Цветарки дайте да обменяме опит!

  • 98 962
  • 795
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 647
СПЕЦИАЛЕН СОРТ - четирилистна, саксийна ! Другата е отровна !!!

Не че се бях засилила да правя салата, но ми стана интересно. Благодаря!   bouquet

# 631
  • Мнения: 3 760
СПЕЦИАЛЕН СОРТ - четирилистна, саксийна ! Другата е отровна !!!
Ааааааа не е отровна другата. Всички тревопасни я кльопат с кеф  Heart Eyes Откъде имаш подобно инфо?  newsm78
А детелина и оксалис са толковадалеч едно от друго.... На оксалиса му се вика часовниче (на дивия). От различни семейства са.

# 632
  • Мнения: 1 493
Да , но ние не сме тревопасни. Дори и на кравите не дават да ядат детелина, подуват им се коремите. Не , че е смъртоносна, но не е за ядене.

# 633
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Мамчета, моите латинки ги нападнаха някакви гъсеници! Ужасни са, ядат листата и са много малки и зелени! Едвам ги чистя. Пръсках, пощих ги, но нещо пак ги яде, а вече не виждам гъсеници по листата! Дайде някакъв съвет, че вече ми дойде до гуша и накрая ще ги изхвърля!

# 634
Момичета,
а аз да ви кажа какво си приготвихме тази вечер - цветчета от цъфнала акация!!! Много са вкусни и ухаят прекрасно! и открих след едно търсене в интернет, че действат добре и при проблеми в бъбреците, пречистват от камъни. Тук във Франция правят палачинки/понички  с тях. Можете и вие да пробвате, аз много приятно бях изненадана.
Приготвя се по-рядко палачинково тесто и се топват цветчетата, така както са с дръжката и се обръщат в сгорещено олио. Може да попиете с хартия, за да не са толкова мазни.
Малко за готварския форум е това, но нали си говорим тук и за цветя, та исках да ви споделя това. Аз днес за пръв път в живота си ям такива цветчета и са много много вкусни!!! Не съм и предполагала, а ние в Бг си имаме толкова много акация.
Мъни, имам снимка на маслиненото дръвче, но трябва да я смаля и ще я пусна.

# 635
  • София
  • Мнения: 2 164
Мъни, благодаря!   bouquet

# 636
  • Мнения: 1 153
Да попитам за латинките-как дават семенце,аз мойте ги засях със семенце и сега поникнаха,но кога дават семенце?

# 637
  • Мнения: 883
Момичета, благодаря ви за отговорите! Разбрах как да си гледам детелинката, за сега е на терасата - страх ме е да я изнеса на открития балкон. Много ми харесва, пък и дано ми донесе щастие (и бебе)! Затова за сега на затворени прозорци Naughty, а и да не я изкълве нещо...!
Ифа, латинките ще направят семенца чак когато прецъфтят и то ако са на открито и някоя пчеличка ги опраши! Семенцата са доста едрички и стават по 2-3 от един цвят, така че няма да ги сбъркаш, но трябва да изсъхнат и да пожълтеят. Не бързай да ги прибираш. Освен ако са някой хибриден сорт, който не дава семена... newsm78, тогава ще трябва пак да си купиш напролет. Латинките обичат водата през лятото и ако се засушат хващат паежинестия акар и тогава няма спасение!!!

# 638
  • Мнения: 1 153
Благодаря Дидиди за съветите,аз за 1 година гледам латинки,много са ми красиви и ми се ще и догодина да имам и за това ми се искаше да знам кога и как дават семенца.Мисля че не са хибриди една позната на майка ми и ги дала,а тя си ги гледа на село в дворчето,така че имам основание да чакам семенца,е разбира се,ако пчеличките се сетят Laughingда дойдат и да си сваршат работата Mr. Green

# 639
  • Мнения: 883
А ако случайно не дойдат - опитай с мека четчица или памучно тампонче да свършиш тяхната работа. Но ако са на открита тераса и мушиците се привличат от аромата на нектара и те може да свършат работа  smile3521

# 640
  • Мнения: 1 153
О да пчелички има защтото от другите цветя успявам да взема семенца Simple Smile ама и аз мога да се постарая  Mr. Green

# 641
  • Мнения: 3 760
Латинките всъщност са многогодишни. Ако ги прибирате зимата (по възможност на хладно) презимуват успешно. При мен цъфти от февруари  Wink
Ефросина, това с подуването се отнася за люцерната - и то не, че не я дават на тревопасните, а се внимава да не се прекали с нея  Laughing
Много животновъдна стана темата  hahaha
Важното е, че оксалисите носят щастие. Не знаех, че се ядат  Party

# 642
  • Мнения: 1 881
Момичета, със странен въпрос ще се включа...имам много хубава юка, която обаче до есента няма да се побира вкъщи /стигнала е до тавана вече/.  Не знам какво да правя с нея, нито дали мога да я продам на някой магазин. и от цени нямам представа newsm78

Моля , дайте ми идеи ако знаете някой да изкупува.............. Praynig

# 643
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз имам въпрос.
Как се гледа лимонова мащерка?

# 644
  • Мнения: 118
Имам питане : какво правите с прекрасното "Чехълче" след като прецъфти ?
Тук http://www.fplanet.org/data/calceolaria/index.html няма нищо по въпроса  !
Два месеца грееха на прозореца ми червено и жълто с червени точки, но вече прецъфтяха. Какво да правя ?
Нищо то е едногодишно мисля, че беше семенно растение  Hug

Общи условия

Активация на акаунт