Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 38

  • 134 209
  • 829
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 41
Вениз, благодаря за отговора ,на мен ми казаха че мога да ям телешко и пилешко месо  ограничено .

# 31
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
С малко закъснение, но от сърце честитя Новата година на всички и пожелавам здраве, здраве и пак здраве съпроводено от обич, топлина, вдъхновение и по - малко страхове!!!
Прегръщам ви!!!

# 32
  • Мнения: 17
Здравейте момичета!Честита Нова година!Искам да попитам дали някоя от вас е с  G3  тумор.Аз съм с тъкъв и понеже знам , че е най - агресивния искам да знам какво да очаквам.Колко преживели има?Извинете ме за дуректния въпрос но въпреки позитивизма си искам да знам долу горе какво ме чака

# 33
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
sigma1980, въпроса ти ме върна назад във времето, когато ме оперираха и ми казаха, че няма нито един показател в тумора ми, който да е добър.  #CrazyМоя е G3, хера ми е положителен, хормоните ми са 50 % /а по това време мислех, че това е лошо!/Самия ми хирург каза, че ще маха гърдата, защото това, което виждал въобще не му харесваше Rolling Eyes Задавах си същите въпроси, изчислявах години, вероятността да живея непрекъснато. Не съм се заравяла много из Интернет, защото се отчайвах от това, което прочитах. Две основни неща ме крепят и до днес: няма напреднал и ненапреднал рак, а такъв, който се поддава на лечение и такъв, който не се поддава и G-то е доста относително, защото то се различава в различните краища на тумора и не е идеален показател като Хера, например. И така, през декември сложих 60 тата си инжекция Золадекс. Остават ми още две и дай Боже ако всичко е наред през февруари приключвам с лечението, а през май ще направя 6 години от операцията. Чакат ме изследвания преди края, от които доста ме е страх /за кой ли път?/ Толкова много съм треперила през последните 5 години, чеее.... ooooh! И така ще си треперя до последно!!!!
Питаш какво те чака? Това е въпрос, на който всички искаме да знаем отговора Simple Smile Искаме гаранции и сигурност, но няма как Peace Важното е скъпа, Бог, позитивизма и надеждата да не ни оставят! Желая ти здраве и кураж и никакви тъмни мисли Mr. Green

# 34
  • Мнения: 17
Milmich, искренно ти благодаря за отговора и за това ,  че сподели... Много се извинявам ако съм те въенала към неприятни спомени,но наистина имах нужда да прочета поне една диагноза като моята.Нямах си на представа колко опасно е този G3 показател...Знам,че прогнозата ни се определя от няколко показателя,но все това  G3 ме притеснява най- много.Аз съм с  T1N0MxG3   Her 2 +++  и 70 % естрогено и прогестероло зависим....и съм на 34 г.с цикъл който не е спрял от нито една химия.....Знам,че всичко е много лошо, но не спирам да се надявам да доживея поне още 10 години....  newsm17 newsm17 newsm17

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Здравейте, силни и борбени дами ! Не знам, дали трябва да пиша тук ... На 25 г. съм, вчера докато се къпех при вдигане на ръката усетих странна болка, започваща от мишницата и слизаща къч гърдата. Опипах гърдата, не знам дали напипах точно бучка, но болката е режеща, все едно ме пробождат игли, изтича и секрет от зърното, при изтичането също има болка. Ясно е, че ще отида на лекар, но 1 - во на гинеколог ли или направо на мамолог ? Извинявам се, ако въпросът ми не е за тук, в момента съм много изплашена и объркана, и мисля че само Вие може да ме разберете.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 481
Аrven, не натискай гърдата и не стискай зърното да източваш секрет- не я травмирай повече (ясно ми е, че ръцете ти са все там сега, но се постарай да не пипаш повече). Помисли дали си се удряла някъде от тази страна скоро.
Отиди на лекар утре- най- вероятно първо при личния и той ще даде направление за по- нататък  (или поне такава е стандартната процедура)- мен личния ме прати на хирург. Можеш и на мамолог да отидеш, но лично аз предпочитам на ехограф да ме гледат.
Дано всичко е наред!  Praynig  Да пишеш пак!

Последна редакция: нд, 04 яну 2015, 12:14 от mamicata

# 37
  • София
  • Мнения: 3 481
Sigma,  Hug Не мисли колко дълго ще живееш! Това е Божа работа! Живей пълноценно! Прави нещата, които обичаш... прави нещата, които винаги си искала, но не си имала време... посети местата, които ти се иска.
Предстои ти лечение сигурно... Мисли си как всяка капка, която се влива във вените ти (или всяко хапче)  поваля армии от гадни клетки. Мисли как след всяка терапия ставаш все по- силна (дори и да не се чувстваш така). Довери се на лечението!
Няма да е лесно, предстоят ти трудни моменти- всички минахме през това... Но накрая ще излезеш по- силна!
Пиши и споделяй с нас! Разбираме те и ще те подкрепяме  Hug

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 704
mamicata, благодаря за бързото включване. Не съм се удряла, мислех си, че изтичащата течност може да е кърма, но аз отдавна съм спряла да кърмя, ще пиша след прегледите ! Благодаря за съветите !

# 39
  • София
  • Мнения: 3 481
Arven, най- вероятно е застояла кърма по каналите, получило се е запушване и  възпаление (затова те боли). Но това също трябва да се излекува.
Чакаме те утре на отчет  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 17
Mamicata  и аз ти благодаря за подкрепата.Аз минах операцията,лъчетерапията и 7 курса химия.Остана ми един курс и после съм на Херцептин....Засега всичко е под контрол...Чувствам се по здрава и от преди, но ме прихваща параноята отвреме навреме..... Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 3 481
Sigma, май вече си минала през най- гадното  Sick Остава ти да се радваш на живота (след като всичко е под контрол).
А параноята... параноята май никога не изчезва (за съжаление).
При всяка контрола ще те друса, при всяка болежчица..., но и с това се свиква.
След дни ще станат 15 години, откакто завърших лечението си (внуци дочаках и се надявам на още) И пак се бях докарала до амок с едни болки в раменните стави в началото на септември. И се започна... сцинтиграфии, ЯМР, кръвни картини, чернодробни изследвания, травматолози, ортопеди, инфекционисти и т.н  и т.н.  Mr. Green
Е, доволна съм- оказа се, че съм най- здравата "болна"... как иначе щях да го разбера  Joy
Вече треперя над живота си, над здравето си (а преди не им обръщах внимание- бях млада, когато ме "целуна" осмокракото)... но те пак не зависят от мен. В две поредни години (2012 и 2013) щях да умра от ужилване на оса- ама наистина ме връщат от "отвъдното" и пребивавам по няколко дни в реанимация.
Та с целия този дъъълъг пост исках да ти кажа три думи... "Не го мисли!"
Просто се радвай на живота! Живей всеки ден, като че ли ти е последен!
Тава се отнася за всички!  Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 5 074
Хубав съвет "като за последно". Да, ама разумно, а не през просото .
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !!!
Бъдете здрави и много щастливи. Заслужавате го.

# 43
  • Мнения: 48
ЗА МНОГО ГОДИНИ, МОМИЧЕТА!

# 44
  • София
  • Мнения: 43
За много години момичета! Вместо пожелания ви изпращам ето това :
                                ОБЕЩАЙТЕ СИ :

Да бъдетe толкова силни, че нищо да не може да наруши душевното ви равновесие!

Да говорите за здраве, щастие и благополучие с всеки, когото срещнете!

Да накарате вашите приятели да се чувстват специални и ценени!

Да гледате от слънчевата страна на всичко и да осъществите оптимизма си!

Да мислите само за най-доброто, да работите за най-доброто и да очаквате само най-доброто!

Да бъдете точно толкова въодушевени от успеха на другите, колкото и от вашия собствен!

Да забравите грешките от миналото и да наблегнете на по-големите постижения от бъдещето!

Да имате жизнерадостно изражение по всяко време и да дарявате с усмивка всяко живо същество, което срещате!

Да отделите толкова време за самоусъвршенстване, че да нямате време да критикувате другите!

Да бъдете твърде неограничени, за да се безпокоите; твърде благородни, за да се ядосвате; твърде силни, за да се страхувате и твърде щастливи, за да позволите присъствието на неприятности в живота ви!

Автор: Кристиан Ларсон

Общи условия

Активация на акаунт