БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 609
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 327
И аз се точа за мусака и таратор, пък и за салтки не е зле. Дано не заема много място.

# 241
  • Мнения: 2 553

Леле, това изглежда жестоко! Моля те пиши отзиви после!  Praynig

# 242
  • Мнения: 3 745
Надроби ги в гореща вода и ги клокни с подправки и поръси с магданоз - ще стане картофена супа Smile

Е за това изобщо пък не се сетих Simple Smile Верно,супа може да стане. Сега ще ги предложа със заливка от косело мляко с чесън,ако не се ядат,утре супа ще ги правя.  Embarassed

Последна редакция: сб, 20 дек 2014, 17:11 от sasi6

# 243
# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте, бихте ли ми дали рецепта за кекс, какъвто правят в детската градина Simple Smile Синът ми е много злояд, но скоро ми каза че харесва кекса който им дават в градинката. Ще съм благодарна на всяка идея  Hug

# 245
  • Мнения: 7 779
кажи коя е детската градина за да и видим менюто , съответно рецептата за кекс  Laughing

# 246
  • Мнения: 4 569
Дадоха ми два големи плика нечистени слънчогледови семки. Как да ги изчистя по-лесно? Оставам без очи семка по семка да преглеждам.
И освен печени за директна консумация може ли да се използват по друг начин?

# 247
  • Мнения: X
Ами освен с ръце ,аз друг начин не знам как се чистят - освен в някоя рафинерия за олио от слънчоглед -там може да имат машини за почистване на слънчогледа от люспите -ама за тях тези два плика ще да са нищожно количество.

# 248
  • Мнения: 9 139
Дадоха ми два големи плика нечистени слънчогледови семки. Как да ги изчистя по-лесно? Оставам без очи семка по семка да преглеждам.
И освен печени за директна консумация може ли да се използват по друг начин?

може , на слънчогледки, като сусамките.
може да поръсваш хляб и питки като печеш,  в разни мюслита да си добавиш.
Ама трябва на ръка да изчистиш, няма кой да ти го духа на машина за 2 плика (дори по 5кг да са )
Сипваш на масата и всички се включвате в чистенето

# 249
  • Sofia
  • Мнения: 26 565
Дадоха ми два големи плика нечистени слънчогледови семки. Как да ги изчистя по-лесно? Оставам без очи семка по семка да преглеждам.
И освен печени за директна консумация може ли да се използват по друг начин?
можеш да направиш ядково мляко...накисват се ядките няколко часа,измиват се и се пасират в блендер,прецежда се през марля

# 250
  • Мнения: 4 569
Мда, ще ги чистя ръчно.  ooooh!

За торта от три готови блата и крем от разбита сладкарска сметана и сварено подсладено кондензирано мляко каква разфасовка сметана да взема?

# 251
  • русе
  • Мнения: 1 317
здравейте и честит игнажден !Искам да попитам ,има ли в големите вериги  супермаркети- маслени гръцки курабии ,че много ми харесват , newsm78

# 252
  • Мнения: X
Мда, ще ги чистя ръчно.  ooooh!

За торта от три готови блата и крем от разбита сладкарска сметана и сварено подсладено кондензирано мляко каква разфасовка сметана да взема?
Аз бих си взела литър , но и опаковка от 1/2 л може да ти стигне - аз я разреждам с малко прясно мляко студено и така разбивам / нали за сладкарска сметана питаш -растителна !?/

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 40 890
Да питам...картофи със сметана,готварска,на фурна - варите ли предварително леко картофите?

# 254
  • Мнения: X
Да -или поне ги запържваш леко в краве масло  и задушаваш с малко водичка .
 Става страхотен огретен с готварска сметана ,суфле или картофи Фантазия .

Общи условия

Активация на акаунт