МАЙско бебе се вълнува, първа Kоледа празнува

  • 27 211
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 155
хаха браво на него, ти защо му бягаш  Sunglasses
и аз завърших ТУ миналата година юли, но в Пловдив.
Да кажа и аз: ние се запознах ме чрез общи познати, но тъй като ММ е 8 години по голям от мен, аз не му обърнах внимание, защото бях в 10 клас и ме интересуваха други момчета.  Laughing Но той настояваше и тъй като нямаше много разнообразие в моя град, защото е малък се съгласявах да ходим на кафе,аз не го исках.ама ако питате него ще каже обратното. И след половин година преследване най-накрая склоних  така до 12 клас се виждах ме само през уикенда, защото работеше в Казънлък. През 2010 като завърших дойдох да уча в Плд и той се премести тук и така през март 2011 заживях ме заедно.  Simple Smile А пръстен получих на 26 февруари 2013 точно преди да замине на мисия. Той го беше оставил на нощното ми шкафче в деня когато трябваше да замине, ама му отмениха полета  Grinning така че си беше в нас когато го открих  Grinning
Хайде че не съм на моят лаптоп и ми дават зор да ставам  Mr. Green

# 706
  • София
  • Мнения: 2 150
При мен е най-тривиално - бяхме в един клас в гимназията. Загаджихме се чак 8 години по-късно, 3-ти курс студенти. Малко случайно стана цялата работа и не давах на връзката ни повече от година, ама ей на, през април ще направим 11 години заедно.

# 707
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте и от една нова мама. Аз ви чета още докато бях бременна. Намерих отговори на много въпроси и доста добри съвети.   bouquet Моята Габи се роди на 6.05. Вече сме около 9кг и 75см, понеже тук ходим на всеки 3 месеца на преглед и не съм много сигурна. Лази, изправя се и се задържа на крака, бърбори си мама, тата, айде...И ние сме от късно лягащите, 11-12 вечерта до 9-10, с 1-2 ставания през ноща. Понякога плаче на сън или се събужда с рев. По принцип не плаче въобще. Зъбки още нямаме, но са едни реки, едно чудо и не търпи лигавници.
От 6 месец съм я захранила и отделно си има 3-4 кърмения на ден. Режима ни е: 10:00 - кърма, 1:30 - пюре 200гр, 16:00 -  кърма, 18:30 - 19:00 - каша, 21:00 - кърма, 23:00 - кърма. Спи по 2-ти на ден за по 2 часа.
От зеленчуците съм въвела: морков, тиква, пащърнак, тиквичка, зелен боб и грах (тук ги дават от 4-6 месец), сладък картоф, картоф. Плодове - праскова, кайсия, круша, банан, ябълка, слива. Пюретат аз ги правя и замразявам на кубчета. Каши - овесена, овесена с слива, оризова, царевична. От броколи се изрина, та сега изчаквам. Месо още не съм въвела. На пазара има само пюрета на Heinz и то само 5-6 вида и каши на Миллупа и Нестле.  Общо взето доста неща са различни от при вас. Понякога Genni като пише как е при тях, все едно от Канада пише.
Коментирахте заспиването. И ние се дундуркаме, но аз сядам на една швейцарска топка и с една възглавница под ръцете, та поне те не ме болят. През деня си играе сама, та имам доста време за къщна работа и т.н.
Вода предлагам от преходна чаша, но я използва да си чеша зъбите.
Засега това е от мен. Simple Smile

# 708
  • Мнения: 855
Здравейте, Цветето и Габи!

как се запознахме с таткото на Диана? Нищо интересно. В университета. Беше в горния курс и един път ме покани на по чаша вино. Приех и така лека, полека.

Подсещам, че грах се дава без люспите.

За поварянето на звуци, какво да кажа. понякога почти по цял ден не говоря членоразделно. Като беше съвсем малка и освен едно 'га' друго не знаеше, аз самата бръмчах и бълбуках до степен детето да реши , че това е начин на комуникация и да започне да ме имитира. Резултатът беше тримесечно бебе, което се плези непрекъснато. Падна голям смях, но едвам я отучихме. Изобщо, беше толкова ревлива, че и на глава бих застанала, за да не реве.

Изобщо, комуникираме още откакто ми беше в корема. Баща и ми развиавше някакви теории, че бебето щяло да му се смее като му говори глупости - цитираше ми някаква детска книжка. Та затова седеше и се звереше срещу бебето.след като го смотах, че не прави разлика между художествена литература и реалност, набързо започвна нещо да прибръмва и той.

Направо не смея да се похваля, но от няколко дни заспива през деня без да я разнасям, а само гушната. Дано да не е само временно явление, че взе да ми натежава. Освен това понякога успявам дори да я прехвърля до мен на леглото. Пак е гушната, де, ама все пак не е изцяло в мен. Така по-хубаво подремвам и аз

# 709
  • Мнения: 1 558
Tsveteto_, добре дошла  bouquet!

С ММ ме запозна една приятелка, която много настояваше да ме запознае с приятел на гаджето и, с когото много сме си приличали. Аз бях против, една вечер ми звънна да се видим и когато отидох при тях Той беше там, аз го харесах веднага, имаше невероятна усмивка с 2 трапчинки и прекрасни кафяви очи Heart Eyes. Когато тя ме пита да ли съм го харесала, излъгах, че не съм. После се събирахме, за да организираме парти изненада за гаджето на приятелката ми, така си разменихме скайп профилите. Започнахме да си пишем, после излизахме като приятели, ходехме за риба и на въпросното парти изненада се целунахме за първи път kiss. Това се случи през Август 2009, през Май 2010 вече живеехме заедно, а през Декември ми предложи, останалото го знаете Grinning

# 710
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Цветето и Габи добре дошли, радвам се че вече сме две мами от чужбина. Дребчо заспа дано да е за цяла нощ. Днес ми е супер уморено и май ще съм от ранните, лека нощ  Hug
П.С. За запознанството, дълго е и др път ще разправям  Joy

# 711
  • София
  • Мнения: 31
Juli, уредът се изключва сам, да. Само му сипваш вода, за колкото минути искаш да се вари на пара, и чакаш  Simple Smile Има си чашка към него с милилитри и минути. Иначе в него варя на пара месо, зеленчуци и плодове, всичко може, и риба. Има книжка с рецепти и таблица, в която са отбелязани основните плодове, зеленчуци и меса за колко време се варят. Струва си  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 2 599
Еха, момичета, колко много пишете   bouquet. Аз ви чета и събирам опит, че нали сме юнчета и да знам какво ме очаква  Joy.
От няколко дни Тедката заспива в 22, дотогава едвам я удържам да е будна и вече си лягам в 22.30 да гледам Кухня и нашата се ококорва  Shocked и до 1 търка очи, но не заспива. Какво е това чудо не знам. Ето сега пак я друскам на дивана , а на коленете ми една възглавничка. А уж заспа в 23 Tired.
Хайде и аз да кажа за ММ -аз си го бях харесала отдавна, ама той беше студент в друг град и рядко го виждах. След време завърши и се прибра и станахме една компания покрай брати ми и един негов приятел. На моя РД се гаджосахме, но не казахме на брат ми, изчакахме няколко дни  Joy.Дойдох да уча в Пловдив, а след 4год. заживяхме заедно, а преди две се оженихме. Сгодихме се на Св. Валентин  Flutter . И вече почти 10 год. сме си заедно и щастливо влюбени, а вече и с едно малко съкровище  Heart Eyes. Ох, разчувствах се  Crazy

# 713
  • Мнения: 502
добро утро, малки и големи момичета

разгледах албумчето със снимки и сте страхотни, аз качих една снимка, но нещо  сбърках и е настрани  Joy

с моят мъж се запознахме по интернет и а на живо се видяхме през 2008 г. и първо излизахме, гаджосахме се  Joy, после отидох да живея у тях, сгодихме се и ние на 14 февруари и през 2012 г. се оженихме и сега имаме поколение... ако не беше интернет никога нямаше да се срещнем, защото се оказа, че имаме много различни интереси и компании

мишка, ако щеш вярвай, но снощи съм те мислила с вашия кървав пръст
според мен, докато има рани в ушето, няма как да не го чеше, защото всяка рана, която зараства - сърби и така ще е омагьосан кръг
чудех се дали си пробвала с шапка, която да покрива ушетата, или с лента за глава
нещо, което да сложиш на главата за седмица, т.е. постоянно да е с нещо на ушите и да няма възможност да се чеше директно - ами това измислих...

# 714
  • Мнения: 300
Хайде, мами. Закуската пак е от нас. Днес ставаме на 8. Момчето ме пожали тази сутрин, спа до 8:50. Сега си излапа попарата и кротичко си играе до мен.
Цветето, добре сте дошли   bouquet
Юли и на страни пак сте страхотни Simple Smile
За днес Емо каза, че ще е по-топличко. А дано, та да поизлезем малко и ние, тъкмо тати почива.
Хубав ден на всички Simple Smile

Последна редакция: сб, 10 яну 2015, 09:57 от m_g_g

# 715
  • Мнения: 111
Добро утро!
Имаме си проблемче днес. Коки ми е много запечен и тази сутрин му дадох сливи и успя да свърши работа, но толкова беше твърдо, че му направи ранички по дупето. Ще се мажем пак с щуротии, то е ясно, но някой да има идея как да го разхлабя? Ще дам и круша днес, но дали ще свърши работа? Детето се мъчи по 15 мин. да се изходи. Sad

И само аз ли не мога да отворя албумчето... HELP. Дайте линк да се отваря моля!

# 716
  • Мнения: 2 599
M_g_g честита месечинка  bouquet.
Десита, освен да даваш разхлабващи храни днес и утре , друго не се сещам. Ако пак стане напечено, може да дадеш малко сиропче Лактолоза мип май беше. Аз два пъти съм давала, когато Тедката ревеше, докато се изхожда ooooh!. Иначе круша, слива, тиква, повече вода и така.
Може ли и на мен достъп до албумчето Blush.

# 717
  • Мнения: 300
Desita, ако не се лъжа Гени беше казвала за пюре от круша с броколи, което било силно разхлабващо. В БГ едва ли има от къде да го купиш, но не пречи да си го приготвиш вкъщи.
И да ограничиш запичащите храни.
Дано бързо се оправите, да не се мъчи детенце :*
А за албумчето, Viktoria Atanasova движи нещата. Пишете и на лично.
Elsi, благодаря Simple Smile

# 718
  • Мнения: 155
Добро утро момичета   bouquet Да ви почерпя, че днес остарявам малко  Grinning

m_g_g честита месечинка


Днес съм на тема снимки
desita_be както и  Elsi86 е казала давай разхлабващи храни днес и пюретата да са по рядички също помага
хайде лек ден от мен  Simple Smile

# 719
  • Мнения: 300
Диляна, ЧРД   bouquet
Пожелавам от сърце само хубави емоции и много радости с любимите ти хора Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт