Мартенче закрачи вече, с мама ходят надалече!

  • 49 341
  • 400
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 769
Здравейте Simple Smile
Много ви завиждам за хубавото време. При нас е мъгла и с дни не сме виждали слънцето Sad Вече се побъркваме и двете вкъщи. Сега избива горен зъб и е кисела и се цупи за всичко. Отделно по цял ден вилнее из стаята и разхвърля, само подир нея ходя...Направо се побърквам докато дойде баща й. Вече ходи значително по-стабилно, но много бърза, препъва се и имаме вече няколко катастрофи Sad Спрях кухнята и пак аз готвя. Яде добре, но пуста му работа не се отказва и от сукането. Вече си мисля, че никога няма да успея да я отбия. Пожелавам ви хубав ден Simple Smile

# 226
  • Мнения: 303
Честита баба марта , румени  засмени . Малката унищожи вече една мартеничка видя сметката на едно мече  Grinning Radeva-87 недей да се отчайваш ще ви трябва време ,замести сукането с нещо друго с шишето ще е най лесно,но ти препоръчвам да го избегнеш ,като вариант . Да се похваля вече и второто зъбче се показва и малката се поуспокои сега се буди по 3-4 пъти за цяла нощ което за мен е постижение. Рожден ните дни започват нямам търпение .

# 227
  • Мнения: 780
Честита Баба Марта и от нас!
И аз нямам търпение вече за рождения ден на малката! От около две седмици съм в еуфория! Торта, украси, меню, забавление. Накрая решихме да направим един рожден ден с роднини и няколко приятели и един само с майки с дечица. Вчера даже ходих до Джъмбо за украси, чашки, чинийки, балони и свирки и такива неща.
Купихме на малката кола и е много доволна-аз също защото виждам, че е много щастлива и и е много забавно!

# 228
  • Мнения: 373
Момичета здравейте!Не съм писала отдавна, но с това преместване просто изживявам някакъв кошмар. Едва сега ми остана малко време да седна да драсна няколко реда.Честита Баба Марта! Пожелавам Ви здраве и дълголетие.С преместването ни в друг град ни дойдоха и проблемите. Мойта шоф. книжка не я признаха, а и последното плащане от майчинството не ми дадоха. Просто само грижи и проблеми покрай мен. Алекс от своя страна пък само пищи, реве и мрънка-с една дума нищо ново, да не кажа, че даже и по-зле става това детете. Добре, че поне покрай другите деца тук взе да влиза малко в крачка с яденето, а и да се заиграва, но не го ли изведеш един ден и се почва една ooooh! ужас....не се търпи, ама няма как това е положението.Тези дни и аз взех да мисля за рожденния му ден. Тук има още едно дете родено с два дни по-рано от нас, но майката иска да се съберем да празнуват децата заедно, че да излезе по-евтино.Ще го мисля. Засега проучвам района, че незнам все още кое къде е, а всичко тук е огромно слабо казано.Ами това е от мен! Лек ден!

# 229
  • Мнения: 6 769
Здравейте, момичета Simple Smile
Честита Баба Марта и Честит 3-ти март!
Малката е добре. Вече хапва обща храна, яде от нашата манджа. Бяга и пипо всичко, голяма лудница е вкъщи. Вчера беше хубаво времето и бесня цял ден на площадката с децата. Аз съм болна и се мъча да не и се навирам много, да не я заразя. Тези дни баща й я гледа, аз по-отдалече. Изби ни горен резец и сега е спокойна. Беше една седмица рев вечер. Случи се и невъзможното, отбих я и стана толкова леко, че чак не съм очаквала. Планираме сега РД-то, ние като гледам сме от по-малките, на 23-ти е рожденничка.
Поздрави на всички Simple Smile

# 230
  • Мнения: 91
Здравейте, мили мами със сладки бебоци.
Честита Баба Марта, да сте много здрави и щастливи винаги!
Честит 3ти Март, нека се чувстваме горди, че сме българи, а не да се срамуваме от това. Дано един ден дечицата ни живеят по-добре в тази държава. Поне тези, които ще останат тук.
Деница също е добре. Аз се отказах от държавната кухня, защото както бях писала вече е повече от ужасна (в повечето случаи вода + никакъв материал + прясно мялко ОСНОВНО!!!). Понеже Дени е само с две долни зъбчета, които даже не са още пораснали хубаво, всичко й пасирам. Намерих "цаката" да успявам да си й сготвя и да излизаме. Сега се сещам, че предстоят пак ваксина и изследвания, което винаги ме е притеснявало.
Нашия рожден ден е на 6ти Март. Ще го направим в събота на 7ми с роднини в заведение на обяд. А пък на 6ти ще излезем с една мама, с която сме много близки и с нейното бебче (също Мартенче, но на 20ти) да се почерпим някъде пак на заведение. Не съм и смятала да е по друг начин първият й рожден ден, защото са много малки дечицата още и нищо няма да разберат, така или иначе Simple Smile

# 231
  • Мнения: 2 081
Честит празник !
Нашият рожден ден е утре  Party Ще празнуваме вечерта само с близки ( баби , дядо...) На 7 , в събота ще е другото празненство . През деня с майки и няколко дечица в детски център , а вечерта третото вече без деца  Laughing

# 232
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,Честита баба марта и Честит 3-ти март. Нашият рожден ден е точно на 3-ти и беше голяма веселба. Като за първи рожден ден решихме да поканим повече гости,а пък от другата година ще бъде само с дечица и роднини. Събрахме се в една пицария до нас,и с роднини,приятели и дечица станахме около 40,че и повече човека. Половин сватба стана,но се справихме. Вияна получи мнооооого подаръци и беше най-щастливото дете. Цял ден целувки раздаваше   Laughing
Иначе и нас не ни подмина гадният грип. Аз,мъжът ми и малката се натръшкахме.Тя сополи и кашлици две седмици,но сега останаха само леки сополки,които трябва да изчезнат скоро.
Надявам се всички вие да сте здрави и може да споделим снимки на малките от рождените дни.........тези който не са минали ще имат идеи за торти и украси Wink

# 233
  • Мнения: 49
Здравейте мами и от мен Simple Smile
Аз откакто започнах работа съм в информационно затъмнение направо Sad.
Но ето ме сега, докато малката спи се включвам за малко Simple Smile
Другата седмица ще пътувам в командировка и 2 нощи няма да съм с малката, очаквам че ще бъде пълен ад и най-вероятно ще се отбие... За сега суче за успокоение вечерно време основно и нощем.
Радева, при вас как се случиха нещата с отбиването Simple Smile?
Иначе Калина прави самостоятелно няколко крачки и пада по дупе или по колена. Не сме правили прощъпулник, най-много да замеся една погача през уикенда Simple Smile
Поздрави от нас и много хубави емоции пожелавам във връзка с предстоящите годишнини на малките сладурчета!
  bouquet

# 234
  • Мнения: 6 769
Честито на рождениците Simple Smile Да растат здрави, щастливи и стойностни хора!
Стели, просто след къпане излязох от стаята. Баща й дада шише с кисело мляко. Хапнала и заспала. Така няколко пъти си търсеше и ми сочеше гърдите, но я разсейвах с нещо друго. Не е било голяма драма. Даже тази вечер и беше забавно сама да си държи шишето с мляко. Отначало се гушкаше и ми дърпаше блузата, но се зарадва и на шишето. Странно ми е, че вече няма да я кърмя, но за нас сега беше момента.
Поздрави на всички Simple Smile

# 235
  • Мнения: 373
Ехо, момичета как сте? Ние най-накрая приключихме с преместването и нещата започнаха да се поуспокояват. Аз си взех майчинските и сега гледам за разни неща да купя на Алекс. Реших да не се охарчваме много, а и да сме само с едно семейство.
Радева радвам се, че сте се отбили. Ние се кърмим 3 пъти всяка вечер. Даже единия път не бих го нарекла сукане, а по-скоро успокоение, че нас много ни мъчат зъбите. Засега с хомеопатия се оправят нещата.Аз смятам следващата седмица към края да започвам да слагам прясно мляко по лъжица две да свиква с вкуса и да следя за реакция. Мислех си да кърмя до към 1г.2 м, но трябва да Ви кажа, че взех да се изморявам от непрекъснатото недоспиване, а и незнам при Вас как е но мъжа ми не помага особено.Алекс се търкаля из цялото легло и онзи ден пак се изтърси. Добре, че бяха възглавниците че не ми се мисли какво можеше да се случи.
Споделям идеята на Калинавия и би било добре да публикуваме по някоя и друга снимка на децата от рожденния ден.Лек ден от мен!

# 236
  • Мнения: 91
Здравейте, мами  Simple Smile
И на Деница рождения ден мина. Стана на годинка на 6ти Март, но го празнувахме на следващия ден в едно заведение само с роднините. Изкарахме си добре. Дени се забавлява доста, защото освен племенницата ми, която е на две години имаше още много други дечица, дошли с родителите си в заведението.  Simple Smile Стояхме около два часа, но накрая вече Дени беше много кисела и изморена от игри и емоции. Добра идея беше да вземем с нас проходилката. Обикаля с нея цялото заведение, а братовчедка й само я буташе натам насам. Всички в заведението и персонал и клиенти им се радваха много Simple Smile
Вече я водя само с една ръка и всеки момент мисля, че ще се пусне, защото на няколко пъти тръгва да върви сама, но се усеща, че не я държа и се спира. Ще си изчакам търпеливо. Когато, тогава. И без това ще има още доста време да вървим подир тях Laughing
Приятна вечер на всички, споделяйте как са изкарали тези, на които е минал рождения ден Simple Smile

# 237
  • Мнения: 373
Момичета Честит 8-ми март!

# 238
  • Мнения: 20
Честит 8-ми март и от мен! Simple Smile Желая ви да сте винаги обичани и усмихнати,а малките съкровища да ви носят само радост!!!

# 239
  • Мнения: 91
Здравейте, мами как сте.
Ех, тази Фейсбук група, пак опустя този форум. Много, много жалко Sad Защото все пак има и мами, които не ползват Фейсбук.
Деница почти е проходила сама. В Четвъртък сме на консултация и понеже вече е на годинка ще й слагат ваксина и ще й правят изследвания. Което значи пак боцкане и тези гадни пликчета за урина, но това е положението. Аз също искам да разбера как са й изследванията, дали всичко е наред. Мисля като ще я боцкат така или иначе да поискам изследване на кръвна група, защото не я знам нейната. При раждането  трябваше отделно да заявя и платя за тази "екстра", но никой не ми беше казал. Та затова сега ще го направим.
Лека от нас Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт