Естествената възраст на отбиване

  • 22 624
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 755
Аз пък не намирам за нормално, че все още не само приспивам, а и спя на едно легло с три годишно дете пък и с  и мъжа ми. Детето не можах да изгоня, остава мъжът Wink Явно не съм се изразила добре, това, че спим заедно май повече ми тежи от приспиването. А и от както е родена дъщерята нито една вечер не съм излязла. Вече дори не съм социално животно Laughing След две седмици ще имам гости и ще трябва да излезем с тях, от сега ме е страх как ще се оправя майка ми с децата, ще я подлудят.

# 61
  • Мнения: 11 053
Чакай, тя нали не се буди нощем вече?
Какъв е проблемът да започнеш постъпления по спане в собствено легло, ако кърменето е само вечер? На 3 години вече диалогът си е съвсем възможен, независимо дали й изнася или не.

Относно излизането - тъй като моята дъщеря си лягаше рано като малка, излизах обикновено след като я приспя (9-10 ч вечерта). Вярно, за премиери на книги или театър не ставаше, но за други видове социален живот - да. Сега си излизам, когато искам, и дори да не пожелае да заспи с баща си, ме чакат безропотно в приятни занимания до 10, 11 или 12. Гледам да не злоупотребявам все пак Simple Smile Това също няма пряка връзка с отбиването... си мисля... Иначе ти разбирам терзанията прекрасно, просто ми се струва, че има какво да се направи и то може да е по-ефикасно в посока различна от тази, която си мислиш.
 

# 62
  • Мнения: 2 755
Нощем също се буди и пак заспива само с кърмене, спи много леко. Ако се събуди и не съм в леглото тръгва да ме търси. Много е пристрастена Sad А и късно заспива най-рано 10, но често и по-късно 11-12. Аз заспивам преди нея. Друг е въпросът, че след толкова време съм отвикнала да излизам  Embarassed А за преговаряне, вярно, че е голяма, говори, разбира,  но не е съгласна да спи отделно. И един месец не и се събира да е спала в леглото си. Не искам да се оплаквам, съзнавам, че грешката е моя, защото съм допуснала и още допускам да стигна до това положение, но не искам да травмирам детето.

# 63
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Грешка е дотолкова, доколкото ти пречи и тежи на теб Peace Иначе споделеният сън е нещо съвсем нормално, биологично и антропологично обосновано и полезно за деца и възрастни. Разбира се, ако някой в двойката не е щастлив от настоящото раздаване на картите, следва да се премисли стратегията Simple Smile с дребни промени, малко по малко, с много говорене или друго, ако помага (например подкуп, колкото и да е непедагогично Laughing) може вероятно да се постигне баланс Simple Smile
Понякога родителите ползват алтернативни терапии (хомеопатия, Бахови есенции), за да се помогне за по-спокоен сън, ако натурата на детето е по-жива и безспокойна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт