Топлофикация ме съди без да съм им абонат

  • 2 138
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте !
Казвам се Магдалена Спасова,самотна майка съм на три малки дечица на 3,7 и 12 годинки.Преди 2 години
мъжът ми почина и съм в много трудно финансово състояние.Работя на две места разчитам и на помощи, но парите
стигат само за сметките ни.Преди 1 седмица получих писмо от топлофикация че дължа сумата от 3400лв. за такса
сградна инсталация и ако не ги изплатя ще ме съдят.
Дойде ми като гръм от ясно небе тъй като апартамента в който живея нямаме парно и топла вода от години.Отопляваме се
с една печка в едната стая и това е.Много ви моля дайте ми съвет какво да правя не мога да платя такава сума.

# 1
  • Мнения: 677
Дай си номерът на банковата сметка, и току що някой се върже!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Добре е да проучите тази сума за какъв период е, какво включва - основно задължение, лихви и пр., за какъв период. Ако това задължение е формирано в период, когато все още сте ползвали топлинни услуги, ще се наложи да прибегнете до услугите на адвокат, който да ви посъветва какво да правите, да провери давностни срокове и т.н. Ако задължението обхваща период след изключването на услугите им, като за начало подайте жалба в дружеството-топлинен счетоводител и Топлофикация, че не ползвате услугите им.

# 3
  • Мнения: 6
Здравейте !
Казвам се Магдалена Спасова,самотна майка съм на три малки дечица на 3,7 и 12 годинки.Преди 2 години
мъжът ми почина и съм в много трудно финансово състояние.Работя на две места разчитам и на помощи, но парите
стигат само за сметките ни.Преди 1 седмица получих писмо от топлофикация че дължа сумата от 3400лв. за такса
сградна инсталация и ако не ги изплатя ще ме съдят.
Дойде ми като гръм от ясно небе тъй като апартамента в който живея нямаме парно и топла вода от години.Отопляваме се
с една печка в едната стая и това е.Много ви моля дайте ми съвет какво да правя не мога да платя такава сума.

Здравейте, важно е да знаете, че ако писмото, което сте получила е от съд, времето ви за реакция е две седмици от датата на получаването му.

Общи условия

Активация на акаунт