МАЙско бебе се вълнува, първа Kоледа празнува

  • 27 209
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 558
Добър ден!

Днес времето е прекрасно, най-накрая стихна този вятър. Ние излизахме на разходка, но само за 30 мин, понеже малката не иска да седи в количката, а и започна да и се доспива и стана още по-кисела.

Дрешки и аз имам много от Лидл, много съм доволна от качеството на техните неща, в нашият град няма много магазини за детски стоки, а тези които ги има са или български или китайски и остави, че не са много евтини, но и се размъкват или разшиват.

Не и говорим на чужди езици, но често и пускам Бейби тв на английски, особено когато е много нервна, това си е начин да спечеля някоя минута спокойствие.

Буйки не съм купувала, бях и купила едни обувчици тип апрески за по-студено време, ако се наложи да излизаме, но така и не сме ги обували, а вече ми се струва, че ще са и малки.

osinko, ето сайта
Скрит текст:

Един въпрос и от мен, мисля да въвеждам домат и се чудех, ако взема домашно консервирани цели домати и ги накисна във вода за да се обезсолят дали ще станат, че тези които сега са на пазара ми се струват по-лош вариант?

# 736
  • Мнения: 502
здравейте и от нас

днес излязохме на разходка преди обед, че дават следобеда да е кофти

днес Силвия е особено кисела и само ми мрънка, освен това не яде изобщо морковчето, което й приготвих с кашичка спелда, реших, че аз не съм го приготвила както трябва и й отворих бурканче хип - пак зеленчуци, което не доведе до нищо добро... изобщо не ми е ясно как ще го захраня това дете, не иска да яде повече от 60 гр от каквото и да било, а иначе си суче  #Cussing out

иначе освен магазините, които сте изброили, аз купувам дрешки и от карнавал кидс и в хиполенда има на комсет на по-достъпни цени
купих едни гащеризончета от сайта абубу и копчетата им тик так се разпаднаха и съм разочарована
тарталета, от кои сайтове пазаруваш ти?

и сега да ви питам какви подправки давате на бебето, подсетих се като прочетох за ябълки с канела

# 737
  • София
  • Мнения: 529
Juli, от всичко ли ти отказва над 60гр? Аз бих пробвала да и забавя кърменето, да е гладна. То е нормално кърментие деца трудно да се захранват. Аз в началото имах голям отпор, пък сега с апетит си хапва. Явно свикна.

Пазарувам от некст, мадъркеър, теско и асда бодита предимно, но имам и други попадения  Peace

# 738
  • Мнения: 855
Здравейте!
Честит рожден ден на рождениците! малко на патерица, но днес успявам да се включа.
Джули, защо ти е да яде повече от 60 гр.твърда храна? нали до годинка основно им е млякото, пък другите неща са за запознаване. Аз умишлено не давам над 100 мл (не зная колко грама се пада), за да мога да дохравам с мляко. Не ми се иска винаги да давам млечни каши и пюрета, за да свиква с разлинчни вкусове. Иначе би изяла 200-300 гр и би питала за още.
Пазарувам от Н&М, Уайкики, Бейби Ейнджъл. Имам няколно неща от Лидл, но са подарък. Сега дебна кога пак ще пуснат бебешки дрехи, защото последният път имах проблеми и не успях да отида. Вчера взех от Н&М две блузки и една от Зара. Има голямо намаление. От Зара ми идваше да изкупя всички модели блузи Simple Smile Чорапи съм купувала и от едно магзинче за чорапи на В. Априлов.
Ужасно са скъпи дрехите в Бг. Някои неща са ми дадени и от близки. Нямам скрупули да ползвам такива неща.
Аз не давам все още никакви подправки. Мисля скоро да сложа магданоз в нещо. Имам замразен. Иначе,тя пиеше чай от копър, лайка и не помня какво още до скоро, така че ги водя за въведени и ако купя пюре с копър, ще го давам смело. Вероятността, аз да и сготвя нещо в което има копър като мине на обща храна е нулева, та нека яде сега Simple Smile

# 739
  • Мнения: 855
Сега се сещам за още нещо. За момичетата от София.
Каша елда на Хип има в магазинчето на Патриарх Евтимий, срещу Хеликон (Моникат беше писала за него), но има голям стикер, че съдържа глутен.
Био пащърнак взех днес от Хит. Имаше и др.неща,  вкл.спанак,но не ми е въведен.

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 16:54 от anp

# 740
  • Мнения: 1 048
Здравейте,
Направихме подобаваща разходка пт около 2:30 часа..тя заспа още с излизането от входа  Mr. Green но аз се почуствах човек  newsm44
Освен това получихме страхотен подарък и сега му се радваме  Party ще кача кадър по-късно в албумчето Wink
Juli не се тревожи..и аз бях закършили ръце, що така яде малко. Но ето че лека полека и се отваря хапката. Също така от няколко дни забелязвам, че си разреди кърменията. Наприме днес са били до момента 7:30, 9:30 и едва сега следобяд в 17...като се има в предвид , че в 19 ще й дам малко каша с малко микс зел и в 22 около 60 ам, най-много да цокне за лека нощ Simple Smile така че лека полека ще дойде време на повечко твърди храни и по естествен път ще отложи кърменията, само малко търпение и без тревоги  Hug

# 741
  • София
  • Мнения: 529
Момичетата са прави. Не е проблем да е предимно на кърма. Това, разбира се, ако ще се връщаш на работа по-натам. На мен ми беше важно да останат сутрешното и вечерното, за да не е проблем с работата  Peace

И ние се разходихме тати докато чисти.  Mr. Green Питах го кое предпочита, но нещо хич не му се разхождаше  newsm78 Имам усещането, че го е страх от детето и не знае какво да го прави  hahaha А то е такова послушно навън. Бръмчи си и си хвърля шапката по земята  Mr. Green

# 742
  • Мнения: 1 048
 hahaha Tartaleta развесели ме Simple Smile
За дрехи -имаме малко от племеника, иначе купувам от мини прикс бодита и съм доволна, от бг сайт, който купувам памперсите понякога мятам и някоя дрешка, от НМ и от английски сайт  Peace

# 743
  • Мнения: 111
monicat за езиците. Според изследвания бебето може да научи 6 различни езика от различните групи, т.е. напр. гръцки, китайски, английски, български, иврит, турски. Може да започне да ги говори едновременно и да ги разбира до 1 годинка това е възможно ако се занимаваш с детето и ако ги знаеш ти самата естествено. Аз му пея на английски, испански, френски и гръцки и му пускам такива песнички. Той дори си има любими английски песнички.  Сега е момента да му се говори и пее на друг език и както го учиш на БГ, така и може да го научиш на всеки друг език. Например му показваш топка и му казваш думата за топка на езика, на който искаш.
Това аз съм чела накъде по време на следването си и е доказано от психолози. А ето някои интересни статийки, на които съм попадала. Дано са ти полезни. smile3529

http://www.gadatel.org/2012/01/blog-post_27.html
http://www.puls.bg/health/baby/news_8457.html
http://bg.wikibooks.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BA_%D0%B4%D0%B0_%D0 … D0%B5%D0%B4%D0%B0

# 744
  • Мнения: 98
Здравейте на всички   Simple Smileреших и аз да се включа в тази много хубава и полезна тема.Аз съм мама на близнаци  Simple Smile двамата юнака се родиха на 16.05 Ивелин(баткото 2 минути по голям) се роди 3,000 кг а Михаил 2.600 кг.Не ми остава много време за компютъра защото си ги гледам сама но докато спят на обяд ви чета от известно време и доста интересни неща обсъждате които и на нас ни се случват.На нас ни растат зъбки в момента и мрънкането е малко в повече но поносимо,добре че един по един им избиват зъбките.Лека вечер от мен и ще продължа да ви чета и да се включвам когато имам време   bouquet

# 745
  • Мнения: 855
Здравейте Сонита и компания! добре дошли!

Десита, съгласна съм за езиците. Като научи от бебе, ще е без усилие. При нас проблемът е, че никой не е с перфектен английски, а не ми се иска да задавам базисен Bulgarian English. Но отделни думички, действително не е лошо да се казват. Може да пробвам. Имах идея с песнички да разбере, че има и други езици и даже накарах една приятелка за Коледа да донесе диск с немски детски песнички. Още си е под елхата Simple Smile Дано разговорът тук ме мотивира тези дни да включа лаптопа и да го пусна, че на мен са ми напълно непознати, та ще трябва да ги разучавам специално и да пея и аз. Иначе не зная дали ще ги отрази особено.

# 746
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте и от мен. Аз говоря на Габи на английски и на български. Тук доста българчета около 3 годишни говорят спокойно по 3 езика. Повечето говорят български вкъщи с родителите си, английски или френски в детската градина, но помежду си българчетата винаги си говорят на английски, явно им е по-лесно. Аз съм ЗА езиците от рано, но наистина трябва да отделяш повече време.
Ние излизаме навън до -20 и ако не духа вятър. Тя винаги е с боди къс ръкав, тънка блузка, тънки панталонки и космонавтче, шапки и шалове не търпи. Като сложа и покривалото на количката няма проблем. Тук децата не се навличат много, много.
Ние от 2 дни ставаме по 1 път през нощта и то малко след като е заспала и после 7-8 часа спи, та се надявам скоро да махне и този 1 път.
Сетих се друго за езиците. Бях детегледачка на едно момиченце и тя гледаше много Дора и от там научи много испански думички, а никой друг не й говореше на испански. Друг пример - друго познато момиченце (на 2,5 год.) се научи да брои до 20, азбуката и т.н. от ТВ. Но като цяло не съм привърженик на ТВ, в нас го пускаме само вечер.
Дрешките при нас и като цяло детските стоки и храни са доста по-евтини в сравнение с БГ. При нас е 7 часа назад, пожелавам ви лека и спокойна нощ. Simple Smile

# 747
  • Мнения: 155
Добро утро момичета

След учудващо спокойна нощ утрото може да се нарече добро  Grinning
А денят ще бъде тежък, дано малката да е от послушните и аз да мога да чета днес, защото има изпит в неделя.  Simple Smile
Е не може ли да почнат да пробиват сега  #Cussing out омръзна ми няма ли да се нанасят вече всички и да се спре с тези ремонти  #Cussing out Пък и малкия звяр вече недоволства в столчето и дори не иска да се загледа и в baby tv колкото да и направя пюрето. Как ще уча не знам  newsm78
Е хаиде лек ден момичета   bouquet

# 748
  • Мнения: 502
здравейте

добре дошли на всички нови майки (макар, че и аз съм от новите)

ние излизаме доста, почти всеки ден за по един час, като Силвия е облечена с боди с дълъг ръкав, чорапогащник и панталон и блузка, отгоре космонавт и после две одеялца, че нямаме покривало на зимния кош, избягваме ветровито и мъгливо време, излизали сме на най-студено до около - 5 градуса
малката много обича да спи навън и аз обичам разходките  Simple Smile

много е хубаво детето да учи чужд език, но от човек, на когото му е роден или го знае перфектно чувала съм, че детето научава по-лесно, когато вкъщи му се говори на един език, а в яслата/детската на друг, или единият родител говори един език, а другият - друг, а ако един и същ родител им говори двата езика им е по-объркващо..

# 749
  • Мнения: 300
Добро утро и от нас.
Добре дошли на новите мами Simple Smile
Ние се събудихме с рев. Тъкмо се кротна и тати излезе за работа та хайде на нов глас. И не иска да яде. Изяде 40 мл. И заключи устата. Този зъб дето вече втора седмица ни мъчи... Днес ще е кофти ден явно Sad

Общи условия

Активация на акаунт