Спряхте ли цигарите по време на бременността?

  • 51 530
  • 524
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 18 748
Не им разбивай химерата,че са здрави като камък. Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 1 257
Като "простотия" категоризирам хвалбите как е пила и пушила ЕЖЕДНЕВНО по време на бременността си, но то, видиш ли, не било вредно, защото не знам си какво. Който се познае - негов си проблем.

НЕ одобрявам пушенето по време на бременност, в този период носиш отговорност за още някой, който диша заедно с теб, това е, не мисля че е редно да си позволяваш подобни неща, същото касае пиенето и всички подобни вредни навици.

Същевременно не одобрявам и недобре възпитани хора, които с лека ръка си позволяват да квалифицират другите и да наливат акъл на едро. А и един от основните признаци на хората, обладаващи висотите на простотията е че винаги се смятат за съвършени и по този повод призвани да съдят и порицават с лека ръка всички останали. "Който се познае негов си проблем"

vespers, благодаря! Точно това исках да кажа и аз.... Абсолютно точно мнение, особено хората, обладаващи висотите на простотията е че винаги се смятат за съвършени и по този повод призвани да съдят и порицават с лека ръка всички останали.

# 62
  • Мнения: X
Много ми е важно да знам какво не ми одобрявате. Осведомете ме още.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 257
Много ми е важно да знам какво не ми одобрявате. Осведомете ме още.

Никой не твърди, че трябва да ти е важно, както и на нас не ни е важно твоето осъждане, защото е ясно за какъв човек се говори, щом си позволява да съди този или онзи... Но понякога точно от такива хора излизат "най - добрите, възпитани и умни дечица", които се мислят за недосегаеми и вечно прави. С правомощия за осъждане на другите, но никога вглеждане в собствения си крив образ. И понеже не се вижда кривия образ, се смята, че другите са криви... Но то където е дървото, там е и ябълката....

# 64
  • Мнения: 203
Спрях цигарите когато разбрах че съм бременна! След като родих  ги започнах отново , но колкото и да ми се пушеше докато бях Бременна не си позволих да запаля цигара!!!
Не приемам хилядите глупости и измислици ,че пушенето не вредяло на плода, то вреди на самите пушачи пък камо ли на едно бебе. Уж стреса от спирането вредял повече ,да бе да! Просто 90% от бременните пушачки се опитват да се оправдават и по някакъв начин да смекчат чувството си на вина!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 257
Спрях цигарите когато разбрах че съм бременна! След като родих  ги започнах отново , но колкото и да ми се пушеше докато бях Бременна не си позволих да запаля цигара!!!
Не приемам хилядите глупости и измислици ,че пушенето не вредяло на плода, то вреди на самите пушачи пък камо ли на едно бебе. Уж стреса от спирането вредял повече ,да бе да! Просто 90% от бременните пушачки се опитват да се оправдават и по някакъв начин да смекчат чувството си на вина!

А в такъв случай защо лекарите ще правят препоръка за това? Или на тях не им дреме и по тази логика казват "Пуши беееее"? Да, естествено, че ще препоръчат да се ограничи пушенето или да се спре, особено ако има рискова бременност, но не виждам защо ще си измислят теориите за стреса, какво печелят от тях? Моето АГ ми беше много близък човек, почти от семейството... не съм чула нито той, нито други АГта да каже на някоя бременна - Неееее ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ги спри цигарите... Казваше както всички останали АГ - Като не можеш, поне гледай да пушиш по 1-2 на ден само... Всеки си има мнение и право на такова, но никой няма право да съди другия...  Peace

# 66
  • Мнения: 203
Не знам при какъв АГ си ходила, но на мен още на първата консултация лекарката ми каза ако пиша да ги спра! Като ги знам повечето АГ колко са компетентни, нищо чудно даже да ти кажат да ги увеличиш , щото да си супер спокойна докато си бременна! В крайна сметка това бебе се храни с това което ядеш ти , пие това което пиеш ти и ако пушиш пуши и то! Дано всеки има късмета да има здраво бебе, но ако бебето ти се роди преждевременно , а ти си пушила като комин пак ли ще си толкова спокойна?
Ама здраве да е - опитвайте  да си лекувате гузната съвест!!!



Последна редакция: нд, 07 дек 2014, 21:14 от Диляна_Ди

# 67
  • Мнения: 170
Да,всеки си има мнение!  Peace
Аз съм на 25г.,пушех 10г.,но когато разбрах ,че съм бременна ги спрях рязко.От този момент нататък съм изпушила общо около 2-3 цигари(първия месец).Наистина е трудно ,поне на мен ми беше трудно,особено първите седмици ,но се радвам че успях.  Laughing Сега съм в 9-ти месец,скоро ще раждам...  Laughing
Ще си позволя да дам един съвет на мамите,които са бременни и пушат:
Представете си,че вече раждате своето бебче и ето подават ви го за първи път,прегръщате го ,то е толкова малко и нежно........... ииии палите една цигарка по случай щастието и духате всичкия пушек в него,в сладкото му малко личице....
Бихте ли го направили?Ако е ''НЕ'',тогава защо пушите,същото е като в измислената история,но за жалост е истина и е в продължение на 9 месеца(това са много цигари,а не просто едно духване).
Относно стреса от отказване ,мисля че стреса и последиците от пушене са много по-лоши отколкото това че 10 дни ще ти се пуши и после ще свикнеш!  Peace

# 68
  • Мнения: 170
Какъв риск,пушила съм 15 години преди това,смяташ ли че организма би могъл да се изчисти за няколко месеца. Това са глупости!А да си в някакво хипохондрично изтрещяло депресивно състояние по добре ли е за бебето?
И аз съм пушила 15 години,но не мисля,че това означава че трябва да пуша и през бременността!  #Crazy
Относно изчистването от катраните съм съгласна,че трябва много време,не се гордея,че до преди това съм пушила... Embarassed но все пак защо да не сведем до минимум(доколкото зависи от нас) отровите които вкарваме в организма на бебето си?  Peace

# 69
  • Мнения: 7 779
.. но никой няма право да съди другия...  Peace
точно  Laughing
чудно ми е защо някоя си иска да осъжда детето си  newsm78  да си начеше крастата ли ???

# 70
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Като "простотия" категоризирам хвалбите как е пила и пушила ЕЖЕДНЕВНО по време на бременността си, но то, видиш ли, не било вредно, защото не знам си какво. Който се познае - негов си проблем.

НЕ одобрявам пушенето по време на бременност, в този период носиш отговорност за още някой, който диша заедно с теб, това е, не мисля че е редно да си позволяваш подобни неща, същото касае пиенето и всички подобни вредни навици.

Същевременно не одобрявам и недобре възпитани хора, които с лека ръка си позволяват да квалифицират другите и да наливат акъл на едро. А и един от основните признаци на хората, обладаващи висотите на простотията е че винаги се смятат за съвършени и по този повод призвани да съдят и порицават с лека ръка всички останали. "Който се познае негов си проблем"

vespers, благодаря! Точно това исках да кажа и аз.... Абсолютно точно мнение, особено хората, обладаващи висотите на простотията е че винаги се смятат за съвършени и по този повод призвани да съдят и порицават с лека ръка всички останали.

Да, разбира се, пушенето по време на бременност не е простотия, просто е субективен житейски акт. Така си преценила, така направила, кои сме ние, че да съдим, при положение, че сме възпитани и не натрапваме (субективната) си гледна точка никому. Също така е добре да сме възпитани и умерени по отношение на Холокоста (все пак Хитлер е бил добре възпитан човек на изкуството), домашното насилие (кои сме ние, че да се месимв ставащото между двама души) и насилието над деца (те са на родителите, все пак).

Въобще, чудесно е да сме толерантни, умерени и добре възпитани.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 257
Диляна_Ди - следих бременността си в Лозенец, при Краси Станев. Повечето хора знаят кой е, както и че е изродил над 8000 бебета... Също така д-р Иванов (завеждащ отделение Майчин риск в МД), който е семеен познат е споделял негово мнение по въпроса, така че става въпрос за специалисти, а не пишман лекари както описваш ти... Аз не съм пушила 6 месеца преди да забременея, както и докато детето ми не стана на 6 месеца, сега пуша на терасата примерно. Всичко опира до избор и всеки преценява, просто не ме радват мнения, осъждащи личния избор на човека. Не казвам, че това поведение е похвално, но и не сме ние хората, които трябва да държим сметка... bongo_2007, май не правиш разлика между пряк и преносен смисъл... Когато ти трябва да износиш 9 месеца едно бебе, тогава можем да си говорим...  Peace

# 72
  • Мнения: 4 708
Какъв риск,пушила съм 15 години преди това,смяташ ли че организма би могъл да се изчисти за няколко месеца. Това са глупости!А да си в някакво хипохондрично изтрещяло депресивно състояние по добре ли е за бебето?
От какво ще станеш хипохондрик и ще се депресираш, ако не пиеш и не пушиш ли? Силно се съмнявам. Но ако за здравето на детето си не си готов да се откажеш временно от алкохола и цигарите, то какво ли си готов да направиш повече? Не, не приемам, че си добър родител. Дори се чудя, не ви ли е срам да си признаете такова нещо?
Циганките и пушат и пият, и се хранят с каквото намерят и на никой не му пука за това, че са бременни, а още по-малко някой да им трепери, да им правят по 5 пъти 4д,10д, 20 фетални морфологии подплатени с 15 диска, амниоцинтези и т.н, но раждат здрави като камък деца, които цяла зима тичат с боси крака и нищо им няма ...
Това не е вярно, работех в сферата на здравеопазването, и техните деца боледуват от по-страшни болести. Все са по болниците, а и при тях като имат по 10, 1 повече или по-малко...
И все пак всеки сам избира за децата си, дали ще ги трови преди да са се родили или не, но задайте си въпроса, ами ако все пак му има нещо на това дете, дали пък няма да се чувствам виновна цял живот, че е заради 1,2,..10 те чаши бира или пък заради това че пушех? Ще можете ли да си го простите?

Последна редакция: нд, 07 дек 2014, 22:02 от mysti

# 73
  • София
  • Мнения: 1 257
Като "простотия" категоризирам хвалбите как е пила и пушила ЕЖЕДНЕВНО по време на бременността си, но то, видиш ли, не било вредно, защото не знам си какво. Който се познае - негов си проблем.

НЕ одобрявам пушенето по време на бременност, в този период носиш отговорност за още някой, който диша заедно с теб, това е, не мисля че е редно да си позволяваш подобни неща, същото касае пиенето и всички подобни вредни навици.

Същевременно не одобрявам и недобре възпитани хора, които с лека ръка си позволяват да квалифицират другите и да наливат акъл на едро. А и един от основните признаци на хората, обладаващи висотите на простотията е че винаги се смятат за съвършени и по този повод призвани да съдят и порицават с лека ръка всички останали. "Който се познае негов си проблем"

vespers, благодаря! Точно това исках да кажа и аз.... Абсолютно точно мнение, особено хората, обладаващи висотите на простотията е че винаги се смятат за съвършени и по този повод призвани да съдят и порицават с лека ръка всички останали.

Да, разбира се, пушенето по време на бременност не е простотия, просто е субективен житейски акт. Така си преценила, така направила, кои сме ние, че да съдим, при положение, че сме възпитани и не натрапваме (субективната) си гледна точка никому. Също така е добре да сме възпитани и умерени по отношение на Холокоста (все пак Хитлер е бил добре възпитан човек на изкуството), домашното насилие (кои сме ние, че да се месимв ставащото между двама души) и насилието над деца (те са на родителите, все пак).

Въобще, чудесно е да сме толерантни, умерени и добре възпитани.

Хехеее не знам защо сравнявате несравними неща, в опит да се изкарате прави? Къде е мястото на Холокоста тук,говорим за бременност и пушене...?!?! И да - ставащото между двама души е тяхна работа, това са големи хора, способни да отговарят за действията и решенията си, както и за изборите, които правят. Пак казвам, че не твърдя, че пушенето е правилно, но не опитвам едва ли не да оплювам с всички сили решенията на хората, дръзнали да споделят нещо тук. Всеки си има глава на раменете, но не сме ние тези, които да поставят оценки и етикети...

# 74
  • Мнения: 4 708
Ето малко информация по въпроса за пушенето по време на бременност, ще разреши всички спорове, ако ви се чете
http://www.mamatatkoiaz.bg/article/312/da-razseem-mitovete-za-pu … to-i-bremennostta

Общи условия

Активация на акаунт