Re: Юлски бебета 2013 - тема 28

  • 55 616
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 841
Мисти, вие като сте с ипотека трябва да имате и застраховка. Хич не ги жали застрахователите.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 318
И аз искам нашироко, но и при нас нещата са стопирани, откъм роднини /необходим ми е подпис от братовчедка ми, която е французойка и отказва да подпише при консул, а идва веднъж в годината/. То не, че парите сме ги надиплили… Хич не ми се искаше да взимаме кредит, но дори и някак си да успеем да построим, не ми се мисли после как ще обзавеждаме…
Пине, много ми е интересно, отплесвай се по-редовно.
Вкъщи няма врата между хола и кухнята, това е най-използваното пространство от Марина. Въпреки, че креватчето и е в нашата спалня, избягвам в това помещение да я пускам да щъка, защото първата и работа е да отиде до тоалетката ми. В детската стая е пълно със всевъзможни джаджи на Бранка, там малкото се чувства като дете в шоколадова фабрика и влезне ли, до 10 секунди  ще има поражение- или глътната дребна частица, или скъсан учебник и т.н. Пък сега там са и бебетата котки.

# 62
  • Мнения: 481
Здравейте,

ние днес излизахме в мъглата без количката. Много беше приятно, защото Емито през цялото време ме държеше като голямо дете за ръчичка и хич не искаше да ходи насам-натам. Около един час прекарахме навън.

Някоя от вас да има опит с даряване на клетиките от пъпната връв? Защото моят доктор май не му се занимава, а ако не е толкова сложно може би ще ги даря:)

Джине - ММ се връща в четвъртък и днес цял ден сме чистили с майка ми. Едно за да е чистичко като се прибире, друго е за да не чистя още веднъж преди раждането, за новото бебе Simple Smile Разрових всички шкафове, изхвърлих толкова много неща и сякаш си прочистих и душата. Харесва ми да хвърлям от време на време разни вече непотребни неща.

Ние сега сме в прекрасно светло и просторно жилище, но в Германия е доста тясничко. Еми спи в хола, имаме кухня и спалня. Не се оплаквам, защото знам, че е под наем и не е за постоянно. Просто съм свикнала на широко - на родителите ми апартамента е голям, после като живеех сама се ширех на 90 кв....

В момента отоплявам целодневно хола и трапезарията, следобед и нощем стаята на Еми и напоследък и спалнята само нощем. На Еми стаята е сравнително голяма, но там само спи, играе си в хола, защото там има много пространство. Нищо не заключваме, ходи на всякъде и се чувства свободно. Вие защо заключвате, каква е идеята? При нея ако нещо е затворено точно там ще отиде и ще се побърка, че не може да влезе:)

Аз от Истанбул не бях много очарована, защото ходих там две седмици след една екскурзия в Париж. Без да искам някак сравних двата града, които всъщност не могат да се сравнят. Но след блясъка на единият, другият ми се стори мръсен и прекалено претъпкан. Макар, че в Истанбул беше по-интересно като преживяване. Беше всъщност много интересно - в Париж се разделих с испанеца, онази моя голяма студентска любов, а в Истанбул ни беше първата екскурзия с ММ....
Всъщност знаете ли може би има някакъв символ - Париж, испанеца - едни наистина бляскъв живот беше тогава, а после по балкански му интересен, но някак....но да не разсъждавам много....Ех!

# 63
  • varna
  • Мнения: 871
Pine, стар панелен блок е това, когато квадратурите си бяха реални, а не да ми вкарват вътре и балкони, и общи части и прочие хитрини на новото строителство. Конкретно за този ап. голямо търсене падна, май общо три години се събират, защото аз си имах критерии, от които да не отстъпвам, единия беше стаите да са просторни.
Джине, твойто кити много продуктивно се оказа  Wink
Вкъщи също сме с холо-кухня и емито е по цял ден тука около мен, спалнята не я топлим, но сме отворили вратите и един климатик огромен топли всичките 50 кв., като тука е 25, а там около 22. На новото място са отделно кухня и хол, та да видим как ще се топлим.

# 64
  • Мнения: 11 747
Джине, за отплесването да кажа, щом ме поощряваш, че аз покрай тия си размисли днес ги гугълнах Сабънджъ и се оказа, че леко съм изтървала нишката. За разширението е напълно вярно, но госпожицата явно не се е справила толкова добре, защото фамилията се е разделила на 3 холдинга, като единия се управлява от жена, ама май е майка ѝ или не потърсих коя, ама не е тя. Вслествие на което са отстъпили чак на 4-то място в Турция, макар че ако ги броят трите холдинга за една фамилия, каквито са си, пак ще излязат най- отпред. Коч са заедно, те там на фамилии си карат. Има и други, за които аз не зная нищо.

Хера, че то по панелните апартаменти нямаше спални по 20кв. Освен ако не сте решили някой хол да направите детска стая. По 15кв има едни. Три стаи и кухня отделно са те. Както и да е, аз много взех да разсъждавам  Laughing  замислих се за апартамента на едни познати как беше разпределен.

# 65
  • Мнения: 2 381
Казах го чисто хипотетично, по- скоро попитах, защото никак не съм наясно, но Ники ти не отговори на въпросът ми. Ок, контрол има, но какъв. В случая „подписите“ не са контрол. Това не е ...., нито споразумение за конфиденциалност.
Гаранция, че няма да се злоупотреби зад гърба ти няма. Една клиника държи на пациентите си и ако стане известно, че яйцеклетки се раздават без знание и разрешение ще стане мега скандал. Тази клиника просто ще излезне от бизнес.

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 19:35 от Niki1

# 66
  • Мнения: 4 708
Мисти, вие като сте с ипотека трябва да имате и застраховка. Хич не ги жали застрахователите.
Има застраховка, но бенифициент е банката, и не знам как стоят нещата в този случай.
Пине ние сме 2 етаж, над нас е последен 3-и, но над част от детската е тяхната тераса, която не е покрита и оттам идва проблема. Трябва или да я покрие, или да й направи комшията хидроизолация.
Жалина при нас се заключва проблемната детска, защото в момента е склад за опасни вещи. И банята разбира се, не че заключвам де, затварям вратите, нашите брави за високи и не може да си отваря все още, слава богу. Иначе през деня стоим в холокухнята, но като иска чука на вратата и отварям и щъка по коридора и в спалнята, където отваря скрина и току ми мъкне дрехите си.
Отопляваме и двете стаи с климатици,които не изключвам,  при положение, че заради нея отопляваме и коридора отвреме на време, съм доволна от миналата сметка за ток, да видим как ще е другият месец.
ПС Сега пък разбрах, че не се казва бенефициент, а бенефициер newsm78

# 67
  • Мнения: 4 841
Мисти, до колкото аз съм запозната дори и да изплатят застрахователната премия (или както там се казва) на банката, то тя би трябвало да се включи към сумата за ипотеката. Разпитай, че сега говоря на изуст. Отделно застрахователят би трябвало да задължи комшията ти да си оправи проблема, защото иначе ще има да ти изплаща всеки път обезщетение, когато кошията ти протече.

В нас сме на печка на дърва с водна риза и радиатори във всички стаи. Определено е доста топло, но аз държа средна температура. Не обичам да е топло. В нас се разхождам по лятна рокля и се чувствам добре. Не мисля, че е повече от 20-22'

# 68
  • Мнения: 211
Мисти,аз съм от Еленово!

# 69
  • Мнения: 4 255
Цоп и тук!Да навестя и тези от вас,който не са във фб групичката. 55Все още си имам чудовище вкъщи,но утре го изпращам на едноседмична почивка.Ще си почина и аз.Пък за празниците...не знам...тапи за уши ли да си взимам..алкохол не мога да пия..Май ще замина някъде. Rolling Eyes
Днес бяхме на фотосесия.Вчера като запазих часа предупредих фотографа да се зареди с търпение,че я успял да я хване в един-два кадъра,я не.То пък диването да вземе да ме опровергае днес.Излезе,че лъжа.Беше тооолкова кротка и така се забавляваше..На моменти направо си позираше!Като истински модел!Приключихме за по-малко от половин час и това с преобличане.Очаквам с нетърпение да станат готови.
Елха имаме от 10 дни.На високо е качена,но не и толкова,че да не може да я стигне.За сега обаче,няма поражения.Още като протегна ръка първия път й казах "не" и от тогава май не е ходила повече.Ще вземе да се възпита туй мойто чаве!Да не повярваш.Току виж и баба му доволна.

Хера,поздравления за новият ви дом!Много усмивки,любов и щастие да царят в него!
Напълно съм съгласна за старото и новото строителство.Сега строят за месеци няколко етажна сграда.Строят зимат.Не чакат нищо да изсъхва,да стяга...Само се гонят срокове.Много падна качеството.Да,вярно,старите са стари,в повечето случаи и не толкова добре разпределени,но определено са по-здрави.

Пине,това ориз с праз и ябълка звучи доста интересно.Дали ще може да се намери рецептата?

Последна редакция: ср, 17 дек 2014, 11:44 от подаръче

# 70
  • Мнения: 11 747
Подаръче, не съм търсила рецепта, направо го видях сготвено от кухнята. И на вкус ми хареса, близнах си малко. Може би ще го пробвам, колко му е и без рецепта. Като гъби с ориз, само че с ябълка и праз. Аз гъби с ориз в две различни последователности ги правя. И това ще стане всякакси, според мен.

Мисти, точно на това му казват отстъп. Такова жилище изобщо не трябва да се купува. Ние живяхме 6 години така и го продадохме. Отгоре трябва да си сложат и навес, и изолация, но тъй като няма да я направят хубаво, пак ще тече. Там зимата и сняг се трупа, локви стават от дъжда и всичко това попива в плочата, която е вашия таван. Изобщо тая гола плоча не е никак добро решение. Единствено ако сложат и навес, но и остъклят и то качествено, само това може да ви спаси.

# 71
  • varna
  • Мнения: 871
Pine, освен да не сме мерили нещо като хората, щото според мойта математика 5 х 4 = 20 кв. Simple Smile И да, две огромни стаи има, едната е хол, другата ще е на Еми. За нас остава малката спалня, защото реално нищо не правим там освен да спим Laughing И кухнята е доста широчка, кеф за мен.
Подаръче, не бързай да честитиш, че ония последно казаха на 23 трябва да е готово всичко, ама да видим ще спазят ли срока или пак ще "изскочи" нещо #2gunfire

# 72
  • Мнения: 377
herairness, ха да мине всичко както трябва! Ще е необходим ли голям ремонт или само козметичен?
И ние сме в стара панелка (изцяло южен ап.) - 2 стаи по 17 кв.м. (детска и кухньо-дневна) и една 11 кв.м., която беше кухня, а ние префасонирахме на родителска спалня. Не ни е много широко, но не е и съвсем тясно. И най-вече: толкоз можем да си позволим Simple Smile

Подаръче, очакваме снимки на мирната Ади  Grinning

Пина, и мен ме заинтригува с отклоненията Simple Smile

Мисти, наистина трябва да намерите начин и диалог със съседите за решаване на проблема.

Нахут и аз обичам. Редовно си бъркам хумус.

# 73
  • varna
  • Мнения: 871
Бени, не огромен, ами направо космически ремонт му трябва, то затова и толкова време с тия документи, понеже преговаряхме за яко сваляне от цената поради тази причина. Да е жив и здрав тати ми, успя накрая да ги обърне нещата Heart Eyes Направо нямам търпение и ме сърбят пръстите да почна да си нареждам, ама ще е чак напролет сигурно, че то няма нещо вътре дето не е за смяна.

# 74
  • Мнения: 4 708
Мисти, до колкото аз съм запозната дори и да изплатят застрахователната премия (или както там се казва) на банката, то тя би трябвало да се включи към сумата за ипотеката. Разпитай, че сега говоря на изуст. Отделно застрахователят би трябвало да задължи комшията ти да си оправи проблема, защото иначе ще има да ти изплаща всеки път обезщетение, когато кошията ти протече.

Hug Дано е така, че от две години го караме да си оправи терасата, и той не вдева от човешка приказка.  А не виждаме смисъл да правим основен ремонт, ако след една година ще е пак същото. Ще ида другата седмица до застрахователя, когато ММ излезе отпуска да разпитаме за какво става въпрос.
Николова далечко си ни, жалко  Sad
Подаръче ама така си го обвиняваш напразно твоето детенце. Я виж, вече подлежи на възпитание. За разлика от моето. Днес пак изпълненията навън, ходихме да пуснем колета на нашите за Коледа, орева света, че са и взела кашона, после влязох да купя месо за готвене, като ми го взе и хукна да бяга, бебе-крадец, на касите се наложи да я вдигна барабар с месото, че да го маркират.  ooooh!
Пине  късно разбрахме за неудобствата. Не че имахме пари за друго де. Търсихме сума ти време нещо до 35000евро, ами то само  панелки можеше да намерим. А ние сме абсолютно против живота в панелките, щом имаме избор. Тук таме някой двустаен тухлен, на висок етаж, който е за основен ремонт. Затова взехме нашият тогава. Сега нещата не стоят по-различно. Но като нямаме нищо, в смисъл на родителите си за пари не разчитаме изобщо, и няма друг вариант.

Общи условия

Активация на акаунт