Мартенче закрачи вече, с мама ходят надалече!

  • 49 301
  • 400
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 764
Здравейте и от нас Simple Smile

Малката е добре и аз вече също. Изкарах ужасен вирус, така не бях се разболявала от преди да забременея  ooooh!
Вече втора седмица откакто съм я отбила. Имаме нов режим, който ме устойва перфектно  Laughing Дано не си го смени  Joy На вечеря хапва добре, не търси мляко преди лягане, спи цяла нощ и става към 7 за мляко. Не съм спала без прекъсване откакто се е родила. Направо се чувствам друг човек. Освен това вече не ми пука какво ям, пия ли вода...друго си е само за себе си да отговаряш  Party
Сега се учим усилено да пишаме на гърнето. Иначе акаме само на гърне, но пишането понякога го уцелваме, понякога не. Решила съм да купувам седалка за тоалетната и вече там. Като и е по-интересно в тоалетната, може да почне и да си казва. Твърдо съм решена на ясла да тръгва без памперс. Сега април ще пускаме документи за класирането и септември дано сме на ясла.
Другата седмица почват рожденните дни при нас. Аз съм на 17-ти, баща й на 18-ти, майка ми на 19-ти и малката на 23-ти.
И ние сме на 18-ти на консултация, ще вземем направления за изследванията, още не знам дали ще сложим ваксината. Сякаш мисля да отложим за след рожденния ден, защото предстоят много събирания с хора, а не е хубаво веднага след ваксина. Ще вземе да лепне нещо и да се чудя какво да правя.
Поздрави от нас и весели рожденни дни   bouquet

# 241
  • Мнения: 303
Здравейте и от мен , малката е с температура от вчера до 39 стига  Cry много се уплаших .  Хапва си играе си иска само да я гушкам и държа търси някаква утеха  ,дано от утре не ми вдига такава температура че направо не знам, друг симптом за вирус няма .Radeva-87 много се радвам за вас нека все така да сте . И аз започвам вече по усилено приучаване на гърне сутрин хващаме пишкане ,но през деня е трудно ,искам лятото да е без памперс .point_of_honour и аз мисля да пусна едно изследване за кръвна група само да не плаче много. Момичета ,да ви попитам как се промениха гърдите ви след кърменето ,мойте станаха ужасни сериозно нямат никакъв обем и кожата все едно е в повече ,не си го поставям като комплекс ,но все пак искам да им подобря състоянието чудя се да си взимам ли даколен  Rolling Eyes

# 242
  • Мнения: 91
Radeva-87, браво за режима. Дано да приемат дъщеричката ти на яслата. Много мами, обаче ми казаха, че пратили децата си научени на гърне на ясла и без памперс. Там, обаче, за по-лесно лелките слагали памперса за по-сигурно през деня. Ние крачки напред, те ги връщат назад. Дано все пак не се случва. Явно март месец за вас е най-хубавия месец Simple Smile
Аз също започнах да уча Деница да ходи по нужда на гърне узилено. Много искам да ми показва по някакъв начин, когато й се ходи, но за сега нищо. По цял ден не спирам да говоря, като латерна съм, показвам хиляди неща и ги повтарям всеки божи ден, но ответ няма. Деница си е още бебе и това е.
ралица 21, не се притеснявай, може да не е Вирус, а да е от зъбките температурата. Относно гърдите - да, определено кожата се отпуска и изглежда като в повече, защото след като са намалили обема си, нормално, няма как да изчезне тази кожа, която е побирала гърдите. Аз кърмих до 8ми месец на Дени и не ми увиснаха толкова много, но определено не са същите като преи това Sad Можеш да пробваш с Даколен. Аз нямам познати, които са го ползвали и не мога да кажа за отзиви.
Лека Simple Smile

# 243
  • Мнения: 174
Здравейте , май наистина повече се пише със facebook  , ама си попрочитам и тук . Все повече бебчета прохождат или се опитват. Аз да питам пак , знам че не трябва да сравнявам и всяко си е различно , но дали има някое друго бебче като нас . Не може сама да седне от легнало положение , не се и опитва , моге да си лежи и не и пречи , не се изправя сама по мебелите , мисля че я е страх , иска ли да се изправи подава ръце и само за двата ми пръста се набира . Ходи хваната за две ръце , даже има смелост да се пусне , но е  много много нестабилна и ме е страх да не падне и да се изплаши още повече . Не лази , а се придвижва по дупе ... голям смях . Педиатърката ми каза , че до година и два месеца трябва да проходи , ами ако не успее ?  newsm78 не че гоня срокове , и съм сигурна , че първо ще проходи после ще се научи да се изправя сама . Дали е нормално така

# 244
  • Мнения: 6 764
Относно формата на гърдите и на мен ми е интересно какво ще стане. Преди бях 70В, а след бременността 85С, което си е цял размер нагоре. По съвет на майка ми, от раждането нон стоп и денем и нощем съм със сутиен. Засега промяна няма, но още имам минимални количества кърма. Като спре съвсем, ще видим  Tired Иначе единственото място, където ми се появиха стрии са гърдите. То е ясно, че след бременността нищо няма да е същото вече  Laughing
Титиня, всяко дете е индивидуално. Ще проходи и всичко, после ще ти е мъчно за времето, когато не е можела да се завре навсякъде Wink Племенницата ми проходи на година и половина и какво от това. Всяко нещо с времето си.

# 245
  • Мнения: 20
Здравейте,аз да се похваля,Вияна от вчера ходи сама из стаите. Като излезем навън все още я е малко страх и ми търси ръката. И според мен,всичко е индивидуално и различно за всяко детенце,едни прохождат рано,други по-късно.
Аз с гърнето нямам никакъв напредък,чак взех да се притеснявам вече. Все не мога да я хвана на време. Винаги разбирам,когато започва акането,но тръгна ли да свалям памперса тя спира. Явно не е правилен подходът ми.......не знам!?!

# 246
  • Мнения: 373
Здравейте! Титиня не се притеснявай и моят син не ходи все още. Не прави и опити даже да върви. Изправя се на леглото, като се хваща на решетките и дотам. Има 2 проходилки и всеки ден го мъча на тях и няма и няма. Много е мързелив. Иначе си лази назад, по дупе, търкаля се вика, граби играчките, хвърля ги на пода и ги стига като се обръща назад и започва да лази назад. Досега не съм виждала дете което да лази назад Simple Smile.Аз съм ходила не на един на 2-ма лекари с него преди да се преместим и двамата ми казаха, че няма  за  какво да се притеснявам до 1г. 6м . Моят баща е проходил на 1г.5м, мъжа ми е проходил на 1г.2м, защото е бил много дебел.Явно за момчетата е по-типично да прохождат малко по-късно.Вие поне се хващате за мебелите, докато моят син протяга ръце и иска да го носим.Ако реша да го изправя почва да  се клати като пате и  реве. Според мен това е добър знак, защото детето ти може да проходи до някой и друг месец.Аз до преди 2 месеца грубо се и притеснявах за храната, че не ядеше по-много и е слаб. Сега яде по-много, но пак трудно качва килограмите.На практика за последния месец е качил 100 грама. А се храни добре.Поне положителното е че имам само две кърмения вече.Еедно преди лягане и едно към 12-12.30 и до 7.30 сутринта спи като пън. поне схемата ми с много упорство проработи.  Аз си мислех да кърмя до 1г.1м или 1г. и 2м, но да Ви кажа вече взех да се уморявам а и сега с работата пък съвсем взех да си мисля, че неискам да кърмя вече. Засега обаче изчаквам, че му ръстат 3 зъба наведнъж и е трагедия през деня. Иначе сега с отпадането на едното кърмене, той пък се пристрасти към биберона-залъгалка и всяка вечер не заспива ако не я дам, а това мен много ме дразни.Той сега спи вече в самостоятелна стая и влизам всяка вечер да я махам от устата му или да видя дали я е махнал сам, но махна ли я и се събужда и се почва един рев и след отбиване ще поработя и върху това със сигурност.

# 247
  • Мнения: 303
Момичета не се притеснявайте всяко дете си е различно, важното е да са здрави , напредъците в развитието ще дойдат лека полека. Днес малката нищо не ми хапна и вода не иска ,мъчат я горните две зъбчета и температура вдига по цял ден ми спи на ръцете и мрънка аз само плача и не знам вече какво да правя. За гърдите и моите не увиснаха просто се смалиха значително преди бях б 80 сега ми става а 70 а по време на кърменето бях ц 80 искам  да им подобря състоянието .

# 248
  • Мнения: 6 177
Привет Мартенски мами 55Да се включа и аз тука де Simple SmileМалкото ми бебче вече има 3 зъба,но венеца отгоре е надут и чакаме ли чакаме останалите да избият ,ама нещо бая се проточи това чакане,със седмици ,так чак се нервирам smile3514Мажа с Калгел и давам Нурофена  и това е .Нощно време продължава да си търси АМ ,мрънка,неспокоен е и това безсъние вече ще ме умори тотално smile3511Относно ДАКТОЛЕН ,чувала съм от познати,които са го пиели 3 месеца,че ефекта е нулев,и дори води до напълняване newsm12. Аз не се притеснявам за бюста си-голям ми е и добре изглеждащ,не съм кърмила. Misc Baby BottleИначе малкия продължавам да го водя за една ръчичка,стъпва уверено,но като го пусна и залита назад -страх го е още.Не лази.Проходилка нямаме,но имаме камионче,в който сяда да го бутам и едно слонче-пак така.Голям кеф му е на тях,а и самичък той си ги бута-вместо уолкър.На гърне един път го сложих,той орева блока и от тогава не съм.Има време. Приятен ден момичета  Hands Thumbsup

# 249
  • Мнения: 780
Здравейте!
Моето момиче на 10 направи годинка и понеже беше вторник и всички са на работа сега в неделя и понеделник ще празнуваме по сериозно!
Иначе е добре, игрива и много любопитна. Като папагалче е -повтаря всяко нещо, което види или звук, който чуе. До скоро не можех да я накарам да застане права на пода/само ако тя реши сама/, а сега е толкова смела. Иска да я пусна, но главата върви пред краката  Laughing Сега се опитвам да и избера летни буйки за прохождане.
Лека вечер от нас.   bouquet

# 250
  • Мнения: 18
Здравейте Simple Smile
Да са много здрави и усмихнати всички рожденици Simple Smile
Дъщеря ми имаше рожден ден на 11-ти и с татко й решихме да си направим една екскурзийка тримата във Велико Търново (емоционално сме обвързани с този град). Поръчахме си торта от София и я качихме на Царевец,  направихме снимки на Дария,  времето беше слънчево и станаха чудни. Малката усещаше,  че денят е по-различен и се усмихваше на всички. Изкарахме един чудесен рожден ден в един от прекрасните ресторанти в града. С втората торта ще празнуваме вкъщи,  приготвила съм и украса,  ще купим за подарък масичка и столчета от Икеа и ще ги украсим подобаващо Simple Smile
На гърне я слагам от декември, само там се изхожда по голяма нужда и мисля като се постопли времето да пробваме вкъщи без памперс, ще я слагам на всеки час на гърнето,  както ме посъветва педиатърката. Тя каза и,  че по-лесно ще се научи, ако я издържам,  но малката меко казано се противи.
При изследванията се оказа,  че е с леко занижен хемоглобин - 108 и сега всеки ден давам месо или риба, повечко цвекло,  коприва. Знаете ли кога са следващите кръвни изследвания?
А относно прохождането - тепърва се опитва да се изправя сама и стои доста нестабилно,  но крачетата заякват с всеки изминал ден.  Детенцето на една приятелка проходи на 1,3г, не мисля, че е притеснително, те показват когато са готови Simple Smile
Хубав следобяд на всички Simple Smile

# 251
  • Мнения: 373
Момичета, здравейте! Аз пак се белосвам с малкия, но такъв е живота няма как. Той скоро ще има рожден ден и се чудя какво да наготвя. Поръчала съм тортата вече за 10 човека. Честит рожден ден на тази които вече са имали! Аз на гърне пробвах няколко пъти, но нашия си ревеше и мъжа ми вика явно не е готов. Тези дни пак ще го пробвам за да свиква вече. Иначе сме си само на 2 кърмения вечер, но пък тези дни взе да се буди по на често, че сега зъбите го мъчат. Давам му хомеопатия и засега помага.Искам да Ви попитам някой започна ли да дава вече кисело мляко разредено с вода? Искам през деня да започна да му давам айрян от време на време да не е само на вода. Иначе за айряна трябва да има и сол, но аз не слагам по принцип. Страхувам се че може да не му допадне, защото засега киселото мляко съм давала все с бисквити и плодове.

# 252
  • Мнения: 303
Здравейте мами, много лошо време  тази година през март много ми се искаше да сме навън за рожденият ден . Тортата аз ще я правя искам и малката да хапне от нея . Айран се опитах 2 пъти да дам изобщо не го хареса ще пробвам другата седмица пак ,за сметка на това много харесва сок от моркови ,цвекло и ябълка. От 2 седмици се каня да правя питка за малката и все нещо става ,вече малката е по добре та мисля за рожденият ден да направя и прощапулника.

# 253
  • Мнения: 6 764
Здравейте Simple Smile
Нашия РД е на 23ти, но тъй като е Понеделник, празненството ще е в Събота на 28ми. Запазили сме ресторант, ще бъдем семейството и приятели, братовчедите й и няколко дечица на семейни приятели. Тази седмица поръчваме тортата и всичко е готово.
Малката категорично отказва АМ, затова сутрин като се събуди пие кисело мляко с малко вода, за да минава през биберона. Сол не слагам в млякото, но вече слагам в храната й. Като цяло яде всичко, включително и от нашата храна. Сама си иска и се храним заедно. Имаме 3 зъба, но дъвче и няма проблеми. Сок също пие вече. Давам и да си пийва понякога по няколко глътки. Не го ползвам или броя за хранене.
Спрях всякаква хомеопатия, и въпреки, че никнат 4 зъба наведнъж, нямаме никакви проблеми. Надявам се така да продължава.
Вече е доста самостоятелна, играе си, казва когато е жадна или иска да яде. Сега се мъча да я накарам да си каже за гърнето. Като я сложа си свършва работата, но не ми показва сама. Онзи ден я оставих без памрерс и като се напиша се учуди, че се намокри. Стана й неприятно. Събух я и я сложих на гърнето. Доизпиша се в него. Като се стопли мисля да я оставям по-често и ще ме разбере защо искам да ми казва  Mr. Green
Дано тази седмица е хубаво времето, че на площадката деня минава по-бързо. Вкъщи времето направо се влачи...
Поздрави от нас за всички мартенски рожденници  bouquet

# 254
  • Мнения: 174
Краси киселото мляко го яде чисто , но съм пробвала под формата на айран , тъй като тя и през деня си суче доста и през нощта още повече . Трябва пак да пробвам с бисквитки или с плод . Нашия рожден е на 26-ти , но и ние ще празнуваме на 28 + кръщене . И ще се съберем после роднини , но пак станахме 30 души , една малка сватба. и аз към края на седмицата трябва да поръчам торта , за да мога другия петък да я взема да ми е спокойно . Че съм луднала покрай
 цялата организация

Общи условия

Активация на акаунт