Късметчето от питата си знаем вече,за всяка Януарско бебче ... 10 тема

  • 41 744
  • 723
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 488


Ще споделиш ли защо не е стигала кърмата?

Защото е забременяла, Дидка Simple Smile
Иначе има едни периоди на бърз разтеж, когато ще се налага често кърмене.... около седмица обикновено се регулират нещата.

# 706
  • Мнения: 744


Ще споделиш ли защо не е стигала кърмата?

Защото е забременяла, Дидка Simple Smile
Иначе има едни периоди на бърз разтеж, когато ще се налага често кърмене.... около седмица обикновено се регулират нещата.

Точно така, заради бременността.

# 707
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте настоящи и бъдещи мами!  Hug
От предложените от lyubomira_naidenova заглавия на тема най-много ми харесва:
- Щастието е пълно у дома, щом януарчета гушкаме сега.

Термина ми е в неделя и нямам търпение вече, а нищо не се случва. През цялата бременност нямах нито една контракция, сега не ме бoли, а и миналата бременност беше така... Даже термина ми с баткото пак беше на 25 (април), а той се роди на 26.04.2009 г.
Сега съм като в дежа вю... Thinking
Не ми тежи, но ще се побъркам от сърбеж (заради гадния обрив от две седмици). Вече ми превзе краката, гърба и ръцете. За щастие на лицето нямам и пъпчица...  #2gunfire
Хайде да раждаме вече, а?
 Joy

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 20:41 от eleonita

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Emel Manolova, аз не бързам. Simple Smile
Педиатърката твърди, че трябвало да се поразредят изхожданията. Аз, от своя страна, съм спокойна, сменяйки достатъчно памперси. Simple Smile

За ехографските измервания щях да пиша. АГ, който ми следеше бременността, каза, че бебето ще е около 2600 грама. Когато бях в Патологична бременност, я измериха 3150 грама. Роди се 2640. На кумата ми ден преди да роди ѝ казаха, че бебето ще е 3200 грама. Оказа се, че синът ѝ 3700 грама. Simple Smile

# 709
  • Мнения: 151


Ще споделиш ли защо не е стигала кърмата?

Защото е забременяла, Дидка Simple Smile
Иначе има едни периоди на бърз разтеж, когато ще се налага често кърмене.... около седмица обикновено се регулират нещата.

Точно така, заради бременността.

Ясно, явно нещо съм изпуснала Simple Smile . Аз си мислех, че двете неща не пречат или кърмата ставаше като коластра май, нещо такова помня, ама ще прочета повече по случая, че мислим съсвсем скоро да почваме второто Simple Smile

# 710
  • Мнения: 151
На мен пък 3 дни преди да родя на ехото го измериха 2830гр и се роди 2900гр, чак се учудих колко точно са го измерили. Освен, че самите апарати дават отклонения в много голяма степен си зависи и от специалиста  по мерките  Peace

От предложенията на Любето най- много ми допада " Януарска рожба гушка мама, няма радсост по-голяма.", макар че доста бебоци се родиха декември и предлагам също така :

" Януарската ни радост най-голяма е бебокът гушнат в мама", така важи и за подранилите през декември  Peace

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 19:55 от DIDI_KG

# 711
  • Мнения: 45


Ще споделиш ли защо не е стигала кърмата?

Защото е забременяла, Дидка Simple Smile
Иначе има едни периоди на бърз разтеж, когато ще се налага често кърмене.... около седмица обикновено се регулират нещата.
Какъв е този период и кога е, че аз не бях чувала, нали съм още невежа.  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 488
Добро утро!

Дидка, големи ентусиасти сте, скоро да започвате 2рото - страхотно!!!

Периоди на скок в разтежа значи, че бебето от днес за утре ще има нужда от повече храна(защото расте), а организма ни е свикнал да произвежда дадена доза мляко. Бебето ще иска по-често сучене, с което ще стимулира образуването й и до около седмица организма ни свиква с новия режим на бебето. За всяко мъниче настъпва по различно време, не мога да кажа с точност.

Аз много не разчитам на ехографски измервания, много зависи от специалиста, от ехографа.... относително е...

# 713
  • Мнения: 744


Ще споделиш ли защо не е стигала кърмата?

Защото е забременяла, Дидка Simple Smile
Иначе има едни периоди на бърз разтеж, когато ще се налага често кърмене.... около седмица обикновено се регулират нещата.

Точно така, заради бременността.

Ясно, явно нещо съм изпуснала Simple Smile . Аз си мислех, че двете неща не пречат или кърмата ставаше като коластра май, нещо такова помня, ама ще прочета повече по случая, че мислим съсвсем скоро да почваме второто Simple Smile

Ами и аз трескаво се зачетох тогава, чудейки се дали ще бъде възможно да кърмя напук на бременността. Научих, че не е невъзможно по принцип, но в много случаи не се получава, защото кърмата изменя вкуса си, а ако това не се хареса на кърмачето, то изсуква все по-малко и накрая само се отказва. Това се случва около 6-тия месец от бременноста. Действително и аз се предадох някъде там. Беше си мъчение и за мен самата. Зърната ми бяха суперчувствителни и страшно много ме болеше при всеки опит на зъбатото вече кърмаче да суче. Стисках зъби, за да търпя, но в крайна сметка не издържах. Особено като видях, че детето не наддава и мъча и нея покрай себе си.

# 714
  • Мнения: 286
Desita6063, дано скоро да забравиш за болките от раждането, много си се измъчила  Hug

Искам да ви питам, на моята принцеса кожата на ръцете и ходилцата, малко и на коремчето е много суха, на едни бели шупли. Имате ли го този проблем? Мажем я с бадемово олио на Hipp.  Дали е нормално това лющене?

Да, цялата ще се обели - кожата ще се възобнови, но не забравяй след всеки памперс да я мажеш с нещо! Peace Лекарката ни каза,че е нормално да се олющи! Аз я мажа с преварен зехтин и вече кожата й е много по-добре! След всеки памперс от кръста надолу и дупето, а след къпане и гърба и ръцете. Гледайте да мажете и вратлето при всяка възможност по гънките, защото там се събира влага и да не се подсече.

А за темата на мен ми харесва : Януарска рожба гушка мама, няма радост по-голяма!

Момичета, не мога да се оправя с това кърмене, нито със спането!
Бях решила да я кърмя на поискване, обаче тя не ми се събужда по 5-6 часа и кърмата ми намаля и после тя почна да цока на 1 час и на 30 мин и реве... И тогава реших, че ще я будя на 3 часа, а лекарката ми каза да не я будя през нощта, и снощи само станах на 3 часа за да се изцедя и да не ми намалее пак кърмата като от ония дни. Сега сутринта ми яде пак на 1 час... Моля за помощ някой с опит! Бих искала наистина да кърмя детето си, но тези консултанти по кърмене май нямат случай като нашия. Твърдят, че щом си спи след ядене значи се е наяла. Да, ама не. Като се събуди после след 4-5-6 часа и няма такъв рев и глад и после пък не мога да я приспя до следващото хранене - само се носим на ръце и си пеем песнички. Не знам какво да правя вече!

Последна редакция: сб, 24 яну 2015, 13:40 от GGM

# 715
  • Мнения: 181
Златанова, adoration, Didi i GGM, благодаря ви за споделения опит със сухата кожа. Снощи реших да намажа ходилцата с подобен на твоя Златанова крем и през нощта малката се е изринала цялата на едни червени петънца. Обвинявам се, че аз съм виновна, та сега се моля да й отмине по-бързо. Теоритично може да е чисто съвпадение, но надали  Sad

# 716
  • Мнения: 488
Момичета, не мога да се оправя с това кърмене, нито със спането!
Бях решила да я кърмя на поискване, обаче тя не ми се събужда по 5-6 часа и кърмата ми намаля и после тя почна да цока на 1 час и на 30 мин и реве... И тогава реших, че ще я будя на 3 часа, а лекарката ми каза да не я будя през нощта, и снощи само станах на 3 часа за да се изцедя и да не ми намалее пак кърмата като от ония дни. Сега сутринта ми яде пак на 1 час... Моля за помощ някой с опит! Бих искала наистина да кърмя детето си, но тези консултанти по кърмене май нямат случай като нашия. Твърдят, че щом си спи след ядене значи се е наяла. Да, ама не. Като се събуди после след 4-5-6 часа и няма такъв рев и глад и после пък не мога да я приспя до следващото хранене - само се носим на ръце и си пеем песнички. Не знам какво да правя вече!

Напълно нормално е да е като зверче след такова голямо спане. Wink и понеже е много гладничка може би се наяжда бързо и й става тежко и за това е неспокойна, а може и заради коликите да е... пробвай да я уригнеш няколко пъти... А може да е неспокойна и защото просто иска близост с мама, не всеки плач е от глад :*

# 717
  • Мнения: 744
Desita6063, дано скоро да забравиш за болките от раждането, много си се измъчила  Hug


Момичета, не мога да се оправя с това кърмене, нито със спането!
Бях решила да я кърмя на поискване, обаче тя не ми се събужда по 5-6 часа и кърмата ми намаля и после тя почна да цока на 1 час и на 30 мин и реве... И тогава реших, че ще я будя на 3 часа, а лекарката ми каза да не я будя през нощта, и снощи само станах на 3 часа за да се изцедя и да не ми намалее пак кърмата като от ония дни. Сега сутринта ми яде пак на 1 час... Моля за помощ някой с опит! Бих искала наистина да кърмя детето си, но тези консултанти по кърмене май нямат случай като нашия. Твърдят, че щом си спи след ядене значи се е наяла. Да, ама не. Като се събуди после след 4-5-6 часа и няма такъв рев и глад и после пък не мога да я приспя до следващото хранене - само се носим на ръце и си пеем песнички. Не знам какво да правя вече!

Пробвай да я вдигаш през 3 часа, може просто да си е поспалива. Ако я кърмиш през 3 часа, дори и нощем, може да свикне с този режим, а покрай това и кърмата ти няма да намалее и секне. всяко бебе е различно и му трябва различен режим.Ако при вас не свърши работа кърменето на поискване, може пък с кърмене на режим да откарате година и повече. Синът ми беше доста поспалив в началото, още докато бяхме в болницата. А аз нямах опит и се подведох, оставих го да спи. Разви жълтеница и много трудно наддаде едва 700гр през първия месец, защото през това време беше жълт и се бореше със жълтеницата, а аз водех битка за увеличаване на кърмата. После нещата си потръгнаха и почна да яде начесто и да наддава по много.

# 718
  • Мнения: 286
Благодаря момичета за съветите!  bouquet Ще пробвам различни варианти и както дойде! Моля се само кърма да има - другото зависи от беба!

Момичета, как да си променя лентичката? Може ли някой да ми пише на лични, за да не натоварваме темата? Благодаря предварително!

Последна редакция: сб, 24 яну 2015, 21:04 от GGM

# 719
  • Мнения: 2 122
niaaa, много съжалявам, че така е станало с бебенцето ти!Чувствам се виновна, задето съм те подвела със съвета си! ooooh!
Дано и мине по-бързо! Hug

Общи условия

Активация на акаунт