МАЙско бебе се вълнува, първа Kоледа празнува

  • 27 210
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 558
Добро утро!

Разгледах сега албума, имаме много сладки нови попълнения и страхотни мамчета, дядо Коледа е имал множество прекрасни помощници Heart Eyes.

juli2455, и аз това се чудя, как да и огранича достъпа до ушите, за лента не съм мислила, понеже мен ме боли главата от ленти и венчета и ме е страх да няма и при нея такъв ефект.

m_g_g, честита месечинка!

desita_be, когато видя, че акото ни е много твърдо, давам пюре от круша, слива, тиква, предлагам повечко вода и за ден-два спирам кашите, давам АМ на тяхно място или ако давам каша, слагам само една лъжица каша(суха смес в съответното количество вода(АМ/кърма) и плодово пюре до достигане на дозата за хранене. Албумчето не може да се види от външни хора, само ние можем да го разглеждаме като се логнем, както m_g_g е писала, пиши на Виктория Атанасова да ти даде потребителското име и паролата.

Диляна Лютова ,  newsm59, много здраве, късмет, любов и безброй поводи за усмивки!

Днес четох една статия, за това, как да се почистват зъбките на бебетата, пишеше да се почистват с навлажнена памучна кърпа вечер.

# 721
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро мамчета,
Диляна ЧРД и от мен, жива и здрава и много хубави моменти със семейството.
Мишка и ние малко си бяхме разранили ушето, но като че ли сег се поспря с това дърпане.
За запеченото бебче правете редовно гимнастика,(незнам дали лазите), оставяй го по корем. Спри кашите. Пюрето, което се продава при нас, помага и съм го правила и вкъщи. Замести следобедната или сутрешната закуска с него!
1круша, 3-4 розички броколи(ако са големи 2), 10-15 зърна грах(аз не ги беля). Сваряваш и пасираш. Опитай го първо ти, на вкус е леко като прокиснато, но сладко, ако не е достатачно сладко, сложи още малко круша. Това е пюре от ЕласКитчан, ако можеш да си купиш от някъде и не ти се занимава.Давай го няколко дена(3-4) и ще се управите  Wink
Мислим ние да излезнем, че дърдораната не я свърта вкъщи.  Laughing
Лек и успешен ден  Hug

# 722
  • Мнения: 1 048
  bouquet mgg честита месечинка! Вече имаш голямо и послушно момче  Heart Eyes

Desita, колкото и шашаво да звучи, аз си водя Дневник на храните, които давам и се старая да ги комбинирам засягащи с разхлабващи...също е мн важно да даваш водичка, ако ще и по малко с лъжичка, но на често. Иначе ако ежедневно в менюто присъства поне 1/2 плодово пюре, мисля, че вс ще е под контрол  Peace
...а да... И както казва мишка -временно без каши Simple Smile

Диляна,честит рожден ден, честит празник  Heart Eyes Hug

Оле! Какви сладки бебоци има в албума Simple Smile Heart

Последна редакция: сб, 10 яну 2015, 12:54 от monicat

# 723
  • Мнения: 111
Диляна Лютова  newsm51 ЧРД!
Моникат и аз си водя дневник и уж ги редувам, но той си е леко запечен по рождение! И от време на време ми се запича леко, но леко, нищо кой знае какво. Запичал се е сериозно само, когато беше на кърма, но откакто сме на пюрета - не сме имали такива сериозни проблеми.

# 724
  • София
  • Мнения: 2 150
Честито на всички празнуващи днес месечинки и рожденици, няма да изброявам, за да не пропусна някой! bouquet

Десита, ако си въвела глутен можеш да дадеш овесени ядки или водичка, в която са киснати овесени ядки - овесът се води много разхлабващ.

От утре мисля да подпуквам сериозно глутена, че вече много се замотах. Макар че още днес на обяд дадох няколко голеееми трохи хляб и много й хареса, чак ми даваше зор като се забавя. Crazy

# 725
  • Мнения: 502
mgg,честита осма месечинка!

Диляна, честит рожден ден и от мен!

така ми се искаше днес да излезем, а то такъв вятър духа - направо ураганен, дано утре да утихне и излизаме  1stroller

# 726
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте майчета, разгледах и аз албума с новите попълнения.
Мишка, Елена много пораснала.
Днес пообиколихме един търговски център и купихме дрешки на малчо, на нея винаги и трябва нещо, но днес взехме следващия номер 86 #Crazy Сега сме на 80, още поне месец може би. Тук големи разпродажби сега, та викаме да се възползваме. Тук са много скъпи детските дрехи, при вас как са?

# 727
  • София
  • Мнения: 529
Честит рожден ден, Диляна! Мнъго здраве и щастие   bouquet
Честита месечинка на фъстъчковците, които празнуват!  Heart Eyes

Елси, а защо я държиш будна ако и се спи? Така по-малко ли ти се буди? При нас ако е преуморен, ефектът е отрицателен.  Peace

Макс днес скри шапката на майка ми. Решила да му направи печени ябълки с канела и да добави овесени трици. Сварила 3 лъжици трици и сложила 3 ябълки във фурната. Моят човек изял всичко, че и за още питал  Joy

# 728
  • Мнения: 1 048
Не помня дали тук сме коментирали или само съм се канела да питам  newsm78
Говорите ли на бебчетата на 2-ри език?
Ако някой е попадал на интересни статии по темата, може да ми ги мята на лични
   bouquet благодаря

# 729
  • София
  • Мнения: 2 150
Genni, и тук са скъпи детските дрешки, а обувките са направо с потресаващи цени. За Ники купувам дрешки от Лидл, Джъмбо, често и от магазините за втора употреба /има направо нови почти за без пари/. Много рядко му купувам дрехи от други магазини, струва ми се безумно да дам 40 лв за горно и долнище анцунг, като се има предвид, че за детската градина му трябват поне 4 такива комплекта. Есента пък гледах ватирани дънки за 30 лв. Crazy Купих му едни от втората употреба, които изглеждат неносени, за 6 лв.

На друг език не й говоря на Марги, не виждам смисъл на този етап. Като се научи да говори правилно на български и тръгне на детска градина, тогава ще учи други езици.

tartaleta123, браво на младежа! Heart Eyes Моето злоядото тази храна ще я яде около седмица. Crazy

# 730
  • Мнения: 2 599
Диляна, ч.р.д.   bouquet.
Тарталета, държа я будна, защото ако заспи в 21 , това е сън за час и после до 1 дискотека   Crazy. Никога неми е заспивала дълбоко в 21-винаги поне след 22 и то, ако не е спала през деня. Ето днеска бяхме в мола и дремна само 30-40 мин и днес в22 заспа. Събуди се, но пак я приспах, дано чак утре се събуди  Praynig Peace
Аз днес купих от уайкики пролетни дрешки на промоция - две блузки за 12 лв, две долнища за 13 лв и две бодита с дълъг ръкав за 13 лв. От hm пак купих от намаленията, а също много харесвам дрешките на лидл. Един път само се изкуших да й купя дънки на бенетон за 34 лв  Blush.

# 731
  • Мнения: 1 048
Tartaleta влязах в google. DE и на mama natura ми излезе сайта като 1-ви резултат, ето и инфото за дормикинд
Скрит текст:

# 732
  • Мнения: 155
Добро утро момичета
Реших да ви почерпя със закуска, че това кафе ще ни развали стомаха (въпреки, че изпих едно на гладно)
Скрит текст:
Благодаря на всички за пожеланията, всеки ми пожелаваше здраве, ама вчера бях с такава хрема и ми беше толкова зле, че дано от всичките пожелания поне през остатъка на година да не се разболявам .  Grinning

Виждам, че говорите за дрешки. Наистина са много скъпи. Аз избягвам да купувам от магазините тук в Пловдив, защото цените са двойни, особено в моловете и дори тук във Форума при нас. Бодита и купувам от кварталното магазинче, като цената им не надвишава 5 лв. за бр. и съм много доволна.  Simple Smile
От уайкики останах много разочарована от дрехи, който си купих като бременна и не мисля да купувам от там дрехи. От H&M  харесвам в сайта, но ми е много далече и все не ми остава време да отида до там. От лидл имаме една жилетка много е хубава. А иначе другите дрехи и ги купувам от моя град. Там има 2 магазина, но дрехите са хубави и някои не са толкова скъпи. Купих и последно комплект от 3 части- долнище, блузка с къс ръкав(която видях чак в нас, че е с къс ръкав  Grinning) и едно много яко горнице с дантела на яката за 21 лв. и други подобни за около 20 лв., който не са мръднали а и ги облича от есента, та чак до сега.  Simple Smile Също така ползвам и дрехи от сестра ми  Simple Smile

А сетих се да ви питам купили ли сте вече буики за малките ? Защото до колкото помня, май е подобре в къщи да са по чорапки като прохождат?  Simple Smile
Е приятна неделя, до по късно ако успея да открадна лаптопа от ММ, че за моя няма надежда  Sad

# 733
  • Мнения: 49
Добро утро и от мен,

за дрешките да си призная въобще не гледам цени  Embarassed Много често поръчвам от некст, а там е цифромания. Просто не мога да им устоя. От както се е появила малката дрехи за себе си не съм взимала. Хич не е нормално това....Купувам от H&M и сега на разпродажбите взех и от Лайкики да ги пробвам, че не съм взимала от там до сега. От Лидл има само една жилетка, страхотна находка е, много си я харесвам. Обикалям и "английските магазинчета" и от там попадам на доста симпатични неща.
Сега да ви се оплача с това прословуто захранване. Мойта мома хич не се кефи на плодовете. Давах и ябълка 5 дена...после круша....винаги ама винаги прави гримаси и позиви за повръщане. Пробвах да ги сложа в оризова каша...още по зле.  Мислех да въведа глутена с овесена каша, ама как ще я пробутам след като не харесва нито каши нито плодове.  newsm78 Пробвах да сменя сорта ябълки...резултат нулев. В чудо се виждам вече  ooooh! Иначе зеленчуковите пюрета са на почит. Няма значение какви са. Оня ден омаха 250 гр броколи с тиквичка, като броколите бяха 60%. В същност по колко пюре трябва да изяжда, че ако аз не спра да и давам и 300гр ще омаха.
 Да ви питам тези които си правите пюренцата в къщи от къде взимате продукти. Моите домашно производство свършиха и съм в чуденка от къде да взема. Ходих на фермерски базар...е зеленчуци нямаше Sad На пазара ми се струва, че от студа ще са поизмръзнали   newsm78.
И последно да питам, че се дере вече...бях попаднала на един линк със занимателни игри развиващи интелекта на бебето по месеци. Ама го затрих и сега не го намирам. Мисля, че го видях тук този линк или при априлките  newsm78. Ако някой се сеща да помага.
Хубава неделя момичета, дават го топло....така че ще има и разходки. А, и още нещо - излизате ли на минусови температури???

# 734
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте,
Колко е хубаво времето днес. Дано се позадържи, ама надали.

Мони, аз също намирам сайта на мама натура, но какво от това. Факт е, че го няма в аптеките и дрогериите в Германия. (Или поне аз ен го намирам)
За чуждите езици, в нас доста често се говори на английски. По коледа това беше единствения език, защото сестра ми е женена за американец. Пък бейби тиви гледаме на немски и без да искам му обяснявам на немски и му пея песничките. Ма надали вдява нещо.  Mr. Green

Осинко, много ми е познато това с грамажите. До 8 месеца трябва 190мл, над 8 -220. Това е ориентировъчно, разбира се.

Аз дебна разпордажбите по английските магазини и поръчвам дрешки оттам. Обикновено е от пролетта за зимата и се изисква малко да уцелиш размер, но стоките са по-хубави, цените са по-евтини от на турските и китайски боклуци и си заслижава. Ако нещо не стигне реда до него, мога да го подаря на приятелка.

Общи условия

Активация на акаунт