Спряхте ли цигарите по време на бременността?

  • 55 029
  • 524
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 280
Тя глупостта не се крие само в цигарите. И това, че една майка не е пушила не я прави автоматично най-добрата на света.

# 256
  • Мнения: 40
Веднага когато разбрах че съм бременна ги спрях без да се замислям а пък да видиш жена бременна с цигара е толкова грозноо... ужас пълен ужас

# 257
  • Мнения: 2 280
Аз не мога да разбера къде ги виждате тези бременни пушещи. Най-редовно лятото виждам пиещи бременни, но пушещи не съм.

# 258
  • От Луната
  • Мнения: 6 323
Пълно е с откачалки наясякъде, само трябва да ги потърсиш. На всеки етап от живота ни интересуват различни неща и е ноемално да ни правят впечатление. Аз например съм худоцник и често виждам хора носещи папки, след като започнахме опити за бебе, взех да виждам бременни ...
Като цяло обаче смятам, че не трябва да има нещо от което да не можеш да се откажеш в името на здравето на собственото си дете. Обече реалността показва друго ...

# 259
  • Мнения: 4 424
Най-отвратително впечатление ми е правила една бременна, която чакаше в Тина Киркова да ѝ насрочат дата за секцио, бяхме в една стая, аз бях за задържане. Беше с близнаци, втори ин витро след спонтанен аборт. Пушеше по кутия на ден.

# 260
  • От Луната
  • Мнения: 6 323
Ужас. На мен ми предстои ин витро и повярвай не цигара, ами дим не бих помирисала ... От сега си мисля как да опазя евентуална бременност.

# 261
  • Мнения: 59
То и аз където не съм инвитро много се пазя от такива неща. Няколко пъти влизам в кафе или квартално кръчме в което или се пуши или вече е яко задимено от цигарен дим и веднага бягам.

# 262
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Най-отвратително впечатление ми е правила една бременна, която чакаше в Тина Киркова да ѝ насрочат дата за секцио, бяхме в една стая, аз бях за задържане. Беше с близнаци, втори ин витро след спонтанен аборт. Пушеше по кутия на ден.

Не помня дали го споменах, но и аз имам позната, която твърдеше, че пуши, защото (цитирам) "плодът й го позволява", един вид, че не й става лошо и не й се повръща. Следващият култов израз беше (след постъпването в болницата преди плановото секцио) - "Аз ще ходя да пуша, той (доктора) ми вика Айде влизаш за операция (да се чете "баси идиота")...В момента е бременна с второ и се чудим, дали и този плод ще е толкова либерален...А тя е на 39г, демек рискова...

# 263
  • Мнения: 576
 Аз раждах в болница която е специализирана за жени с репродуктивни проблеми.Много от жените бяха забременели ин витро след дълго чакане и по няколко опита и почти всички бяха над 30 години и много от тях пушеха.Не си обяснявам да чакаш детето си с години,а когато то най-накрая се появи ти да се опитваш да го отровиш.

# 264
  • Мнения: 332
Не мога да повярвам, че има такива жени, които мислят изцяло за себе си и не за детето което носят в тях. Чак започвам да се изнервям когато видя бременна с цигара, това е нещото което първо отказваш когато разбереш, че си дарен с това да имаш дете, защото има жени които не могат да имат цял живот. И сега като слушам, че и тези които са инвитро пак пушат.. това е грях.

# 265
  • Мнения: 2 280
Не мога да повярвам, че има такива жени, които мислят изцяло за себе си и не за детето което носят в тях. Чак започвам да се изнервям когато видя бременна с цигара, това е нещото което първо отказваш когато разбереш, че си дарен с това да имаш дете, защото има жени които не могат да имат цял живот. И сега като слушам, че и тези които са инвитро пак пушат.. това е грях.

Няма такова нещо.
Това е само в твоята глава, защото го намираш за неправилно.

# 266
  • Мнения: 332
Не мога да повярвам, че има такива жени, които мислят изцяло за себе си и не за детето което носят в тях. Чак започвам да се изнервям когато видя бременна с цигара, това е нещото което първо отказваш когато разбереш, че си дарен с това да имаш дете, защото има жени които не могат да имат цял живот. И сега като слушам, че и тези които са инвитро пак пушат.. това е грях.

Няма такова нещо.
Това е само в твоята глава, защото го намираш за неправилно.
Не може да решиш да създаваш живот и едновременно да го тровиш (убиваш). Не е никак трудно да се спрат цигарите, а като им се пуши толкова след като родят и си накърмят децата нека си пушат, но не при детето

# 267
  • Мнения: 59
Грях е всяко нещо което правим. Всеки ден правим грехове ако се замислим. Въпроса е кое смятаме за грях и кое не. А и човек е създаден за да греши, да се учи от грешките и греховете си. За едни е грях да пушат, за други не е. За тях пушенето е ежедневие и не смятат, че трябва да се отказват от това свое ежедневие.
Всеки сам избира как да живее живота си и какъв живот да предостави за детето си.
Не може да кажеш какво може и какво не може да се прави. Ние смятаме за грешно да тровим детето докато е в нас с цигари или алкохол защото то е изцяло зависимо от нас, но други не го смятат за грешно.
То не може и да си оставиш детето като го родиш, ама за съжаление много майки го правят ( от по-мургавото общество на Бъглария).  Не може да си хвърлиш детето на боклука като го родиш ама и това правят.. наказани има ли ? НЕ. Тогава защо да не може да пуши или пие ако така е решила? Няма кой да и забрани. За съжаление така стоят нещата.
Може би всичко зависи от това колко е борбено детето, колко и се живее на малката душичка и какво е решил Господ за това дете.
Пример: Баба ми е пушила и е пиела до такава степен че да я влачат по улиците до самото раждане на майка ми. После в повечето пъти леля ми е намирала сестра си ( майка ми ) напикана, гола някъде да се търкаля под масата докато родителите и се наливат с алкохол. Не е яла с дни, леля ми се е чудила как да я храни и с уста е дъвкала бисквити и е давала през марля да смуче уж поне нещо да хапне щото даже не са се сещали да я накърмят. После в интерната са я отгледали...И все пак е станала човек, оцеляла е и няма никакви "дефекти" или други неща причинени от алкохола.
Пример 2: Братовчедка ми 9 месеца трепереше за детето което носи. Не пиеше лекарства, взимаше си редовно витамините за бременни, внимаваше къде ходи и какво прави, винаги се тревожеше дали всичко с бебето е наред, избягваше цигарения дим, внимаваше какво яде и пие.. просто защото искаше здраво пухкаво човече. Да ама не.. роди се малко момиченце с детски паралич и още куп проблеми, помъчи се 3 години като не можеше да контролира движенията си, не можеше да се храни, не можеше да държи главата си и я мъчиха с хиляди операции.. накрая просто не издържа и почина.
Е това честно ли е ? Едната майка толкова да се старае за бебето си да се роди здраво и въпреки всичко да го загуби , а другата въобще да не и пука за това което носи в себе си и въпреки всичко детето да оцелее.

# 268
  • Мнения: 332
И ти си права, това което казваш и за двете истории е ужасно, но все пак е неприемлово и редно, но както през бременноста така и след.

# 269
  • Мнения: 12 722
Аз не мога да разбера къде ги виждате тези бременни пушещи. Най-редовно лятото виждам пиещи бременни, но пушещи не съм.


Покрай Майчин дом. По едно време ми се наложи доста да се повъртя в района,  излезли по нощнички и пижамки за цигарка.

Denny Mackiallo , а как ли щеше да се чувства братовчедка ти, ако беше пушила?

Общи условия

Активация на акаунт