Survivor Камбоджа - Сезон 5, Тема 14 (Финал)

  • 85 256
  • 2 494
  •   1
Отговори
# 2 460
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Да се твърди, че който не харесва Джаферович не е истински фен на играта е несериозно, защото не всеки е длъжен да харесва победителя. Да, той победи, но това не може да ме накара да му симпатизирам и да му се възхищавам какъв майстор е. В интерес на истината по време на излъчването не ме дразнеше, но с постоянното си навиране по всевъзможни предавания и биене в гърдите как едва ли не е надхитрил всички, ми стана антипатичен.

# 2 461
  • Мнения: 217
Николай Мартинов беше страхотен играч, победите му помогнаха да стигне до финала, но ако хората не бяха гласували за него нямаше как да победи.
Тц... Пак попаднахме на гредЪ. Умишлено ли пропусна факта, че точно Николай Мартинов размаза с победата си финансовата коалиция около Галя? Даже си спомням, че по време на финала на Сървайвър в Камбоджа, когато Антон Агонцев посочи Ники, Владо Карамазов да го попита, дали е имало подобно нещо в неговият сезон, думите на Мартинов бяха: "В моят сезон наистина имаше подобни финансови коалиции, но аз много бързо ги излекувах!"

# 2 462
  • USA
  • Мнения: 7 296
Да се твърди, че който не харесва Джаферович не е истински фен на играта е несериозно, защото не всеки е длъжен да харесва победителя.

Къде съм казала това?
Сега се върни на моята публикация и хубаво прочети отново.Не е чак толкова сложно.
Не водя статистика на битките,в които Джаферович е побеждавал,но много добре помня,че се справяше добре и освен с хитрост,си ги би и с физическа подготовка на спортист.
Джаферович беше в групичката на Марчо.А Марчо заедно със Явор Зайн бяха придърпали разни мацки,които да ги бутат напред при гласуването и Ваня много добре знаеше,че идва и неговия ред,затова при първа възможност разби групичката,за да не е поредната пионка за жертва.И така си спечели верни играчи(Йори,Крум и още някой),които оцениха стратегията му.Ако беше мишок и "да си трая аз тука,пък докъдето избутам" щеше още първите седмици да е аут.
https://www.youtube.com/watch?v=H8vkht-2sGk&ab_channel=Vanja … D0%B2%D0%B8%D1%87

# 2 463
  • София
  • Мнения: 22 947
Николай Мартинов беше страхотен играч, победите му помогнаха да стигне до финала, но ако хората не бяха гласували за него нямаше как да победи.
Тц... Пак попаднахме на гредЪ. Умишлено ли пропусна факта, че точно Николай Мартинов размаза с победата си финансовата коалиция около Галя? Даже си спомням, че по време на финала на Сървайвър в Камбоджа, когато Антон Агонцев посочи Ники, Владо Карамазов да го попита, дали е имало подобно нещо в неговият сезон, думите на Мартинов бяха: "В моят сезон наистина имаше подобни финансови коалиции, но аз много бързо ги излекувах!"
Това как противоречи на това, което аз казах?
Ако по някакъв начин, какъвто и да е, не накараш на финала хората да гласуват за теб, няма как да победиш.

# 2 464
  • Мнения: 217
Това как противоречи на това, което аз казах?
Противоречи, понеже от другата страна (на Спас), гласовете му бяха свързани, посредством нагла далавера. Същинско чудо е, че Ники го би. Затова и Мартинов стана герой на своя сезон.


П.С.
Е, и заради гласа на Жени, но съдейки по умствените й възможности, вероятно не е знаела, за какво се гласува.
Нека да си припомним, че Янита и Жени бяха единствените играчи, в цялата история на предаването, които предадоха собственото си племе... обричайки се на... загуба.

# 2 465
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Точно си го прочетох поста ти. Чак пък с респект да бъдат определяни.. Не знам. Няма да навлизам в полемики, това е мнението ми.

# 2 466
  • Мнения: 217
И така си спечели верни играчи (Йори,Крум и още някой), които оцениха стратегията му.
Крум бил "оценил" стратегията на Ваня. Аз съм почти убеден, че Крум не знае значението на думата "стратегия", а вероятно и значението на думата "оценявам". Лошото е, че младото поколение е със сходен капацитет като неговият...

П.С.
Ето днес прочетох, че бошняците били отделен етнос, което е същинско откритие за мен... Вероятно и за историята на човечеството.

# 2 467
  • Мнения: 1 444
Да ви кажа, от толкова време не е имало български Сървайвър, че каквото ми пуснат ще гледам и ще се радвам. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 2 468
  • USA
  • Мнения: 7 296
Какво значение има какъв е Ваня по произход? Who the f cares?!
Или защото е боснянец,сърбин,хърватин или пакистанец,то трябва автоматично да му омаловажаваме победата?!
Расизъм в целия му блясък. 👎

# 2 469
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Да ви кажа, от толкова време не е имало български Сървайвър, че каквото ми пуснат ще гледам и ще се радвам. Stuck Out Tongue Winking Eye
И аз така.

# 2 470
  • Мнения: 217
Какво значение има какъв е Ваня по произход? Who the f cares?!
Или защото е боснянец,сърбин,хърватин или пакистанец,то трябва автоматично да му омаловажаваме победата?!
Расизъм в целия му блясък. 👎
Joy Joy Joy

# 2 471
  • Мнения: 10 993
Какво значение има какъв е Ваня по произход? Who the f cares?!
Или защото е боснянец,сърбин,хърватин или пакистанец,то трябва автоматично да му омаловажаваме победата?!
Расизъм в целия му блясък. 👎

Изобщо не става въпрос за расизъм, никъде нямаше възхвала на един етнос спрямо друг, а просто нека казваме нещата с истинските им имена. Той е хърватин, роден в Босна. Няма нищо общо със сърбите. И за всеки хърватин и всеки бошняк е обида да го нарекат сърбин. Ходил съм във всички страни от Бивша Югославия нееднократно и знам какви са настроенията.
Няма нито расизъм, нито предпочитания спрямо етнос или религия в коментарите, които сме писали... Но нека казваме нещата с истинските им имена. Ако Вие сте българка, не е окей многократно да ви наричат рускиня, нали?  (поне и религията е една и съща), а при Ваня, освен, че националността и етноса са различни, а и религията не е като на сърбите (православна), така че... не е ОК да се повтаря мантрата, че е сърбин. НЕ Е.
Иначе не ми пука какъв е и не умаловажавам победата му. Просто като се повтаря нещо, което не е вярно, малко е дразнещо.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 15:20 от diziler

# 2 472
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Не става въпрос, ама който не симпатизира на Ваня е расист. Туй то. Че то това дори не се нарича расизъм, понеже той не е от различна раса. 🤷🏼♀ Струва ми се, че прекалено много време му отделихме.

# 2 473
  • Мнения: 217
Какво значение има какъв е Ваня по произход? Who the f cares?!
Или защото е боснянец,сърбин,хърватин или пакистанец,то трябва автоматично да му омаловажаваме победата?!
Расизъм в целия му блясък. 👎

Изобщо не става въпрос за расизъм, никъде нямаше възхвала на един етнос спрямо друг, а просто нека казваме нещата с истинските им имена. Той е хърватин, роден в Босна. Няма нищо общо със сърбите. И за всеки хърватин и всеки бошняк е обида да го нарекат сърбин. Ходил съм във всички страни от Бивша Югославия нееднократно и знам какви са настроенията.
Няма нито расизъм, нито предпочитания спрямо етнос или религия в коментарите, които сме писали... Но нека казваме нещата с истинските им имена. Ако Вие сте българка, не е окей многократно да ви наричат рускиня, нали?  (поне и религията е една и съща), а при Ваня, освен, че националността и етноса са различни, а и религията не е като на сърбите (православна), така че... не е ОК да се повтаря мантрата, че е сърбин. НЕ Е.
Иначе не ми пука какъв е и не умаловажавам победата му. Просто като се повтаря нещо, което не е вярно, малко е дразнещо.
Сега последно бошняците отделен етнос ли са... Joy

# 2 474
  • USA
  • Мнения: 7 296
Всеки път като се каже Ваня и се добавя "оня сърбин ли,хърватин ли",пък бил от етнос е с цел да се омаловажи човека,нещо като 'мани го тоя мангал".Въобще не става въпрос за конкретния му етнос и дали е обидно,че му бъркат произхода.

Общи условия

Активация на акаунт