Какво може да се направи срещу съседи със скара на балкона?

  • 42 325
  • 497
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 287
 Преди години беше култова темата за скаричката и нейната къщичка. Та, за малко веселба http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=507773.0;topicrefid=20


Господи, тази култова тема как съм могла да я пропусна! Прочетох първите две страници и си глътнах граматиката.
Къщичка, къщичка за скарата...Божееее! Mr. Green

Давай нататък. Ще се търкаляш. Помня, че някой беше снимал въпросното съоръжение в края на темата, та всички паднаха от вида му.

# 61
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Просто е нагло някои хора да искат обяснение ЗАЩО да не си готвят и пържат на открития балкон.

Хайде да дадем обяснение и на хората, които обичат скара, защо не могат да си я позволят....
Аз лично, също не бих "пуснала" скара под абсорбатора. 
Имаме паркове, в които огъня е разрешен? Имаме подходящи места за пикници? В градовете имам предвид, щото "белите" имат.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 051
Хехехех, позабавлявах се на ваш и естествено на свой гръб. Прочетох доста интересни мнения, гледни точки и ... простотии.
Ето и моята - дали, случайно не ви отмъщават за нещо?

Скрит текст:
И моя хол, който в случая ползвам за спалня е в съседство с кухнята на съседите, а от другата страна същинската спалня е в съседство с моята (и с кухните на останалите съседи от тази страна) кухня  ooooh! Абе, както обичам да казвам - тъпи комунисти са измислили тъпите панелки (бутнаха къщите на семействата ни, за да ги построят и ни "обезщетиха" )

Лятото... ъъъ, т.е от ранна пролет, до късна есен, зад блока в градинката, новодомци от най-различни градове и паланки, често си правят барбекю, което е поне 20-30 метра от блока, но пак смърди яко. Това не е изненада за никой, нали? Simple Smile

Скрит текст:
За другите кретени (без извинение), с чалгата която ми изкърти мазилката вкъщи и немитите дупета  Sick , няма да говоря, че темата е друга

# 63
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Просто е нагло някои хора да искат обяснение ЗАЩО да не си готвят и пържат на открития балкон.

Хайде да дадем обяснение и на хората, които обичат скара, защо не могат да си я позволят....
Аз лично, също не бих "пуснала" скара под абсорбатора. 
Имаме паркове, в които огъня е разрешен? Имаме подходящи места за пикници? В градовете имам предвид, щото "белите" имат.
Има едни такива, човешки и съседски взаимоотношения, които поне според мен включват елементарно възпитание и съобразяване с живеещите около теб. Пускай си скарата, но поне предупреди, да си събера прането и да си затворя вратата на терасата или прозореца.
Иначе да, по принцип в нашата държава никой не дължи обяснение на никого за нищо. Всеки си прави каквото си поиска и където си поиска.Затова и се стига и до бой и начукване на канчета, че и до по-лоши неща, защото народа предпочита да действа, вместо да мисли и говори.

# 64
  • София
  • Мнения: 16 163
Не знам колко са си признали, че имат скара на балкона.
Аз имам и си я ползвам редовно. Балкона си е мой, скарата също, обичам печени  мръвки и зеленчуци. Какво да  им обяснявам и да ги чакам да си приберат прането? Аз приготвям вечеря към 19.30 ч, тях ако ги няма гладни ли да седим?
Да, обичам сочни печени меса, а не изсушени във фурната или прегорели на оребрен тиган. Скарата ми се чисти и мие  след всяка употреба,  та не е гранясала.
Ще ми цъфне на вратата некаква  кифла и ще ми тропа с краче, че и миришело в стаята.
Ами не ми пука, да се проветрява по друго време.Да си рупа салатата с кълнове и варените броколи и да не мърмри много.  И на мене не ми е приятно да събирам от балкона фасове, сухи листа и подобни боклуци от горните етажи. Тента не желая да си слагам - искам си слънцето и светлината.
Може да не ми харесва като си вляза във входа да ме лъхне аромат на запръжка от готвенето, но и съседите трябва да ядат. Не горя от щастие съседите отгоре като изпият 1 каса бира да започнат в малките часове да хвърлят пиратки, но няма как.
С 2 думи - живеем в блок, колкото 1 село. Не може всичко да е стерилно, хора сме.

# 65
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Е, въпрос на гледна точка.
И на различно разбиране.
Нали за това си говорим?
Ръфай си мръвките със здраве. Peace

# 66
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Има едни такива, човешки и съседски взаимоотношения, които поне според мен включват елементарно възпитание и съобразяване с живеещите около теб. Пускай си скарата, но поне предупреди, да си събера прането и да си затворя вратата на терасата или прозореца.

Предположи, че живея в 8 етажен блок и съм на...3-я етаж. Колко точно "комшии" над мен трябва да уведомя, за евентуалната ми хрумка да "прасна" 10 кюфтета на скарата?
Че, аз докато ги уведомя ще ми се отяде!  Joy
И ако теб точно тогава те няма, за да си прибереш гащите от простора?
Да пека ли, да те чакам ли... Thinking
Хипотетично, де...
Моята скара не обгазява никой и не вмирисва ничии гащи! Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 18 755
Ами като не обгазява никой що не си я праснеш в средата на хола?САмо хипотетично питам? Laughing

# 68
  • Мнения: 536
Ааа, не, аз обичам скара. Grinning Laughing
Четох другата тема за "Къщичката" за скара.
А за Айша - явно няма как да се обяснява на човек, който има други виждания, но да пробвам - апартаментът не е къща.
Аргументите колко по-хубаво е месото...как да го кажа по-мило, са неприложими към спора. И аз обичам много шишчета на открит огън, но за това си има планина, поле, външни барбекюта.
Не мислех, че трябва да се обяснява.
Около нашите блокове пред доста входове има иззидани барбекюта и са приятни кътове за отдих.
Но по речника "кифла" съдя за какво става въпрос Simple Smile
И аз обичам светлината и знам, че сме хора нестерилни, но който иска скара, не й е мястото в блока. Миризми от готвено няма как да се избегнат, обаче това е прекалено. Мое мнение.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 15 603
Не знам колко са си признали, че имат скара на балкона.

   Ние имаме, но я ползваме изключително рядко, май не сме я включвали от около година. Peace Не защото не обичаме вкуса на месото, приготвено по този начин (дори напротив – на мен ми е любимо), а защото ни мързи, това е истината. Crazy

   Никога, когато ми се е налагало да ползвам скарата по предназначение, обаче, и през ум не ми е минавало, и за миг дори, да искам разрешение от съседите си. Ако трябва да бъде откровена, повечето от тях дори не ги познавам, не ги поздравявам и в общи линии – не ме интересуват. Не виждам, при това положение, как ще тръгна да звъня по вратите им, за да ги осведомявам за моите чисто битови, злободневни намерения. Laughing

   С останалата част от поста ти също съм напълно съгласна. Peace

# 70
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
 Grinning Много буквално приемаш нещата.
Значи - хипотетично, ако си на 3 етаж, поне според мен миризмата стига най - много до 5, защо да ходиш до 8?
Най - близките съседи най-много го отнасят.
Кофти е, да, не  ерационално, ама аз понеже съм от другата страна, та вече мисля какви ли не тактики.
Въпреки, че някакъв консенсус с моя съсед все пак съм постигнала.
По принцип сте прави, не е само скарата проблема на блоковете, всичко останало и изброено тоже, ама нали да живеем цивилизовано бе хора... ooooh!



# 71
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Ами като не обгазява никой що не си я праснеш в средата на хола?САмо хипотетично питам? Laughing

Ако е към мен - защото едната ми скара е на покрива и всИчкото "мирис" отива на горе и не пречи на никой. Другата е на двора и комшиите са доста далеч, за да усетят каквото и да било, въпреки, че се опитват...нали.... с хляба.

# 72
  • Мнения: 536
'Има едни такива, човешки и съседски взаимоотношения, които поне според мен включват елементарно възпитание и съобразяване с живеещите около теб." - това е.
Но който се прави,че не го разбира, ще си се прави докрай.
Щом е толкова хубава миризмата на прясно изпечено месо, защо я изнасяте навън? Да не би да пречи...?
Разбира се, че не става дума за искане на разрешение.

# 73
  • Мнения: 287
  Както си припомнях смешките от преди години със скаричката, някои категорични постове от настоящата тема ми пресякоха смеха от раз. Не се хабете да пишете повече, ще продължаваме да живеем в тинята и надежда за слънце няма. Ще си кютаме в панелките, ще ни обгазяват кюфтаците на комшиите, ще слушаме Азис, Слави Бинев ще стане културен министър, а Преслава-шеф на операта.

# 74
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
По принцип сте прави, не е само скарата проблема на блоковете, всичко останало и изброено тоже, ама нали да живеем цивилизовано бе хора... ooooh!
Е, то циЛивилизация...ама...не може. Живяла съм и в уж "хай" кооперация - 6 семейства на кръст , кое от кое по хай.....Ами....не мерси.  Peace Винаги ще има нещо, което ще те дразни. Е, верно там барбекюто беше общо. Laughing И си го хапвахме с кеф.
Какво да говорим за една панелка, събрала в себе си цялото "хубаво" от знайни и незнайни родни кътчета и нрави.
В една друга тема четох...от 15 г живее там дамата и всеки ден и е крив..., заради комшии...
Ами изнеси се ,бе.

Общи условия

Активация на акаунт