iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 62-та тема

  • 50 670
  • 734
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 6 421
Момичета, някои общи съвети от мен за хранителните добавки:

1. Това не са лекарства - имайте го предвид. А това пък означава, че от една страна в много случаи няма точно установени препоръчителни дози, а може да е необходимо да налучквате, докато си намерите своята. От друга страна производството не се контролира толкова стриктно и е възможно посоченото количество да не отговаря на действителното или примерно един производител да подхожда по-съвестно и неговите 500 мг да са точно толкова, а друг производител да пише 500 мг на етикета, но реално да слага 350. Затова също е важно да следите кои марки как ви действат на вас и в какви количества (ако за нещо пише препоръчителен прием 100 мг/ден и на вас не ви действа, може да ви подейства при 300 мг/ден).

2. Съобразявайте се и с това дали трябва да се приемат на гладно или с храна, защото при чувствителни стомаси може да има голяма разлика.

3. Добре е човек да владее поне горе-долу английски, за да се оправи в джунглата на сайта. Сравнявайте количеството и цената плюс евентуалните други съставки и така си решавайте кое да купите. За съжаление винаги го има и финансовия момент, но няма как...

4. Старайте се да се информирате от най-различни източници, и то по възможност официални (публикации, макар че те са написани на английски - това може да е проблем). С течение на времето човек започва да разчита повече на определени автори и източници, но е хубаво все пак да се търсят различни гледни точки и да преценявате върху възможно най-широка база.

5. Също е важно да се осигурят максималните условия за действие на добавките, например куркумин е добре да се приема заедно с пиперин за максимално усвояване. Колагенът пък се усвоява по-добре с вит. С и т.н. Това пак означава информираност.

6. Имайте търпение, защото това не е пеницилин - да подейства веднага, а са добавки и действието им се разгръща постепенно (когато въобще усетите действие, защото често няма да има никакво).

Понеже стана въпрос за имунитета и за да не съм съвсем оф топик: за подсилване на имунната система най-добър е вит. Д, но при него има тънкости:
1. Трябва да бъде в достатъчно висока доза - за възрастен не по-малко от 3000 - 4000 единици/ден. За дете може 2000.
2. Трябва да се придружава от магнезий и може да се наложи да се приемат по-високи дози от препоръчваните (причината е, че от една страна не всичко прието се усвоява, а от друга вит. Д "изсмуква" магнезия и когато нивото на магнезия намалее, и вит. Д вече не може да се активира).
3. Важно е също нивото на вит. А в организма, а това означава да се набавя ретинол (животинският вит. А, а не бетакаротин, защото той не се усвоява добре), т.е. трябва да се яде черен дроб.
4. За да се избегнат някои негативни ефекти от висок прием на вит. Д, трябва да се приема К2.

Вит. С, арония и т.н. са малко плацебо работа. Вит. С наистина може да бъде от полза, но ако ограничите захарта и въобще въглехидратите, потребностите ви от него ще намалеят, защото няма да го изхвърляте така, както ако се храните високовъглехидратно (той се конкурира за усвояване в клетките с глюкозата от въглехидратите, затова потребностите се повишават при високовъглехидратно хранене).

Последна редакция: сб, 10 яну 2015, 09:24 от Cioccolata

# 571
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 694
Момичета,  какво се случва с макси хеър-а,  нещо не мога да го намеря  Rolling Eyes

# 572
  • София
  • Мнения: 2 462
Момичета,  какво се случва с макси хеър-а,  нещо не мога да го намеря  Rolling Eyes

http://www.iherb.com/search?sug=maxi%20hair&kw=maxi%20h&rank=1#p=1

# 573
  • Paris
  • Мнения: 1 734
Момичета, какво бихте ми препоръчали за напълняване?
  bouquet

# 574
  • Мнения: 1 568
Cioccolata, благодаря   bouquet
Би ли ме насочила към някои източници, които си намерила за себе си като валидни, защото аз чета обикновено от online вестници, списания и сайтове, но нещо не ми вдъхват доверие, трудно ми е да ги отсея. Не е проблем да са на английски.

# 575
  • Мнения: 6 421
Офелия, аз също чета сайтове. Ще напиша в скрит текст тези, на които се доверявам, но винаги гледам да са максимален брой. А иначе винаги търся и публикации - може да се влезе в Pubmed, а може и просто да се търси в Гугъл и да видиш какво излиза - то се вижда кога е официална публикация и кога е просто статия от някой.

Скрит текст:
Ето основните сайтове:
http://www.marksdailyapple.com/#axzz3OPRBie3M - тук търся по ключови думи в търсачката
http://authoritynutrition.com/
http://www.mercola.com/ - този е малко противоречив, защото има доста реклама за неговите собствени добавки, но все пак може и много да се търси, има посочени източници и т.н.
http://chriskresser.com/
http://blog.cholesterol-and-health.com/ - за мастноразтворимите витамини и другите хран. вещества, с които взаимодействат
http://www.larabriden.com/ - за хормоните
http://www.hormonesmatter.com/ - пак хормони
http://www.vitamindcouncil.org/ - вит. Д
http://www.grassrootshealth.net/ - вит. Д

# 576
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 694
Мерси за макси хеъра,  но аз май търся другото : червена кръгла кутия,  мисля че е на прах,  някакъв протеин по-скоро,  има една дълга кестенява коса на кутията..  Някой сеща ли се?

# 577
  • София
  • Мнения: 37 799
Мерси за макси хеъра,  но аз май търся другото : червена кръгла кутия,  мисля че е на прах,  някакъв протеин по-скоро,  има една дълга кестенява коса на кутията..  Някой сеща ли се?

Eто:
http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Ultra-Hair-Thick-Shake-French … a-1-lb-454-g/7493
много хубав продукт и на вкус в супер / сравнен с други протеини/
Приема се на гладно, с много вода / но, ти си го знаеш това  Peace/

iHerb®  Код  при  Първа поръчка:      YUL919

# 578
  • Мнения: 10 576
А някакви марки за добра козметика за тяло? Единствената позната май ми е Alba Botanica.  Tired

Аз харесвам и Reviva labs. Най-любима за коса и лице ми е Earth science, но за тяло още не съм я пробвала Peace


Lara1, благодаря.   bouquet

Аз съм харесала тази марка Desert Essence . Някой може ли да даде отзиви ?

Код за отстъпка при първа поръчка iherb.com - QGZ107

# 579
  • Пловдив
  • Мнения: 6 518
Момичета, и за мен одисеята с чакането на поръчката от 29/11 приключи благополучно. Днес си я взех. Явно в този период е имало страхотни забавяния.

Искам да похваля този шоколадово-кокосов чипс http://www.iherb.com/Bare-Fruit-Crunchy-Coconut-Chips-Chocolate- … 1-4-oz-40-g/59839.
Убийствен е, толкова вкусно нещо не съм яла досега. По принцип не обичам натурални шоколади, но тази комбинация е страхотна. Със сигурност бих пробвала и другите видове.

# 580
  • Варна
  • Мнения: 975
И аз днес си получих забавената поръчка за която вчера измрънках, от 30.11 била а не от 1.12 както бях написала.
 За това кремче някой нещо да сподели

http://www.iherb.com/Acure-Organics-Oil-Control-Facial-Moisturiz … fl-oz-50-ml/36339

Пристигна със вчерашната ми поръчка, но тъй като имам 3-4 наченати крема в момента ще се въздържа да го пробвам преди да приключа поне един от отворените.

Leila , аз съм много доволна от този лосион за тяло, поръчвам го редовно.
http://www.iherb.com/Acure-Organics-Calming-Body-Lotion-Lavender … 8-oz-240-ml/36241  


Последна редакция: сб, 10 яну 2015, 16:06 от ellia

# 581
  • Мнения: 627
http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/vitamins.html
доверявам се на  Linus Pauling Institute's Micronutrient Information Center ...има дневните нужди по възраст..просто отварям и чета...
чакам пратка от 29/11/14...но ще дойде...няма къде да иде Simple Smile

# 582
  • София
  • Мнения: 62
И аз чакам пратка от 26/11/2014 и вече започвам да се притеснявам.При проверка в митницата казаха,че някои пратки пътували с кораб 40 дни.
За първи път ми се случва такова нещо,а поръчвам вече 4 години Rage

# 583
  • Мнения: X
Методът за доставка се нарича "international AIRmail", така че силно се съмнявам която и да е пратка от iherb да пътува с кораб. Най-вероятно кашонът ти лежи затрупан някъде в пощата под останалите пратки, пристигнали около празниците.


Код за $5-$10 отстъпка при първа поръчка от www.iherb.com - SOV733

# 584
  • София
  • Мнения: 62
Аз и в пощата проверих,служителките там ме познават и те казаха,че няма нищо.


п.с. и аз силно се съмнявам да пътуват с кораб...

Общи условия

Активация на акаунт