Селски пинизи на шефа.(Или с какво ви ядоса прекият ви началник)...

  • 26 251
  • 159
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 379
Много е прост горкият. Оценява ни два пъти в годината във връзка с едни бонуси. Писа ми ниска оценка и на въпроса ми защо ми отговори,че било защото често съм отсъствала, а не защото не си върша работата. За протокола ще отбележа,че сестра ми беше болна от рак,а на два пъти се разболя от вируси и детето ми. Той знае причините за отсъствията ми, а освен това съм ползвала и полагащият ми се годишен отпуск - не повече, но въпреки това.... За капак открито заявява,че не разбира това, което работя и той не може да го работи, както и че ако му се наложи да го работи ще напусне. Ние сме на една длъжност - т.е. завършили сме едно и също и получаваме равни заплати, но видите ли аз много отсъствам защото си позволявам да имам болни близки... Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 25 897
Баси идиота. Rolling Eyes

# 77
  • out of space
  • Мнения: 8 576
И аз имах такъв шеф, но ми се виждаше в реда на нещата. От къде да знам какви хора са работили преди мен и какви номера са му правили...
Никога не съм забравяла да звънна.

# 78
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Хаха, сега се сетих.
Имах един , дето ни караше да му пишем всеки ден какво сме свършили.
За информация беше парашутист и халхабер си нямаше какво точно се работи в тая фирма.

# 79
  • Мнения: 91
Вече не ме ядосва, напуснах с кеф.

# 80
  • Мнения: 10 115
Имах една за кратко време, която се беше вредила да командва доста по-умни от нея. Веднъж я помолих да намали малко децибелите на чалгата, която си пускаше по време на работа, а тя ме скастри, като ме осъди, че не съм модерна, защото всички модерни хора слушали тази музика.
Започна да злобее и да ме критикува без особена причина. Една колежка ме посъветва да й подаря шоколадови бонбони, много обичала да я ухажват по този начин. Смешно ми стана и доста се чудих, как да го направя. Накрая се реших и измислих повод да направя въпросния подарък.
И... о, чудо - нещата драстично се промениха, чак се ядосвах, че не си купих по-рано спокойствието.
Добре, че за малко си имах работа с тази тъпа женица.

# 81
  • Мнения: 356
Преди много години беше... майката на шефа, виждайки, че синът й дава заплатите, най-сериозно ни заяви: "Хайде сега целувайте ръка". Той не реагира ooooh!

Дописвам: Не сме целували ръка, естествено. Бяхме млади, но не и луди  Grinning

Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 09:42 от Покипси

# 82
  • Мнения: 30 061
Преди много години беше... майката на шефа, виждайки, че синът й дава заплатите, най-сериозно ни заяви: "Хайде сега целувайте ръка". Той не реагира ooooh!

Ееее....то бива, бива..... ooooh!  Селяния голяма!!!! ooooh!

# 83
  • Мнения: 980
Преди много години беше... майката на шефа, виждайки, че синът й дава заплатите, най-сериозно ни заяви: "Хайде сега целувайте ръка". Той не реагира ooooh!

Пхахаха.  hahaha 

И вие какво? Целувахте ли ръка? 

# 84
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Преди много години беше... майката на шефа, виждайки, че синът й дава заплатите, най-сериозно ни заяви: "Хайде сега целувайте ръка". Той не реагира ooooh!

Пхахаха.  hahaha 

И вие какво? Целувахте ли ръка? 



E, това ми е номер едно, честно  Joy

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Първият ми шеф уж беше много готин.....докато не започна да ми прави сексуални намеци. Тогава бях едва на 20г., а той на близо 60г. Веднъж бях скъсала с гаджето. Бяхме сами в офиса, той застава зад мен, хваща ме за рамената и ми казва "Не се тревожи.  Ще си намериш друг. Нали знаеш,  че всички мъже те желаят.....и всички мъже в офиса те желаят"   Crazy Направих се на разсеяна, измънках нещо и излязох от ситуацията, но когато часове по-късно пак се излигави, му казах да се държи прилично. На другия ден ме уволни, защото "не се получавали нещата в работата и да си тръгвам". А аз бях стажантка без заплата, която му вършеше доста полезна работа....само, че не и онази, за която очевидно съм била наета. Прибрах се разревана. После си намерих друга и то платена работа. Година по-късно го виждам и тоя гузен ме пита дали му се сърдя. С усмивка му казах, че ми е направил голяма услуга, че ме е уволнил и го подминах наперено.

Отивам на интервю за работа и шефката ми казва, че в момента няма чистачка и в началото ще си поделяме грижата за хигиената в офиса двете. Естествено тя не пипна нищо. Освен това си носеше храна от в къщи и осираше цялата кухня. До напускането ми две години по-късно така и не нае чистачка. Не ми е било проблем да чистя, ама защо се излагаше да лъже така.

# 86
  • Мнения: 30 061
Дано поне ти е давала и заплатата на чистачката над твоята. Иначе е много гадно използване това. Имам позната, която работеше при една жена нотариус. Първо, че й даваше минимална заплата, второ я караше да чисти офиса и то не само нейното работно място, а целия основно, плюс прозорци.  Crazy

# 87
  • Мнения: 2 478
Преди 7-8 години имах 2 шефки...роман мога да напиша за глупостта и безпардонността им.
Взех си много поуки тогава и сега се старая да бъда справедлив работодател - на всеки му според заслугите. Но идея нямате колко прост народ има и с колко усилия и компромиси се сформира екип.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Дано поне ти е давала и заплатата на чистачката над твоята. Иначе е много гадно използване това.

По онова време /преди 7-8г/ получавах 240лв заплата, без осигуровки и не, не ми е плащала отгоре, за да чистя офиса. А на всичкото отгоре беше голяма писюрана. Уж се придвижваше до офиса с кола, а обувките й вечно бяха изкаляни. Под бюрото й беше всичко в бучици кал и пръст. Чистила съм с мопа и по два-три пъти на ден. На обяд си носеше храна от вкъщи /нищо, че точно до входа имаше заведение за хранене/. Мъкнеше всякакви миризливи манджи. Веднъж докара печена скумрия, която миришеше отвратително /като на разваляща се риба/  Sick, а на всичкото отгоре чакахме клиенти. Надали щяха да си помислят, че шефката си претопля риба на микровълновата в кухнята. На всичкото отгоре не си миеше мръсните буркани и чинии и съответно бях дежурна на мивката да й ги измия. Ако си направи кафе пък целия плот беше в разляно кафе. Не знам как го постигаше това.

# 89
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616

Редът при нас обикновено е такъв: 1. аз правя отчет (в ексел); 2. началникът го проверява; 3. началникът го изпраща на "от шеф нагоре" (за да си мислят "от шеф нагоре", че той собственоръчно се претрепва от работа и сам върши цялата работа


При нас редът е същият... Това е селски пиниз със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт