Някой с хронично виене на свят , гадене и прилошаване?

  • 9 352
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Здравейте,
 Съжалявам, че ви безпокоя, но пак се отчайвам от моите симптоми.Симптомите ми са от месец и половина вече и започнаха с настинка като оттогава имам постоянно схващане във врата, гърба и слабост в мускулите (ръцете ми треперят при някой движения също). Също така си мислех че съмн хванал вирус защото ми беше много лошо виеше ми се свят гадеше ми се и реших че е от вируса. След седмица и нещо мина и после пак и така на моменти отслабва и после се засилва много силно. Ходих на ЕМГ заради слабостта в мускулите и констатираха "коренчово дразнене за c5 c6 c7 s1 Lнещо си " абе накратко проблеми с врата и кръста и ми казаха че ако имам проблеми със слабост още дълго време да си направя снимка на врата. Според личният лекар нищо ми няма и затова и ще го сменям.Тъй като на моменти ми става изключително зле, иначе нон стоп съм замаян и то най-вече когато ходя , когато седя не е чак толкова (макар че вмомента съм в "криза" и ми е супер зле), усещам някакво напрежение в ушите и очите отпред(даже лека болка във веждите). Мислих си че може да е някакъв тумор или възпаление на синусите отидох на ЯМР  и магнитно-резонансова ангиография(изследване на кръвносните съдове на мозъка) и оттам всичко е наред осве някаква киста на епифизата(пинеална жлеза) със "сагитални размери 9мм". Уверяват ме докторите, че това не може да е проблем и е вродено. Обаче не знам дали някой от вас се е сблъсквал с такова нещо. Винаги съм замаян и в добрите периоди от изминалите месец и половина се чувствам дорбе като лежа и седя и ми е кофти само когато ходя и губя леко баланс. Сега обаче когато съм в кризи които траят няколко дни ми е зле нон стоп не мога да се концентрирам ако фокусирам някой близък обект имам чувството че ще повърна и тн...
Пия от 1 седмица сироп Алора и Вестибо (някаква аналогия на така популярното Бетасерк което го изписват масово като гледам). Да посетя ли невролог или по-точно какъв специалист според вас да посетя? Има ли някой друг човек в този форум с подобни симптоми? Възможно ли е от проблемите с врата да ми идват мускулната слабост, прилошаването и постоянната замаяност?

Когато ставам от стол(независимо дали е бавно ил ибързо) също ми става много лошо по-лошо от обичайното а кръвното ми е нормално и съм си правил и ЕКГ което също е нормално. Също така не съм се изследвал само за желязодефицитна анемия теост желязо не съм гледал..

# 1
  • Мнения: 4 208
Както чета и първосигнално се сещам за проблеми с вестибуларния апарат - мениеров синдром.
Посети качествен специалист УНГ.

# 2
  • Мнения: 344
Както чета и първосигнално се сещам за проблеми с вестибуларния апарат - мениеров синдром.
Посети качествен специалист УНГ.
Благодаря ти за отговора Simple Smile)  : Hug М прилошаването ми обаче не е от типа на миниеров синдром май в смисъл имам загуба на баланс но повече наподобява на прекаляване с алкохол и малко като си въртя главата всичко ми е на забавен кадър (това е усещането). Предметите обаче не ми се въртят. Само от време на време като затворя очи ми става по-лошо от обичайното. Иначе да ще обмисля предложението за УНГ Simple Smile Беше ми обаче любопитно дали шипове или дискова херния на врата може да причинят нещо такова. Тъй като в родата всички от млади имат шипове а имам чести схващшания във врата през ден и даже боли мн често, треперене в ръцете и данни за коренчово дразнене и денервация от ЕМГ изследване. Още нямам снимка на врата дали да си направя една ?

# 3
  • Мнения: 4 208
Както чета и първосигнално се сещам за проблеми с вестибуларния апарат - мениеров синдром.
Посети качествен специалист УНГ.
Благодаря ти за отговора Simple Smile)  : Hug М прилошаването ми обаче не е от типа на миниеров синдром май в смисъл имам загуба на баланс но повече наподобява на прекаляване с алкохол и малко като си въртя главата всичко ми е на забавен кадър (това е усещането). Предметите обаче не ми се въртят. Само от време на време като затворя очи ми става по-лошо от обичайното. Иначе да ще обмисля предложението за УНГ Simple Smile Беше ми обаче любопитно дали шипове или дискова херния на врата може да причинят нещо такова. Тъй като в родата всички от млади имат шипове а имам чести схващшания във врата през ден и даже боли мн често, треперене в ръцете и данни за коренчово дразнене и денервация от ЕМГ изследване. Още нямам снимка на врата дали да си направя една ?

Може и от шипове да е.
Освен това, при мен, ако започна да залитам, да ми се вие свят, да се чувствам като препила (без да съм употребявала алкохол) винаги се оказва, че съм вдигнала кръвното.
Като се има предвид, че нормалното ми такова е 90/60, като стане 120/90 направо се чувствам като след тридневен пиянски запой.

# 4
  • Мнения: 344
Ами аз съм спортист и врата ми е под постоянно натоварване и то доста голямо и много разтягащи упражнения на врата правя помислих си да не съм го контузил. Иначе моето кръвно е 120/80 обикновено но напоследък шари от 110/80 на 130/80 но ми казват лекарите, че е в рамките на нормалното и далеч не могло да ми създаде проблеми. Кръвоносните съдове в мозъка същ оса добре от ангиографията  но не знам дали оросяването е добро тъй като ако имам шипове може да съм му видял сметката... :Д Иначе благодаря ти за вниманието! Много здраве и успехи  и приятни празници Stuck Out Tongue

# 5
  • Мнения: 344
Често усещам странно напрежение в лциевата част на главата понякога болка във веждите даже и напрежение в носа очите и слепоочията затова се замислих дали пък не ек ръвно ама не е явно

# 6
  • Мнения: 4 335
Напълно възможно е да е от врата(шипове или притиснат нерв).Аз съм с тази поставена диагноза и подобни симптоми.Последното ,което описваш ме навежда на мисълта и за синузит.
Виждам доста време е минало от както е темата..как са сега нещата?

# 7
  • Мнения: 344
проблема беше с вестибуларния апарат и се лекувам...

# 8
  • Мнения: 4 208
О, браво!
Радвам се, че сте намерили решение на проблема.

# 9
  • Мнения: 344
На УНГ преглед всичко беше ок на отоневрологичен преглед се сутанови проблем с вест. апарат. 3 месеца се лекувам но ефекта е минимален. Не съм сигурен дали шиповете не играят някаква роля.

# 10
  • Мнения: 4 335
Какво е лечението в момента,какви медикаменти приемаш за вестибуларния апарат?

# 11
  • Мнения: 344
3x1 Бетасерк 16 , 2x1 Деанксит

# 12
  • Мнения: 4 335
И на мен този прехвален Бетасерк не ми помогна,сега съм на Вестибо...определено по-добре ми подейства.Деанксита си е успокойтелно.
Колко време вече ги приемаш?

# 13
  • Мнения: 344
И на мен този прехвален Бетасерк не ми помогна,сега съм на Вестибо...определено по-добре ми подейства.Деанксита си е успокойтелно.
Колко време вече ги приемаш?
пия ги 3 месеца и половина като лекуващият ми лекар д-р Ангов каза че трябва още поне няколко месеца още да ги пия. Вестибо и бетасерк са с еднаква активна съставка така че не виждам голяма разлика между едното и другото Grinning На моменти се влошавам както от вчера ми е зле.... Искрено се надявам това да не ми остане за цял живот защото на практика ме оставя инвалид..

# 14
  • София
  • Мнения: 74
Бихте ли споделили кой доктор ви е диагностицирал и от кой сте доволни и каква диагнозата ви е поставена . Майка ми има такива проблеми и събирам мнения към кой доктор да се обърнем. От София сме. Благодаря Ви предварително на всички !

Общи условия

Активация на акаунт