Re: Юлски бебета 2013 - тема 28

  • 55 645
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 1 318
Нито вярвам, че ако проговори по-рано ще има по-високо IQ, нито, че ако проговори на 4г. ще бъде някакъв скрит зъл гении, който ще се отприщи изведнъж. Но твърдо заставам зад това, че с едно дете трябва да се работи, обучението в различни форми е наистина много важно. Не можеш да го оставиш на самотек /само да го храниш и преобличаш/ и да очакваш чудеса.
Мисти и за това напълно подкрепям тм. На Бранимира не съм и отказала за нито една инициатива, която е поискала /освен курса по актьорско майсторство/, въпреки, че понякога ми идва в повече. Даже ми е жал и за нея, че сенките под очите  от умора са и като на таласъм. Но мисля, че времето което влага тя, респективно средствата които влагаме ние за спорт, езици, рисуване и уроци са добра инвестиция. Дори един ден наистина да стане танцьорка, това ще бъде неин личен избор, а не резултат от дадени обстоятелства.
Марина говори много, но пък примерно изобщо не знае гърнето за какво се използва. Това не я прави нито по-умна, нито по-тъпа от връстниците и. Peace
Терп, благодаря ти за комплимента, много мило, но аз наистина „загрявам” като албански реотан. Embarassed Мисълта ми не е бърза, например, като гледаме филм непрекъснато разпитвам мм за сюжета.
С АМ приключихме преди да навърши 11 месеца /знам мнението ви по въпроса, но имам различна теория/. От тогава всяка вечер вечеря супата от кухнята, след което си ляга. Не зная какво количество течности изпива през деня, приблизително към 4-500мл. /чай, вода и фреш/. И аз като Мъхчето гледам след 18:30ч. да не давам течности, защото тя заспива в 19:30. Спи непробудно до 7ч. сутринта в делнични дни и до 8:30ч. през почивните. Буди се единствено ако си изпусне бибата, но го прави в просъница и заспива веднага след като я получи обратно в устата си. Памперси ползва или зелен Памперс или Пуфис, зависи кой е на промоция /7-14кг/. Вечер преди да легне я къпя, съответно слагам нов памперс, с който кара сутрин до към 10ч.- като стане  в 7:00ч. е празен, явно не пишка през нощта. Но за сметка на това се е случвало докато спи да свърши другата работа /ако усетя, будя, мия и сменявам/. Изобщо и с двете си деца имам голям късмет, нито знам какво са колики, зъби, будуване, болести…. Дано само не ми го върнат през пубертета и да обикалям София нощем, за да ги събирам от дискотеките Praynig.

# 496
  • Мнения: 2 237
Пред Мъхинитие деца,а и пред другите говорещи, моето е направо бавно развиващо се. Направо е на ниво чехълче. Не говори почти нищо. Не изпълнява команди. Гърне не знае какво е. Не си знае името. Не знае кои сме . Мама и тате за него са непознати понятие, но това е защото нито аз го "мамосвам", нито ММ го "таткосва" . Макар че майка ми непрекъснато го "бабосва" , но и тя не знае коя е .
Джине, работим непрекъснато с него. майка ми особено. Тя все пак е специалист и знае какво, как и кога да му се говори. Самата тя е отчаяна вече. Казва, че е доста труден. Та той не вдява нищо ! Колко песни му се изпяха, колко стихчета му се казаха, колко неща му показахме и казваме как се казват, колко, колко,колко неща направихме и правим всеки ден ! И нищо. Не вдява. Знае само да вика "кака" на кака си и "дода". И до там се изчерпва. Пълен бльон е. Само мучи и пищи ако иска нещо.
И като чета тука, направо се отчайвам....Ето, едни знаят толкова думи, други водят майка си до гърнето, трети котенца разнасят...нашето нищо. Sad
Напоследък пък е особено привързан към мен и не дава да мръдна. Залепнал е за мен, спи с мен, в тоалетната е с мен...не иска никой друг освен мен. Та освен бавноразвиващ се явно ще е и мамино синче  Rolling Eyes
Абе надяавам се до първи клас да знае поне половината думи, които мъхините деца например знаят  Tired
Кака му на тази възраст знаеше ужасно много неща. Думи, песни, стихчета, че и на гърне ходеше. Това мъжете са...нЕмам думи.

# 497
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Близначе ти пък чак бавноразвиващ се. Недей така, като отприщи после ще му казваш да млъкне, но устата няма да си затваря.
Не може така да се сравняват едно с друго. Нищо, че са на една възраст не може да са еднакви и по умения и по характер и по знания...

Ицо пък до преди няма и месец не можеше да си държи шишето сам, ама какво да го правя. Бебета на 4 месеца сами си пият, а тоз нашия на 1г. и 6м. не ще. От скоро започна и с ММ се кефим като че ли голямо постижение е направил.

# 498
  • Мнения: 4 708
Близначе спокойно, не е само Боян, много са така.По-скоро са изключение говорещите на тази възраст.  Както писах по-горе и Виктория не говори. Но пък не съм я писала бавна. Напоследък помага като някой се облича, или нея ако обличаме. Подава дрехите, обувките ако излизаме знае кои обувки на кого са и ги подава. Значи не е бавна, просто не иска да говори детето. На Мъхчето ме изумяват, особено с броенето, но си мисля, дали пък като са двечки, не се учат една от друга  newsm78 После пък ще се оплаваме, че не им млъква устата и ни надуват главата. Така че наслаждавайте се на тишината, както се пее в една песен. По-големите ще се сетят коя е  Mr. Green
Джине с Ивета ми се случи, като беше малка всичко беше точно, спеше си като пън /и сега е такава/ не съм чувала даже, че при никнене на зъби може да има проблеми. Обаче в пубертетаааа, малееее, като се сетя и още ми държи влага. Все едно някой я смени и дойде чуждо дете, лошо, инатливо, кошмарно.
Честит имен ден на всички, които празуват днес! Което ме подсети, къде зачезна Луиза? А беше активна  newsm78

# 499
# 500
  • Мнения: 4 708
Какво е това, я се разпиши по-стабилно, как е Юли, ти как си? Нещо ново, приключихте ли сагата със зъбите? Такива неща.

# 501
  • Мнения: 181
За много години, живи и здрави! Честит имен ден на всички празнуващи! Simple Smile
Мисти, нали се подвизавам във ФБ групата, а това беше, за да мога да ви следя, не че съм много редовна и в другата де.
Не ми остава време да чета, а камо ли да пиша, предполагам и на вас така.
Юли му тече носа от 31,12, но не съм го водила на лекар. Няма кучешки зъби, дъвче всичко наред, хапе. Много е див, не го свърта на едно място, не се заиграва сам, особено за по-дълго време, хвърля играчки, рови из всеки шкаф, който успее да отвори. Не ще да спи сам в кошарата си, буди се към 1:30-2 и до там. Реве като тъпан, до хълцане, но не иска да си легне, иска да се гушка. Сравнявайки го с други деца от групата, не казва много неща, въпреки, че постоянно бръщолеви нещо. Живот и здраве, на лято на ясла, нямам идея как ще се адаптира. Реве след мен, крещи Дени, понеже мама не казва, и не не не не , Дени, не не не. Луда работа! Много е привързан към мен, макар да го оставям на баба му, сравнително често. Нея я слуша, макар пак да си знае неговото. На гърне само голяма работа върши, но не си казва, крие се под масата, там му е и санитарния възел Grinning Скоро памперс няма да махне... Каквото, такова Wink
Аз покрай него, от време на време излизам с приятели, ако имам баба да гледа малкия.
Празниците изкарахме приятно, Коледа със бабите и дядото, Нова година - Юлчо с баба си, майка му с компания млади хора вкъщи.
Не се сещам друго!  Simple Smile
Дано всички сте добре! Да сте изкарали хубави празници! Децата да слушат, татковците да помагат! Simple Smile
Живи и здрави!
Прегръдки от нас!

# 502
  • Мнения: 11 747
Мъхче, благодаря за тоя блог! Много ми допадна тая дъска, никогаш нямаше да ми хрумне

https://alarline.wordpress.com/2014/12/28/%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0% … 0%B0%D0%B5%D0%BC/

И категорично реших да я направим. Мисля, че много ще ѝ хареса на разбойничката. Само тия лимки..., няма ли да ги глътне? Ще измислим нещо, ще си импровизираме наш модел по тази идея. Ама нямаше да се сетя за такова нещо, а така да ми хареса!

Леле, Терп, 10 кила скоро казваш?! Нашето кюфте беше 12.300 последно, домашно теглене, сега ми се вижда още натежала, не знам дали е така, мен много ме боли гърба. Иама проблеми с него последната седмица. По едно време бях почти парализирана. Ама с това кюфте.... Иначе не изглежда много дебела, защото не е и ниска, 85см последно. Едра жена се очертава.

Аз понякога се радвам, че Ю. не може да говори. Като ѝ гледам лицето и писъците, представям си какво щеше да ми каже, ако можеше да говори! Тя не е на нивото на мъхчетата, но не е и да не казва нищо. Има известно количество утвърдени думи.

Джине, аз пък си мисля, че не е толкова лоша идея децата само да ги храниш и преобличаш и да ги оставиш на мира. Пак ще се развиват, сигурна съм. По- скоро не трябва да им пречиш със забрани и забележки. Всички безумни щуротии, които ще свършат ще бъдат тяхното образование. Ще наизвадят всики дрехи, обувки и домакинска посуда, ще ги разнасят, ще ги прибират другаде. Ще поливат, изливат и разливат. Ще късат, ще чупят, ще хвърлят. Ще се ровят в пръстта, ще ядат камъни, ще се търкалят в локвите.... И знаеш ли колко нещо ще научат от целия този опит? А ние само ги спираме.

# 503
  • Мнения: 4 255

Честит имен ден на всички, които празуват днес! Което ме подсети, къде зачезна Луиза? А беше активна  newsm78

Кое точно те подсети за Луиза?Тя не празнува днес.

Дени  Hug

# 504
  • София
  • Мнения: 1 318
Подаръче, точно днес празнува Луиза, малкият е именик.

# 505
  • Мнения: 4 255
Ааа да,аз помислих за нея!Ами тя и Ахилеа празнува днес.

# 506
  • София
  • Мнения: 1 318
Гърлче, радвам се, че сте добре! Отбивай се по-често при нас.
Близначе, по начало момчетата проговарят по-късно. Без да се обижда никой, но наистина мъжете се развиват по-бавно от нежният пол, изравняването става някъде след пубертета. След като се занимавате /още повече пък майка ти, която е с богат опит с деца/ не мисля, че трябва така да обиждаш сладкото Бобе!
Ахилея, е празнувала вчера, бе Подаръче.... Laughing

# 507
  • Мнения: 4 255
Йоан празнува на Ивановден,Джине.

# 508
  • Мнения: 11 747
Йоан е Иван, не е Йордан. И аз да кажа, тя Подаръчето вече казала.

Не можете да си представите какво правя? Гледам хотели в Анталия и си мечтая...

# 509
  • Мнения: 1 350
Джине не бе ,днес празнуват Йоан и Йоана,въпреки ,че има логика да са били вчера.Баткото днес много държеше да ходи на градина ,за да празнуват имен ден .И аз имам именник днес ,сега отивам да се оправям,че ще излизаме следобедно  bowuu
Иначе да,мъжете са по-назад доста  Tired
Вижте цяла сутрин с какво се тормозя
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=818978.0;topicrefid=20

Общи условия

Активация на акаунт