Писане на буквички-как да го поощрим?

  • 2 570
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Моето дете тръгна в първа пг и забелязвам,че започва да проявява интерес към писането на буквички.Има ли някакви книжки и пр.материали,които да са подходящи за тази възраст.Благодарности

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 598
Има един куп книжки, във всяка по- добра книжарница ще те насочат, варианти много - на мен ми харесват от серията  "Моливко" на изд. Слово, други добри издателства са Просвета, Булвест ...тези помагала са  одобрени и от МОН

# 2
  • Мнения: 3 675
Опитва се да пише името си и някои по лесни думички.Имам една книжка за писането на Фют,но мисля,че е малка за нея.Определено на този етап интерес има към печатните букви и писането им,детските списания изобилстват с такива задачки за писане на букви по точки,нещо такова би ни свършило работа.

# 3
  • UK
  • Мнения: 4 311
Ето тази книжка имаме, много е сладурска, аз много я харесвам:


На всяка страница има представени по две букви, две картинки за оцветяване и две стихчета картинките започващи със съответната буква, и по един ред с всяка буква печатна, голяма и изписана с пунктир за повтаряне отгоре. И стихчетата са много хубави, предимно за животни. Мога да ти снимам вътре, ако желаеш.
 

# 4
  • Мнения: 3 675
Така,както я описвате сигурно е хубава.Засега не съм купувала такава,но имаме няколко за оцветяване с азбуката,но интерес никакъв.Буквите ги научихме от този вид таблети с азбуката още миналата година. Понеже нейната група е смесена ,във втората група имало,дете което може да чете.Аз нямам такива амбиции,понеже още няма пет.Виждала съм тетрадки за писане на буквички,но те са ръкописни,мпрках такива септември в Т маркет,но може и в другите хипермаркети да ги има.

# 5
  • София
  • Мнения: 661
Аз преди време изкупих всичкото книжка на пазара за писане, буквички и фина моторика. Имаше една много дълга поредица (над 10 книжки примерно) за различни възрасти от 4 до 7 г. Те нищо особено не бяха книжките на пръв поглед, не знам дали 2 лв. имаше едната като цена, ама моят писа в тях до откат. Добре бяха измислени.
Май това са книжките:
http://www.book.store.bg/p61215/igraia-i-pisha-knizhka-5-za-6-7-godini.html

Но аз си ги купувах от книжарница...то иначе доставката е по-скъпа от книжката. Има и много други, естествено. Трябва да видиш на детенце кои най-много ще му допаднат.

Общи условия

Активация на акаунт