за лицензиране на диплома за висше образование

  • 14 355
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 363
Само  на бързо да подкрепа това което Лиска каза по -горе.
Внимавай коя фирма ти превежда дипломата. НАй- добре би било ако си изпратиш дипломата за оценяване в съответната страна ( преведена)
Моята диплома я изпратих на една позната да я даде за превод в БГ (за по - евтино) и ми се идва да застрелям преводача #2gunfire #2gunfire .

# 16
  • Мнения: X
Моята диплома я изпратих на една позната да я даде за превод в БГ (за по - евтино) и ми се идва да застрелям преводача #2gunfire #2gunfire .

Можеш да направиш повече от това да го #2gunfire. Ако наистина е бил "заклет преводач", или както аз им казвам "проклет преводач", въпреки че и аз се числя към тях- то недостоверността на преводите им се наказва съгласно .....забравих кой член.  newsm78
Вярно е, че куцо и сакато се е хванало да превежда, така че бъдете внимателни с агенциите.
Иначе вие казахте почти всичко май. Съветвам ви нотариалните заверки да си ги направите сами, за да посмъкнете малко от цената.
Иначе цените за превод, легализация и нот. заверка на Диплома за висше варират от 34 до 40 лева. Приложението е на същата цена като може малко да се завиши ако дисциплините са повечко.
И все пак, Иванджелин- съветвам те да се възползваш от съвета на писалите преди мен и помолиш в СУ-то да ти я издадат на чуждия език.

# 17
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
наистина много внимавай с преводите...когато си легалиzирах дипломата имах преведена оценка "отличен"_4.00  newsm78 newsm78 newsm78

# 18
  • Мнения: 1 063
О.К. Ще имам предвид всичко и най - вече фирмата преводач. А вашите "лицензирани" (май не е точно това думата, но нали се разбираме) дипломи имат ли някакъв срок на давност? Т.е. да важат от.../ до... тази дата, година или нещо такова и после да изтича валидността им?

# 19
  • Мнения: 3 423
О.К. Ще имам предвид всичко и най - вече фирмата преводач. А вашите "лицензирани" (май не е точно това думата, но нали се разбираме) дипломи имат ли някакъв срок на давност? Т.е. да важат от.../ до... тази дата, година или нещо такова и после да изтича валидността им?

Не, аз съм магистър во веки веков.

# 20
  • Мнения: 822
За дипломите мисля,че няма давност.Но примерно за препоръка от работодател или съдебно свидетелство (не съм сигурна,дали точно така се наричаше) - може да има.Поне на мен ми искаха датата,когато са заверени да не е по-стара от 6 месеца,преди подаване на документите.Ако изобщо ти е необходимо това.

# 21
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
 и моята няма давност....

# 22
  • Мнения: X
За дипломите мисля,че няма давност.Но примерно за препоръка от работодател или съдебно свидетелство (не съм сигурна,дали точно така се наричаше) - може да има.Поне на мен ми искаха датата,когато са заверени да не е по-стара от 6 месеца,преди подаване на документите.Ако изобщо ти е необходимо това.

Така е, не грешиш.
Свидетелството за Съдимост  Wink, Медицинското, препоръките, Удостоверението за семейно положение и някои други имат давност 6 месеца.

# 23
  • Мнения: 3 423
За дипломите мисля,че няма давност.Но примерно за препоръка от работодател или съдебно свидетелство (не съм сигурна,дали точно така се наричаше) - може да има.Поне на мен ми искаха датата,когато са заверени да не е по-стара от 6 месеца,преди подаване на документите.Ако изобщо ти е необходимо това.

Така е, не грешиш.
Свидетелството за Съдимост  Wink, Медицинското, препоръките, Удостоверението за семейно положение и някои други имат давност 6 месеца.

Щото междувременно можеш да сгазиш лyка и тогава...

Общи условия

Активация на акаунт