Мартенче закрачи вече, с мама ходят надалече!

  • 49 281
  • 400
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 780
Здравейте! На нас ни се размина болницата! Почти се оправи малката.  newsm44
И ние още не сме проходили, та даже и не иска да стои права на пода. На леглото, въпреки че е меко се изправя и стои сама права, а на пода иска да е седнала. С паяка бяга и събаря всичко къде що докопа.
По принцип нощем спи непробудно, но напоследък се буди от зъбките-на скоро ни изби първото, а второто и то прозира и е на път. Хубав ден!   bouquet

# 211
  • Мнения: 303
Marissa браво много хубава новина радвам се за вас. И малката още не смее да се пусне,насърчавам я залъгвам я ,но и с две пръстчета все да се държи когото тя си реши тогава ,зъби още няма от снощи започна да спи повече дано дентокинд да действа вече. Petya Borisovaa добре дошла.

# 212
  • Мнения: 174
Ние също не ходим , Краси не пълзи , не може сама да седне от легнало , изправя се права , но само като ми хване ръцете и се набира не тях , може би леко и помагам , в кошарата почти не стои , а и там и идва високо да се хване да се набере . От няколко дни постоянно ме хваща за ръце и да стои права , много е нестабилна , като пиян морков , но пък събира кураж да ме пусне.



На кухня сме от както стана на 10 месеца , взимам от частна . Даже имаме 2 в града и пробвах и двете , но взимам диетичното меню , което е без прясно мляко . На държавна ще пробвам след навършване на годинка , когато мисля да дам и прясно мляко , там така правят киселите и за това отлагам .

# 213
  • Мнения: 373
Здравейте,
Малко ще се отклоня от темата с децата... След раждането цикъла ми дойде на 8мия месец - ноември, нормален, както преди забременяването. След това през декември не ми дойде. Януари пак нормален и след 2 седмици започна едно много слабо и тъмнокафяво течение, което продължава вече 10 дена. Нямам никакви болки или други неразположения. Никога не съм имала проблеми с цикъла и вече започвам да се притеснявам... Моля ви за мнение ако ви се е случвало нещо подобно или да звъня на лекар. Благодаря Ви предварително и приятен ден на всички Simple Smile

Да същия случай си като мен. Имаш най-вероятно раничка на шийката на матката.Незнам от кой град си, но аз преди години ходих във Варна при една докторка да ми я замразява.Кабинета и беше в света Ана, ама не се сещам името и. Ако можеш да ти я замразят ще ти е по-добре, вместо да ти я горят. По-добре отиди да те   прегледат.

# 214
  • Мнения: 373
Мариса раздвам се, че сте добре. Само хубави неща да се случват от тук нататък. На Петя Борисова добре дошла! Включвай се активно.Шани и ние не ходим все още. Алекс явно се страхува засега.Иначе се изправя в кошарата, но дотам.Интересното при нас е,че той тръгна да пълзи не като другите деца напред, а назад  Joy, вика силно, понякога колкото му глас държи и гледа как ще реагираме.Нарочно изтърва предмети и после ни подвиква да ги вдигнем за да си играем с него и да му обърнем внимание.Иначе с яденето пак сме на никъде.Това което ме притесни днес, е че изпражненията му бяха черни и като барабонки. Чудя се дали не е от киселото мялко, което яде тези дни. Вече стана 3 дни подред яде само кисело мляко с бисквити и каша всичко друго неиска да яде и трябва все да хвърлям.Гледах от един сайт разни картинки кое е обезпокоително и кое не, но нищо не намерих.Извинявам се за миризливото обяснение, но  днес целия ден се ровя и все не намирам информация от какво поне би могло да е. Някой ако е имал опит, моля да сподели!

# 215
  • Мнения: 86
И при нас акото понякога е като топчета и по-тъмно. Предполагам е от новата храна докато се настрои организма. След няколко дни става пак по-кашесто.

# 216
  • Мнения: 6 764
Здравейте Simple Smile
Днес е ужасен студ и вятър, а ние бяхме и на консултация сутринта. Добре, че мъжа ми остана и отидохме с колата. Вече е 9,780кг, 75см. Другия месец ще пускаме някакви изследвания, които се правели на годинка.
За акото, Карина отдавна не ака кашесто. Като на голям човек си е, за мен е нормално, все пак е на твърда храна вече. От кисело мляко не вярвам да стане подобен проблем с акото. Киселото мляко регулира тумбачето. Да не приема желязо съдържащ препарат детето? При нас акото е кашесто само след кисело мляко или бананова каша. Затова се учудвам.
Имаме рекорд. Вече 3 дни спи супер спокойно по цяла нощ и то в нейното легло. Има леко избил горен десен резец. Като се покаже, това ще ни е 3-тия зъб. Дано изникне и другия, че с 3 зъба ще е много смешна. Другите 2 са долни  Joy
Хубав ден от нас   bouquet

# 217
  • Мнения: 174
И аз с един отчет , и ние ходихме на консултация - 8,000 кг и 72 см . Много духа и с такси набързо и пак вкъщи , видях една мама с дъждобран и след като се наспи ще помисля дали да не отидем до магазина и ние така

# 218
  • Мнения: 91
Здравейте, мами Simple Smile
Ние този месец пропуснахме консултацията. Аз така сама реших, заради студовете, пък и нали само е за мерене. Не ми се рискуваше, защото стаичката, в която правят консултацията, влизат много бебчета, а доста чест има и болни.
Деница също още не ходи сама, страх я е да се пусне. Пускам едната ръчичка и замръзва на място и започва да плаче Sad
Да ви кажа честно хич не съм доволна от държавната кухня Sad. слагат супер малко, ама супер малко материал в яденетата. Та дори да давам и супата и основното на обяд имам чувството, че пак няма да я нахрани. Много са воднисти и течни и почти всеки път трябва да слагам сухар за плътност. То иначе няма как да го изливам в устата й. Верно три пъти по-евтина от частната, но пък е задължаващо по месеци. И какво от това, за февруари си платих за цял месец (друга опция няма) а миналата седмига и тази не съм вземала храна, защото е много студено и не ми се рискива да извеждам детето. Все е до -4,5, но пише, че се усеща като -10, а това е по-реалното Sad
Може би ще си продължа с готвенето, както преди и от време на време ще вземам частна за улеснение. Най-тъжното е, че същата тази храна от яслите я дават на децата, които я посещават Sad
Лека на всички Simple Smile

# 219
  • Мнения: 18
Много благодаря на всички!  Реших да пробвам няколко частни и ще видим. А когато има време ще готвим вкъщи Wink
И дъщеря ни не се изправя :-/ Така като я гледам няма и намерение скоро. 
Да ви попитам, тези,  които имате поне 3 зъбчета- тропат/скърцат ли с тях бебоците?  Моята дъщеря често през деня потропва,  нощем не,  предполагам, че така си ги опознава?

# 220
  • Мнения: 91
Здравейте, мами Simple Smile
Как сте? Май повечето сме се радвали на хубавото време последните няколко дни. Дано вече да няма студове, за да може да се разхождаме повечко навън.
Лека

# 221
  • Мнения: 780
Здравейте! Ние сме добре дори днес ни изби второто зъбче! Не сме имали проблеми с него-даже не съм разбрала, както с първото. Тази сутрин така се бяхме наточили да излизаме на разходка, а то такава мъгла се пусна, че даже и заваля при нас. Дано се пооправи времето, че вече не ни свърта вътре-само в събота направихме една разходка. Малката онзи ден се запозна с кучето ни и голяма радост-даже името му научи и постоянно иска да ходим да го видим и го вика.  Laughing
Сега само за рождения ден си мисля. Накрая решихме да го направим вкъщи. Менюто направих само тортата остана. а те много скъпи тези торти бе! , но няма значение-веднъж детето става на 1 годинка!
Хубав ден!   bouquet
Забравих да кажа, че искам да се присъединя към групата във фейсбук, защото тук все по-рядко някой пише. Не казвам, че ще се откажа от темата!

# 222
  • Мнения: 20
Marissa_ успех с групата,нали знаеш,че е строго секретна Wink
 Tanya and Alex не се притеснявай, когато Вияна отказваше пюретата и ядеше само каши и АМ,акитата и бяха точно такива каквито описваш. Предполагам,че е точно от еднообразно хранене. Тя и сега ги яде ,когато си иска,така че при нас често има такива моменти. Иначе макар и слабичка (7,800 / 75см) е доооста активна. Изправя се навсякъде и по всичко,слиза и почти сама се качва на спалнята и дивана,пълзи,и ходи,но ходенето е ако има поне една ръчичка да се хване иначе все още я е страх.
Скоро обсъждахме обувките-ние имаме КК, Атипас,Адидас,но всички и запарват много крачетата.....? Дори се бях замислила дали чорапогащниците не са някакви изкуствени материи,че чак така, не знам.
И,да ви попитам-как сте с гърнето? Свикват ли бебоците? Кога ги слагате?
Хайде Лека и спокойна нощ момичета Simple Smile

# 223
  • Мнения: 303
Здравейте и от нас малката е вече 9 кг и 71 см  вече се пуска и прави по 1-2 крачки сама ,нямам търпени да ходи като пате пред мен ,най-често се пуска като баща и се прибира от работа от радост и прави няколко крачки за да го гушне  Heart Eyes Сутринта заспа при мен и като се събуди слезна от леглото и тръгна да излиза от стаята  Shocked. Всеки път като излезем и събира пръчки да ги дава на кучето да ги гризе и много се радва . Да се похваля най накрая ни избива първото зъбче показало се една бяла точка. Взела съм бележка и утре ще ходя да я запиша на кухня.  Пожелавам ви топъл и слънчев ден ,дано да спре да вали.  

# 224
  • Мнения: 2 081

Забравих да кажа, че искам да се присъединя към групата във фейсбук, защото тук все по-рядко някой пише. Не казвам, че ще се откажа от темата!

Мариса пиши ми на лични имейла си , или линк към профила си във Фейсбук .Аз ще те добавя . но някой от админите трябва да одобри поканата .

Общи условия

Активация на акаунт