Иии Февруарския бебевалеж започна ! :)

  • 52 688
  • 632
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 31
vivi_88 Благодаря, вече съм спокойна щом го добутах до тук. Дори и да избърза щансовете ни са големи Simple Smile

# 61
  • Мнения: 33
Милинки маминки, много се извинявам за късното съобщаване Praynig Praynig Praynig, но днес в 14ч. ще се виждаме на НДК, която има възможност и желание да заповяда  Hug

# 62
  • Мнения: 21
 здравейте пак от мен Simple Smile

 Пише че към 30та г.с. мама може да усети бебето й как хълца. Аз мисля че усещам нещо такова, леки помръдвания в долната част на корема ( поне 5-10 пъти ) дали това е хълцането. Някоя от вас има ли какво да сподели ?

 Хубава и спокойна вечер.

# 63
  • Мнения: 366
здравейте пак от мен Simple Smile

 Пише че към 30та г.с. мама може да усети бебето й как хълца. Аз мисля че усещам нещо такова, леки помръдвания в долната част на корема ( поне 5-10 пъти ) дали това е хълцането. Някоя от вас има ли какво да сподели ?

 Хубава и спокойна вечер.

Това което усещаш е хълцане. Аз го усещам по-скоро като пулсиране. При мен е около пъпа, тъй като бебо е седалищно

# 64
  • Мнения: 130
Да,хълцане е.Аз го усещам още от 6 месец,но с всяка изминала седмица се усеща все по-силно и отчетливо.Мисля,че бебетата хълцат,когато погълнат околоплодна течност.

# 65
  • Мнения: 21
 Виви и Катарина, благодаря за отговорите.
 Трябва да е хълцане, много е различно от другите усещания и е мн сладко също Simple Smile
   Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 66
  • Мнения: 6
Мисля, че бебетата хълцат, когато погълнат околоплодна течност.
Точно така е  Wink и аз го усещам от началото на 6-тия месец, особено след като съм похапнала. Много е ритмично, за разлика от другите движения и наистина е много сладко като усещане  Grinning.

Момичета, споделете моля, ако правите някакви упражнения, които ви помагат при мускулни крампи на прасците.

# 67
  • Мнения: 130
Аз упражнения не правя,но за сметка на това всяка вечер тормозя ММ да ме разтрива  Embarassed и всеки ден си вдигам краката нагоре за по няколко минути(подпирам ги на стената и стоя ,докато ми писне).
Пия и прахчета магнезий за отпускане на мускулатурата на корема,че имам много контракции,но до колкото знам магнезия отпуска всички мускули,попитай АГ-то ти дали можеш да пиеш по 1 прахче(магнезиев диаспорал се води,прочети в нета за повече инфо).

# 68
  • Мнения: 366
Аз пия магнерич 2*1 и от както го започнах нямам схващания Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 174
Виви и Катарина, благодаря за отговорите.
 Трябва да е хълцане, много е различно от другите усещания и е мн сладко също Simple Smile
   Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Признавам си, че след 10-тата мин ми става адски дразнещо и досадно. Преди няколко вечери, тъкмо се унасях и бебето се разхълца, 45 мин, разревах се накрая... Хормоните и системното недоспиване не са ми в услуга...

# 70
  • Дъблин
  • Мнения: 331
AMAEBG, хормоните съвсем се объркват след раждането, тогава пък какъв рев ни чака Wink
Аз хълцането го игнорирам успешно, спя си, но каката ми беше много ревливо бебе и тогава разбрах какво е недоспиване и рев от безсилие. Преобута, нахранена, оригната, по всички точки трябва да е ок, но тя си реве, а аз с нея. Сега си го спомням просто като някакъв момент, но пък колко сериали изгледах нощите с нея на рамо, разхождайки се из хола  Mr. Green
Поспивай си през деня или когато имаш възможност  Hug

Аз от вчера вече съм си у дома, много ми е странно. Все имам усещането, че нещо съм забравила на работа, че не съм го свършила, но се надявам бързо да ми мине. Имам си подредени книжки на четеца и наловени от панаира на книгата, та не вярвам да ми е скучно.
Раздялата с колегите обаче беше много мила, от най-неочаквани места и хора получавах мейли, че ще им липсвам  Embarassed

# 71
  • София
  • Мнения: 163
И аз имам една позната, колежка от работа, която роди скоро. И нейният мъж (той също работи при нас) казваше как и тя плачела заедно с бебето. Та си представям как и мен това ме чака...
На мен днес ми е последен ден и вчера пуснах мейл до колегите, с които общувам по-често, за да им кажа официално, че излизам в болничен. Повечето откликнаха с мили думи. А по-късно, като се разделям с моите си дружки (колегите от офиса), сигурно ще ревна. Simple Smile

# 72
  • Варна
  • Мнения: 858
От днес и аз съм в официалния 45-дневен болничен  Mr. Green  нека обратното броене започне сега!  Heart Eyes

И моята щерка беше мнооого ревливо бебе, имаше адски силни колики милата, а после просто си ревеше - може би 3 години не бях спала като хората, ама всичко се забравя.....само се надявям това да е малко по поспаливо, че както ще съм сама с две деца незнам колко време ще изкарам със здрав разум  hahaha

# 73
  • Мнения: 6
Благодаря ви, Катерина89 и  Виви 88   bouquet, засега се задоволявам с повече движение, масажчета и топъл душ преди лягане, но ако продължават крампите, ще звънна на АГ-то, да питам какво да пия.

Следващата седмица и мен ме чака раздялата с колегите в офиса. Определено ще ми бъде доста странно, както не съм свикнала да съм си вкъщи..., но пък съм планирала сума ти неща за правене и не вярвам да ми е скучно Wink

# 74
  • София
  • Мнения: 6 259
Виви и Катарина, благодаря за отговорите.
 Трябва да е хълцане, много е различно от другите усещания и е мн сладко също Simple Smile
   Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Признавам си, че след 10-тата мин ми става адски дразнещо и досадно. Преди няколко вечери, тъкмо се унасях и бебето се разхълца, 45 мин, разревах се накрая... Хормоните и системното недоспиване не са ми в услуга...
И аз съм така, понякога е над час. Не знам хълцане, или с ръчички ме боксира ниско долу, но за мен е много некомфортно, дано на бебо не му е нещо кофти и тясно, защото много често пак е напречно. Пия Магнерич 2 пъти по 2, а вечер магнезиевото прахче, отделно желязо и но шпа трябва и онази вечер си ряздразних стомаха, гадеше ми се и ми се повръщаше като първите седмици и накрая се разревах. И с всичкия този магнезий пак имам крампи на прасците, коремът ми е почти постоянно на камък. Но поне устисках да не се влиза в болница.

А не всички бебета са ревливи, не се настройвайте отсега. Wink

Общи условия

Активация на акаунт