курса да хвърли едно око на два увода, че на мен не ми харесват. Довечера ще видя какъв е резултатът и ще се намеся, ако се наложи.

Някой пробва ли да реши ПИ на СМГ? Аз запънах на последното условие на 24 задача.  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 6 094
Девойката се е записала на олимпиади по БЕЛ, МАТ, химия и ... география  ooooh! Че тя не е отваряла учебника, на каква география ще ми се явява. Обаче няма да й чупя хатъра. Нека се пробва. Все пак там глави не режат, нито двойки пишат. ...
Ще кара на принципа на Кубертен.  Laughing

# 27
  • Мнения: 838
След като вече е качен пробният по МАТ от СМГ да попитам пак- възможно ли е и има ли според вас грешка в условието на задача 19 подточка б)?

# 28
  • Мнения: X
и после - 24.12.2014г. – 04.02.2015г. вкл. – коледна ваканция.
Де тоз късмет.  Grinning

Иска ми се.  Laughing
Аз се уморих, за децата не знам.

След като вече е качен пробният по МАТ от СМГ да попитам пак- възможно ли е и има ли според вас грешка в условието на задача 19 подточка б)?

Нямаше кога да го решава щерката, ще я питам довечера за тази и за последната задача, че на мен не ми се занимава да смятам.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 131
След като вече е качен пробният по МАТ от СМГ да попитам пак- възможно ли е и има ли според вас грешка в условието на задача 19 подточка б)?

Условието е абсолютно коректно. Няма грешка.

Общи условия

Активация на акаунт