Избор на училище за първи клас-випуск 2015 Варна

  • 68 166
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 389
Примерно аз живея във Владиславово, работя на Чаталджа. Детето ще учи във Васил Друмев, защото съм на работа до 17 - 17.30ч. и физически няма кой да я вземе, ако е във Владиславово. А сега ще ми е на 2мин. от работа. Доколко е правилно и справедливо не знам!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Току що си изтеглих заявлението за първи клас на едно от варненските училища! В потрес съм от предимствата и се чувствам дискриминирана.  10 /от 10 до 1/ точки за местоживеене - ок! 10 точки за братя и сестри, посещаващи същото учебно заведение - ок! 10 точки за родители, работещи в системата на образованието - ок! И забележете 10 точки за родители, работещи в близост до училището?????????????????. Това кому е нужно???? Аз работя на 35 км от Варна и според тяхната глупава точкова система, родител работещ в близост до училището и живеещ на другия край на Варна има по-големи шансове от мен, която излизайки от блока съм в двора на училището???????????? Аз ли нещо не разбирам или това е супер нелогично?
Това съм го чувала за "Найден Геров". Включително точка, за родители, баби и дядовци да са възпитаници на училището. Дали е градска легенда, не знам. Сигурно тези точки ги има за доста училища.

# 47
  • Мнения: 910
Не е градска легенда,точно така е,но според мен горния пост не се отнася за "Найден Геров",там са с други цифри точките.Просто критериите за точкуване се припокриват в доста училища.

# 48
  • Varna
  • Мнения: 417
Току що си изтеглих заявлението за първи клас на едно от варненските училища! В потрес съм от предимствата и се чувствам дискриминирана.  10 /от 10 до 1/ точки за местоживеене - ок! 10 точки за братя и сестри, посещаващи същото учебно заведение - ок! 10 точки за родители, работещи в системата на образованието - ок! И забележете 10 точки за родители, работещи в близост до училището?????????????????. Това кому е нужно???? Аз работя на 35 км от Варна и според тяхната глупава точкова система, родител работещ в близост до училището и живеещ на другия край на Варна има по-големи шансове от мен, която излизайки от блока съм в двора на училището???????????? Аз ли нещо не разбирам или това е супер нелогично?


Не виждам каква е драмата тук!  Живееш в района -имаш 10 точки,работиш в района още -10.
Или ако ти имаш само 10 точки,защото живееш в района,то другият родител ,който работи в района,но не живее там пак ще има само 10 точки.
Няма как да стане ", родител работещ в близост до училището и живеещ на другия край на Варна да има по-големи шансове от мен",защото ще сте с равни шансове.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Беки е права, но аз например ще имам повече предимство защото и живея и работя до училището.  Wink

# 50
  • Варна
  • Мнения: 259
Някой ако ще записва детето си в СОУ "Неофит Бозвели", препоръчвам от трите им обявени учителки Гинка Александрова, работих известно време там и имам лични впечатления и да не ви стряска точковата система в заявлението обикновенно имат свободни места там. Аз се интересувам от СОУ "Пейо Яворов" и ОУ "П Евтимии" вав Владиславово, някой ако има информация за учителките които ще поемат първи клас и отзиви.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Здравейте, бихте ли ми разяснили, тъй като не разбрах с тези класирания. Заявление се подава само в едно училище ли или в няколко, както за ДГ и в последствие правиш избора си като излязат класиранията? Или се подава само едно заявление в едно единствено училище? А в случай, че детето не е прието, как се процедира? Колебанията ни са между Захари Стоянов, Васил Друмев и евентуално Георги Раковски. Предварително ви благодаря за разясненията!   bouquet

# 52
  • Варна
  • Мнения: 691
Някой ако ще записва детето си в СОУ "Неофит Бозвели", препоръчвам от трите им обявени учителки Гинка Александрова, работих известно време там и имам лични впечатления и да не ви стряска точковата система в заявлението обикновенно имат свободни места там. Аз се интересувам от СОУ "Пейо Яворов" и ОУ "П Евтимии" вав Владиславово, някой ако има информация за учителките които ще поемат първи клас и отзиви.


Аз мисля да запиша дъщеря си в ОУ "П Евтимии" а учителката ще е Петя Стоянова. За нея съм чувала добри отзиви а и учителката от дет. градина ни я препоръчва с две ръце. Не виждам на сайта им обаче от кога почва записването.

# 53
  • Мнения: 10
Здравейте!Ние сме избрали Априлов.Близко ни е и имаме много добри отзиви от приятели.Все още не приемат документи, но аз ходих и видях условията /посетих тържество на ДГ/.Сравнително малко училище, старо строителство, топло, уютно, много добра база, поддържано, тоалетни на ниво.Имам информация за учителките, казват че и 3-те са добри, но ми препоръчаха Теменуга Тодорова.Разбрах, че за нея винаги са много желаещите.Занималня има за всички желаещи 1 до 3 клас.

# 54
  • Мнения: 79
Привет на всички,прекрасна тема,много се радвам ,че може да обменим мнения .
момичета аз съм се насочила към:"Ангел Кънчев","Захари Стоянов" за "Найден Геров" съм чувала само добри неща ,но там занималня има само до втори клас май,дали не е само и за първи ,което си е проблем за мен.
За "Ангел Кънчев " говорих с учители и родители има добро ниво ,за "Захари"също,но там май проблем с базата,децата на занималня са в някакъв блок в мазите,дали е вярно не зная .Общо взето проучвам още ,но при всички положения не искам да я записвам в "Черноризец Храбър",не са добри отзивите които аз получавам,все пак всеки си има мнение ,не искам да обидя някого!
За учителите в "Ангел Кънчев " ще разпитам към края на месеца когато излязат документите и реда за кандидатстване ,когато имам повече инфо,ще го споделя с вас!

# 55
# 56
  • Мнения: 41
А някой може ли да даде информация за ОУ П.Евтимов и СОУ Явов във Владиславово? Добри ли са като училища и имат ли занимални и след 2 клас

# 57
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756


РОДИТЕЛСКА  СРЕЩА

ЗА  БЪДЕЩИТЕ ПЪРВОКЛАСНИЦИ

И ДЕЦА В ПОДГОТВИТЕЛНИ ГРУПИ

27.02.2015г. /петък/

18.30 часа

# 58
  • Мнения: 3
Здравейте!
Аз също се вълнувам от избора на училище за бъдещата ми първокласничка!
Чувала съм добри отзиви за у-ще Георги Сава Раковски. Може ли някой да сподели опит, впечатления, кои ще бъдат преподавателите?

Аз мога да споделя личен опит за СОУ Свети Климент Охридски, където до 7 клас учи голямата ми дъщеря.
До 5-ти клас подготовката, редът бяха на ниво, но след това...от 5-ти клас нагоре стана страшно. Масово децата развалиха успеха и дисциплината. Наложи се да посещаваме школи и уроци за да успеем да се класираме в езикова гимназия...

С интерес ще следя темата!

# 59
  • Мнения: 984
ОУ "Захари Стоянов" тази година ще приемат три паралелки от по 22 деца. ВрИД директорката на училището стриктно изпълнява заръката на МОН по съсипването на кварталното училището и постепенното му затваряне, за да остане цялата база за Математическата гимназия. Голяма част от педагозите на "Захари" отказаха да се борят, свиха несретни раменца и казаха, че кредитите им са по-важни от някакви си там квартални деца. Пък и децата не били квартални...

Общи условия

Активация на акаунт